El dipòsit de sosa ha superat la seva vida útil i ha de ser reposat per motius de seguretat. Addicionalment, el recinte que conté el dipòsit no disposa d’un tancat perimetral de retenció necessarien cas de fuita del producte, la qual cosa implica també la reposició de tot el sistema d’activació de la neutralització de les fuites i la seva integració al telecontrol de la planta. El projecte d’execució de l’obra no solament defineix els equips a substituir i el seu cost, sinó que també aborda la manera en què s’haurà d’executar l’obra. Les actuacions d’aquest contracte es faran en un únic lot, atesa la interrelació entre totes les parts del projecte.

Expediente: 2026/326

Contrato de obras formalizado por Consorci d'Aigües Costa Brava Girona en Girona. Duración del contrato: 4 meses. Categoría CPV 45259900. Adjudicado a APLICLOR WATER SOLUTIONS SA. Se recibió 1 oferta.

84.553
Presupuesto base
84.553
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45259900
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
3 jul 2026, 10:04
Fecha límite
22 jul 2026, 16:00
Duración
4 meses

Adjudicación

Adjudicatario
APLICLOR WATER SOLUTIONS SA
NIF
A58768946
Importe
84.000
Ofertas recibidas
1

Documentos

(2)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 3 jul 2026
Anuncio de Pliegos 3 jul 2026
Fin Plazo Presentación 22 jul 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización
Sin fecha publicada

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 4 sep 2026, 06:23

Mismo sector y zona (45 en Girona)

Abierta X2026/153

L’objecte del projecte és el de descriure les obres necessàries per tal de reformar uns trams dels carrers de Baix i del Pont. Aquests obres tenen per objectiu millorar l’accessibilitat i el pas dels vianants per la vorera, i reordenar el transit així com implantar-hi xarxes de serveis. L’àmbit d’actuació compren una superfície aproximada de 650 m² al carrer de dela Font i 190 m² al carrer de Baix.

101.213 €

Abierta X2026000198

Obres descrites al projecte bàsic i de rehabilitació de l'antiga fleca de Sant Miquel de Campmajor per destinar la planta baixa a equipament públic.

363.636 €

Abierta X2026000187

Contractació de les obres de finalització de l'aparcament a l'entorn de l'Església de Sant Pere

103.304 €

Abierta X2026000537

obres de renovació del terreny de joc del camp de futbol municipal de Lladó (moviment de terres, nivellació 3D, aportació de teva i ressembra de gespa natural) i la substitució completa del sistema de reg

52.736 €

Abierta X2026001670

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres descrites al Projecte tècnic de MILLORES EN LA SEGURETAT I LA FUNCIONALITAT DEL PAVELLÓ ESPORTIU DESANT JOAN DE LES ABADESSES, redactat per l´arquitecte, Sr. Marc Grifell iVera i aprovat mitjançant acord adoptat pel Plenari Municipal en sessió celebrada en data 27 de novembre de 2025.

72.508 €

Abierta X2026000342

L’objecte del contracte consisteix en la realització de les actuacions descrites en el "Projecte de pavimentació de de la carretera de Vilademires al terme municipal de Cabanelles. Fase 1", redactat per Martí Corominas Blanch i Maria Corominas Ramot, de l’empresa E.P. Enginyeria Grup7 SLP.

183.823 €

Abierta 2026/2899

Obres de “restauració del tram de les espitlleres de la muralla medieval del Rec del Molí de Castelló d’Empúries”

119.507 €

Abierta X2026000382

Execució del projecte de millora dels vials de diferents zones de Maçanet de Cabrenys

315.004 €

Abierta X2026000037-BIS

Reurbanització d'un espai de transició entre el nucli històric i les zones de creixement urbà més recent, de superfície aproximada 578,70 m². És una zona amb activitat quotidiana notable, especialment per la presència dels comerços de Can Central i la Fogaina, i que actua com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i a la trama històrica del municipi. Les obres tenen per finalitat millorar la mobilitat, l’accessibilitat, la seguretat viària i la qualitat urbana de l’espai públic, així com dignificar l’entorn patrimonial de la capella de Sant Sebastià i reforçar-ne la funció com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i al nucli històric del municipi.

147.311 €

Abierta CONTR/2026/0000000267

Obres de millora de les patologies del mur NU21MU126E amb prioritat P2A del Cremallera de Núria de Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya (Ref. POS131/26)

113.641 €

Más licitaciones de Consorci d'Aigües Costa Brava Girona