Adjudicada Servicios

El contracte té per objecte la redacció de projectes executius d’instal·lacions fotovoltaiques en equipaments dins del Pla IMPULS DIPTA 2024-2027. Són tres projectes a redactar, un per a cada edifici on està previst instal·lar plaques amb una potència de pic superior a 80 kW. Els tres projectes a redactar són: - Projecte per la instal·lació de plaques fotovoltaiques al pavelló municipal. - Projecte per la instal·lació de plaques fotovoltaiques a la llar d’infants. - Projecte per la instal·lació de plaques fotovoltaiques al dipòsit d’aigua Priorat general.

Expediente: 2026/831

Contrato de servicios adjudicado por Ajuntament de la Bisbal del Penedès en Tarragona. Procedimiento abierto. Categoría CPV 71320000. Adjudicado el 17 jun 2026 a OICOS ESTRATEGIA AMBIENTAL, SL. Se recibió 1 oferta.

9.875
Presupuesto base
9.875
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
71320000
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
27 jul 2026, 15:09

Adjudicación

Adjudicatario
OICOS ESTRATEGIA AMBIENTAL, SL
NIF
B65829244
Importe
8.160
Ofertas recibidas
1

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 27 jul 2026
Anuncio de Pliegos 27 jul 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 17 jun 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 jul 2026, 06:29

Mismo sector y zona (71 en Tarragona)

Abierta 504/2026/G626

L’objecte d’aquest contracte és la contractació dels serveis tècnics per la redacció i direcció facultativa dels projectes executius següents: • Consolidació i restauració de les estructures arqueològiques de la Reserva Arqueològica Xavier Dupré-Camí de la Fonteta, Tarragona. • Adequació de la Reserva Arqueològica Xavier Dupré-Camí de la Fonteta, Tarragona

79.100 €

Abierta CSS. MT-15024-C2

Contracte de serveis per a l'assistència tècnica de coordinació de seguretat i salut de les obres corresponents al projecte constructiu. Semaforització i millora de la senyalització de passos de vianants a la C-31. Cunit. Clau: MT-15024-C2

2.335 €

Abierta CONSER-0236/2026

L’objecte de la present licitació és la contractació dels serveis corresponents a l’establert a l’apartat 2.1.1 del projecte i plec tècnic del ‘’PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY’’, que són les facultats, serveis i responsabilitats del control de l'execució durant la fase d’implantació del projecte estimat en 4 mesos següents: - Desenvolupar les tasques de control de l’execució i correcta realització del «PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY», i sobre la forma i condicions en què s’haurà d’executar la implantació de cada unitat del projecte. Serà responsabilitat seva la direcció i supervisió de tots els treballs executats, ja sigui directament o mitjançant els seus representants, exercint una autoritat tècnica completa i indiscutible, fins i tot en aquells aspectes no contemplats explícitament, i en relació tant amb les persones com amb els mitjans materials implicats. - Totes les instal·lacions compreses en la implantació del projecte s’executaran conforme als terminis aprovats i a les instruccions emeses pel control de l’execució, que resoldrà les qüestions relatives a la interpretació de terminis i condicions d’execució, proporcionant al contractista tota la informació necessària per garantir el correcte desenvolupament de la implantació del projecte. - Abans de l’inici d’implantació del projecte, es durà a terme el seu replanteig en tots els aspectes, amb la presència del control d’execució i del contractista o les persones en qui deleguin, aixecant-se l’acta corresponent que en deixarà constància formal. - Haurà de realitzar totes les actes i certificacions necessàries: acta de replanteig inicial, actes d’execució, certificacions mensuals o documents acreditatius de la prestació realitzada, etc. Addicionalment també haurà de realitzar les tasques previstes en el Plec de Clàusules Administratives Particulars.

10.500 €

Abierta 8004330008-2026-0006892

Servicio asistencia técnica para redacció de catorce proyectos constructivos en las carreteras

528.829 €

Abierta PC. PC-CGT-26018

Contracte de serveis per a l'assistència tècnica per a la redacció del Projecte Constructiu "Estabilització de talussos a les carreteres del Servei Territorial de Carreteres de Tarragona". Clau: PC-CGT-26018

114.286 €

Abierta CTN2600164

L’objecte del contracte és la redacció d’un projecte constructiu que han de definir les obres de remodelació corresponents a una actuació prevista a la planificació hidrològica vigent. L’actuació objecte d’aquest informe està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi C1.187 “Remodelació EBAR Sardana, Remodelació EBAR Catalunya i reposició emissari Catalunya”. Atès que tant les dos EBARs com l’emissari es van posar en servei l’any 1995, i malgrat durant tot aquest període s’han anat duent a terme tasques de manteniment i renovació perassegurar-ne l’operativitat, el seu estat actual fa necessària la remodelació d’ambduesEBARs i la reposició de l’emissari Catalunya. Cal tenir present que les EBARs de Catalunya i de la Sardana son dos dels bombaments principals de sistema de sanejament de Salou que permeten, donada l’orografia de l’àmbit, l’evacuació de l’aigua residual generada cap a l’EDAR de Vila-seca. La primera recull gran part del cabal generat al municipi i l’envia cap a la segona que, al seu torn, envia l’aigua per a què, previ pas per la EBAR Autopista, arribi a la depuradora. A més, la EBAR Catalunya disposa d’un emissari d’emergència que, tenint en compte la configuració de bombaments en sèrie de la xarxa, permet enviar a mar tot el cabal residual recollit en els tres bombaments, en cas de necessitats del servei.

96.550 €

Abierta CTN2600122

L’objecte del contracte és la redacció d’un projecte constructiu que han de definir les obres corresponents a una actuació prevista a la planificació hidrològica vigent. L’actuació objecte d’aquest informe està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi A2.067 “Actuacions de millora ambiental de la conca de la riera de la Bisbal”. Atès el mal estat de l’aigua a la desembocadura de la riera de la Bisbal, al Vendrell, i derivat de la resolució 797/XII del Parlament de Catalunya de l’any 2021, l’ACA va planificar una mesura de recuperació de la conca al Programa de mesures del tercer cicle de la planificació hidrològica (2022-2027). Així doncs, aquesta actuació té per objecte la recuperació morfològica i millora ecològica del Torrent del Lluc en el seu tram entre Santa Oliva i el Vendrell, en una longitud d’aproximadament 4 km amb les següents coordenades: inici (X: 3778231,3; Y: 4567869,7) i final (X: 377743.15, Y:4564696.91).

80.708 €

Abierta CTN2600141

La necessitat a cobrir mitjançant aquesta contractació és disposar de la coordinació de seguretat i salut de les obres que s’han de licitar per a l’execució del PROJECTE CONSTRUCTIU DE L’ESTACIÓ REGENERADORA D’AIGUA A LA DEPURADORA DE VALLS, clau: LAB.00729/01.P. L’actuació està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi B4.033 “ERA a Valls per a usos agrícoles i xarxa de distribució”.

30.003 €

Abierta CTN2600140

La necessitat a cobrir mitjançant aquesta contractació és disposar de la direcció d’obra de les obres que s’han de licitar per a l’execució del PROJECTE CONSTRUCTIU DE L’ESTACIÓ REGENERADORA D’AIGUA A LA DEPURADORA DE VALLS, clau: LAB.00729/01.P. L’actuació està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi B4.033 “ERA a Valls per a usos agrícoles i xarxa de distribució”.

181.361 €

Abierta CSE/AH05/1101477011/27/PO

Servei de fusteria

276.413 €

Más licitaciones de Ajuntament de la Bisbal del Penedès

Abierta 2026/108

Servei de comunicació institucional i gestió de xarxes

82.800 €

Prevista 2026/721

L’objecte del contracte és la prestació del servei de dinamització dels espais per a les persones grans del municipi de la Bisbal del Penedès, en concret: a. Activitat física i esportiva als espais del parc de salut Pavelló municipal ( Nucli ) Parc de salut de la Miralba Parc de salut de Priorat Parc de salut de Can Gordei Parc de salut de l’Esplai b. Servei de dinamització dels espais per a gent gran als locals : Local social del Priorat, Can Gordei, Miralba, l’Esplai i al Racó de la gent gran del nucli de la Bisbal del Penedès

Prevista 2026/1464

L’objecte del present contracte és el servei de redacció, disseny, maquetació i impressió del butlletí municipal. Concretament: - Consultoria i assessorament en el contingut - Recopilació i seguiment del material generat i tramès per l’Ajuntament - Establiment i manteniment d’una dinàmica interna per a la producció i difusió de notícies - Recerca d’informació complementària - Redacció de textos (70% en català i 30% en castellà) - Redacció de titulars - Coordinació d’espais - Tractament i retoc d’imatges - Recerca d’imatges de recurs - Doble correcció ortogràfica i d’estil - Edició i maquetació de diverses proves - Edició de l’exemplar en format PDF - Impressió: * Format DIN-A4 210x297mm * 20 planes * Paper estucat, volum 100 g a 2 cares, 4 + 4 tintes i 2 grapes * Tirada de 1.800 exemplars de cada número * 6 revistes anuals (bimestral) - Lliurament a les dependències de l’Ajuntament

Adjudicada 2026/847

L’objecte del contracte és que l’Ajuntament com a entitat consumidora d’electricitat en baixa tensió, tingui accés a la contractació dels subministraments elèctrics des de la xarxa a les instal·lacions que necessitin un nou contracte entre l’empresa comercialitzadora d’electricitat i el consumidor titular de la instal·lació.

95.747 €

Adjudicada 2026/679

L’objecte del contracte és el servei d’organització de la Festa Major del nucli de la Bisbal del Penedès del 11 d’Agost al 2026 al 16 d’Agost del 2026 concretament : subministrament de l’escenari la coberta poligonal , sonorització de diefrents actes, cabines sanitàries , servei de bar i cabines pels artistes convidats . Aforament previst 2.200 persones . El servei s’adjudica mitjançant l’acord marc de l’ACM, dins del Lot 59. Organització d’esdeveniments – Tarragona

22.700 €