Adjudicada Servicios

Contractes específics del Sistema dinàmic d'adquisició del servei de transport escolar del Consell Comarcal del Vallès Oriental pel que fa a la categoria de transport escolar ordinari curs 2026-27 i prorroga

Expediente: 2026-CE-TEO3

Contrato de servicios adjudicado por Consell Comarcal del Vallès Oriental en Barcelona. Lote 1. Procedimiento restringido. Categoría CPV 60112000. Adjudicado el 2 sep 2026 a SERRAT BUS, S.L.. Se recibió 1 oferta.

282.660
Presupuesto base
621.853
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Restringido
CPV principal
60112000
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
3 sep 2026, 10:05
Fecha límite
4 ago 2026, 01:59
Lote
1

Adjudicación

Adjudicatario
SERRAT BUS, S.L.
NIF
B61015012
Importe
71.912
Ofertas recibidas
1

Documentos

(2)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 3 sep 2026
Anuncio de Pliegos 3 sep 2026
Fin Plazo Presentación 4 ago 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 2 sep 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 4 sep 2026, 06:23

Mismo sector y zona (60 en Barcelona)

Abierta 34/2026/1408

Contractació del servei de transport firal mitjançant trenet turístic durant la celebració de la Fira del Gall i les Fires de Maig de Vilafranca del Penedès.

5.260 €

Abierta 2025/0036750

Acord marc per a la selecció d'un màxim de 3 empreses per lot, per a la prestació de serveis urgents de missatgeria i paqueteria a la Diputació de Barcelona i als ens del seu sector públic adherits (Institut del Teatre, Organisme de Gestió Tributària, Centre Cultura Contemporània de Barcelona, Consorci Parc Agrari Baix Llobregat i Consorci Museu Marítim), dividit en 3 lots.

102.129 €

Abierta X2026003525

L'objecte del contracte és la prestació del servei d’autocar amb conductor pel transport de persones per a l’Ajuntament de Premià de Dalt.

15.777 €

Adjudicada 2026-CE-TEOC2

Contractes específics del Sistema dinàmic d'adquisició del servei de transport escolar del Consell Comarcal del Vallès Oriental pel que fa a la categoria de transport escolar ordinari complementari curs 2026-27 i prorroga

203.881 €

Adjudicada 2026-CE-TEA3

Contractes específics del Sistema dinàmic d'adquisició del servei de transport escolar del Consell Comarcal del Vallès Oriental pel que fa a la categoria de transport escolar adaptat curs 2026-27 i prorroga

484.658 €

Formalizada P2024085

Servei de transport especial en autobús adaptat per a persones amb mobilitat reduïda de la ciutat de Barcelona.

18.009.202 €

Formalizada 2026-00312

Primera prórroga del servicio de mensajería para la Autoridad Portuaria de Barcelona. Clave de expediente: 2026R430031. en relación con el expediente 2024-00052

80.000 €

En evaluacion CONTR/2026/0000000310

Servei substitutori per carretera a la línia Lleida – Terrassa en els casos d’incidència total o parcial que impedeixi la circulació del ferrocarril, així com també en el cas d’aturades programades totals o parcials del servei ferroviari (Ref. PO96/26)

57.990 €

Formalizada 2206/2026

La prestació objecte del contracte consisteix en el servei de transport escolar no obligatori del Vallès Occidental, gestionat pel Consell Comarcal del Vallès Occidental, per a les rutes objecte del LOT 3. El servei es prestarà tots els dies lectius del calendari escolar que el Departament d’Educació i Formació Professional estableixi per a cada curs, en el servei d’anada al matí i de tornada a la tarda.

369.181 €

En evaluacion G5038-000044/2026

El objeto de este contrato es la prestación del servicio de transporte escolar obligatorio dirigido al alumnado escolarizado en la comarca del Alt Penedès, de las rutas que se detallan en este pliego, con el fin de garantizar la continuidad del servicio durante los cursos escolares 2026-2027, 2027-2028 y 2028-202. En concreto, el objeto de esta licitación es la adjudicación de las rutas que resultaron desiertas en el procedimiento de contratación aprobado por el Pleno del Consell Comarcal de l'Alt Penedès de 19 de febrero de 2026 y declaradas como tales por acuerdo de Junta de Gobierno de 30 de julio de 2026, siendo necesaria la tramitación de un nuevo procedimiento.

603.115 €

Más licitaciones de Consell Comarcal del Vallès Oriental

Abierta 2026-21-S X2026007427

2026-21-S CONTRACTE DE SERVEIS DE LA GESTIÓ I IMPARTICIÓ DE DETERMINADA FORMACIÓ INCLOSA EN EL I PLA INTERN DE FORMACIÓ DEL CONSELL COMARCAL DEL VALLÈS ORIENTAL

120.919 €

Abierta 2026-24-S X2026007440

2026-24-S CONTRACTE DEL SERVEI D’ELABORACIÓ D’UN CENS DE CONDICIONS D’URBANITZACIÓ, ACCESSIBILITAT I MOBILITAT DELS POLÍGONS D’ACTIVITAT ECONÒMICA DEL VALLÈS ORIENTAL

25.000 €

Abierta 2026-24-S X2026007440

L’objecte del contracte és l’elaboració d’un cens de les condicions d’urbanització, mobilitat i accessibilitat dels Polígons d’Activitat Econòmica del Vallès Oriental. Aquest cens d’infraestructura consisteix en l’actualització de les dades del primer cens realitzat el 2021, incloent una diagnosi i un treball de camp i amb la incorporació de mecanismes de participació que garanteixin les aportacions del personal tècnic municipal, sindicats i patronals que formen part del grup de treball de PAE de la Taula Vallès Oriental Avança (TVOA)

25.000 €

Abierta 2026-21-S X2026007427

L’objecte d’aquest contracte és la realització de determinades accions formatives incloses en el I Pla intern de formació del Consell Comarcal del Vallès Oriental així com de les actuacions necessàries per a la gestió integral de les activitats incloses.

100.765 €

Abierta 2026-14-S X2026002873

1. L’objecte d’aquest sistema dinàmic d’adquisició, en endavant SDA, és el servei de transport escolar a la comarca del Vallès Oriental per a la consecució dels següents objectius: a) Seleccionar les persones físiques o jurídiques que podran prestar el servei de transport escolar. b) Fixar les condicions generals d’adjudicació i execució a què s’hauran d’ajustar els contractes específics del SDA. 2. El servei de transport escolar del Vallès Oriental té com a finalitat el desplaçament a un centre, públic o privat concertat, ordinari o d’educació especial d’aquells alumnes que no tenen oferta educativa del seu nivell en el municipi de residència i s’han d’escolaritzar fora del seu municipi i d’aquells alumnes que tot i tenir oferta educativa del seu nivell en el municipi de residència, per motius de dispersió o per circumstàncies especials, és aconsellable desplaçar-los. Així mateix, els alumnes d’ensenyaments postobligatoris no universitaris poden fer ús del servei de transport escolar del Vallès Oriental en funció de la disponibilitat de places lliures.