Creació de dos dipòsit soterrats de recollida d'aigua de pluja, que emmagatzemarien les aigües de les cobertes dels locals municipals, un estaria ubicat a la zona d´equipaments i l´altre a l'escola municipal i per altra banda millorar la protecció solar del parc infantil davant de l'escola, la pròpia escola i de l'espai exterior de la zona d'equipaments municipals.

Expediente: 36/2025

Contrato de obras formalizado por Ajuntament de Riner en Lleida. Categoría CPV 45223100. Adjudicado el 30 sep 2025 a KOLLATEC, SL. Se recibieron 2 ofertas.

98.947
Presupuesto base
98.947
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45223100
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:26
Fecha límite
25 ago 2025, 13:00

Adjudicación

Adjudicatario
KOLLATEC, SL
NIF
B67368308
Importe
98.400
Ofertas recibidas
2

Organismo contratante

Ajuntament de Riner

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 25 ago 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 30 sep 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 21:26

Mismo sector y zona (45 en Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta G05020302R/2026/0003

Millora de l' accessibilitat i mobilitat del carrer Major de Raimat i la renovació de part d'alguns dels serveis existents: ampliació i pavimentació de la vorera; enllumenat públic; xarxa de reg a l'arbrat existent i recol.locació del mobiliari urbà i senyalització vial.

92.998 €

Abierta 1/2026

Les incloses en el Projecte executiu de les actuacions per a l'arranjament de diversos dels carrers del nucli de Gerb redactat per l´enginyer Alfred Guitard Sein-Echaluce per un import de 514.490,67 Euros IVA inclòs.

425.199 €

Abierta 001/2026/7506/I261

1. Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres corresponents al Projecte per a la renovació del sistema de control als CCMs de l’EDAR de Tàrrega, aprovat definitivament per la Junta de Govern Local, d’acord amb les determinacions, prescripcions, plànols, pressupost i resta de documents que integren el projecte. 2. L’actuació comprèn, entre d’altres: • la substitució del sistema de control existent; • la renovació dels autòmats programables (PLC); • la implantació d’una arquitectura redundant d’alta disponibilitat; • la renovació de la xarxa de comunicacions mitjançant fibra òptica; • la implantació del sistema de supervisió, control i gestió; • l’actualització del sistema de control de l’EBAR de Tàrrega; • la implantació de sistemes de comunicació redundants i segurs; • la integració de les instal·lacions existents amb el nou sistema; • la posada en servei, proves, parametrizació i legalització de les instal·lacions; • la formació del personal municipal quan sigui procedent; • el lliurament de la documentació final prevista en el projecte. 3. L’objecte contractual es correspon íntegrament amb el definit en el projecte aprovat.

257.617 €

Abierta 171/2026

Execució material de les obres previstes al projecte de Rehabilitació i restauració de l'església de sant Joan Baptista 1a etapa separata de la 2a fasede restauració de les façanes laterals i de l'absis, actuacions a les cobertes i façanes de les capelles laterals i a la coberta de la rectoria amb actuacions estructurals.

181.587 €

Abierta 258/2026

Adequació de la planta potabilitzadora i del dipòsit d'aigua potable del municipi de Massalcoreig

44.862 €

Abierta 2237/2026

Obres de manteniment i millora del carrer Canonges. La idea és millorar tant l’enllumenat com l’ornat dels porxos existents, per la qual cosa es proposa la renovació de totes les lluminàries, del sistema de megafonia i el repàs i pintat dels porxos.

168.628 €

Abierta 2294/2026

L’objecte del contracte és l’arranjament generalitzat, degut al desgast i deteriorament, del carrer de la Bola de Castellciutat. Aprofitant aquesta actuació, es vol millorar l’accessibilitat d’aquesta zona de Castellciutat.

163.429 €

Abierta 2025/262

Arranjament i pavimentació del carrer Sant Martí de Gessa, al municipi de Naut Aran,

173.329 €

Más licitaciones de Ajuntament de Riner

Abierta 119/2026

ARRANJAMENT DE CAMINS MUNICIPALS AMB ÀRID RECICLAT EN EL TM DE RINER (ANUALITAT 2022 I 2024)

119.571 €

Abierta 119/2026

Arranjament de diversos camins del municipi en la seva amplada actual, amb una amplada mitjana de 3,5 metres. Es repassarà l’esplanada actual en aquells punts que es consideri convenient en el moment del replanteig de l’obra. El re perfilat es realitzarà amb motoanivelladora, i es deixarà a dues llevat de les corbes on es realitzarà un lleuger peralt. Es compactarà l’esplanada amb corró al 95% PM. Abans del corronat es regarà el material aportat. S’escamparà el tot‐ú reciclat en un gruix no inferior a 15 centímetres. L’explanació serà uniforme per a tota la superfície de trànsit.

119.571 €

Abierta 19/2026

CONSOLIDACIÓ URGENT I RESTAURACIÓ DE LA FAÇANA NORD DE LA CASA GRAN DEL MIRACLE

129.214 €

En evaluacion 19/2026

Execució de les obres de consolidació i restauració de la façana nord de la Casa Gran del Miracle, a Riner. Es tracta d'un BCIN.

129.214 €

Formalizada 171/2025

Creació d'un espai multifuncional al Local Social de Freixinet per tal d’oferir serveis de punt d’informació turística i rebost del poble.Es proposa una actuació a la Sala de la Llar de foc del Local Social de Freixinet, amb l’objectiu d’habilitar-hi dos espais diferenciats: el “Rebost del Poble” i el Punt d’Informació. Aquesta sala compta amb una superfície aproximada de 66 m². El “Rebost del Poble” s’ubicarà dins la sala polivalent i estarà dissenyat perquè pugui funcionar de manera independent respecte de la resta de l’espai. S’hi instal·laran prestatgeries de fusta i expositors modulars, fàcilment adaptables segons la temporada i el tipus de productes a exposar. A més, es preveu la incorporació de neveres i expositors refrigerats per garantir una conservació òptima dels productes alimentaris. Aquest espai estarà destinat a la presentació de productes locals, ja que es preveu disposar d’un nou taulell per organitzar tallers i presentacions, afavorint així una experiència sensorial completa i fomentant el consum de proximitat. D’acord amb els valors del projecte, es prioritzarà l’ús de mobiliaris de fusta certificada, preferiblement amb segells com el PEFC (que acredita una gestió forestal sostenible) o l’Ecolabel, que garanteix el respecte pels criteris mediambientals i socials durant tot el cicle de vida del producte. Paral·lelament, s’intervindrà en un antic magatzem en desús —amb una superfície útil d’uns 4,60 m²— per reconvertir-lo en un Punt d’Informació Turística i Cultural. Aquest espai es connectarà físicament amb la sala polivalent mitjançant la modificació de l’accés actual, integrant-lo plenament al projecte. També es preveu la millora de la instal·lació elèctrica, de monitor i de la il·luminació, per garantir un funcionament òptim de l’espai. En aquest espai, es projectarà un vídeo conjunt dels tres municipis on es promocionarà la Carrerada i incentius turístics del Sudsonès.

58.429 €