Contracte per a les obres d’instal·lació de plaques fotovoltaiques del Monestir de Sant Feliu de Guíxols pel Museu Carmen Thyssen

Expediente: COBS2025/017

Obres d’instal·lació de plaques fotovoltaiques del Monestir de Sant Feliu de Guíxols, previstes en el document “Projecte bàsic i executiu d’instal·lació de plaques solars pel Museu Carmen Thyssen”, les quals s’ubicaran a la coberta de l’edifici del Teatre Auditori Municipal Narcís Masferrer. \nAquest contracte està inclòs dins del projecte “Sant Feliu de Guíxols, la Costa Brava Creativa”, cofinançat a través dels Fons Next Generation EU, en concret dins del programa de Plans de Sostenibilitat Turística en Destinacions (PSTD), subvencions destinades a la transformació digital i modernització de les administracions de les entitats locals, convocatòria extraordinària 2021, promoguda pel Ministeri d'Indústria, Comerç i Turisme.\nEl present contracte té per objecte la contractació de les actuacions i despesa prevista en l’actuació 4 de l’eix 2 - “Rehabilitació del Monestir de Sant Feliu de Guíxols per la millora de l’eficiència energètica (plaques fotovoltaiques) y accessos a la plaça del Monestir y pacificació de l’avinguda Juli Garreta” i concretament en la sub-actuació 4.1 – “Instal·lació de plaques solars al Museu Carmen Thyssen” . L’actuació esmentada s’incardina a dins de l’eix 2 “Millora de l’eficiència energètica”, i els correspon l’etiqueta climàtica 029 – “Energia renovable: solar”, amb contribució climàtica 100%.\n

10.269.399
Presupuesto base
10.269.399
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Sant Feliu de Guíxols, Girona (Cataluña)
Publicación
28 nov 2025, 14:38

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 28 nov 2025
Anuncio de Pliegos 28 nov 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 28 nov 2025
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:14

Más licitaciones de Ajuntament de Sant Feliu de Guíxols

Abierta COBS2026/062

Contracte de serveis de seguiment i control de qualitat, auditories tècniques i assessorament del servei de neteja viària, neteja de platges, recollida de residus i gestió de la deixalleria municipal

318.418 €

Abierta COBS2026/062

El objeto de este contrato es la prestación del servicio de seguimiento y control de calidad, auditorías técnicas y asesoramiento técnico de la prestación del servicio de limpieza viaria, limpieza de playas, recogida de residuos y gestión del punto limpio de Sant Feliu de Guíxols, que se llevará a cabo según las condiciones establecidas en este pliego y en el pliego de prescripciones técnicas.

63.684 €

Abierta COBS2026/055

Contracte per al servei de manteniment, conservació i reposicions o actuacions de la xarxa de clavegueram i pluvials i elements auxiliars dins el terme municipal de Sant Feliu de Guíxols

1.016.374 €

Abierta COBS2026/055

El objeto del presente contrato es la prestación del servicio de mantenimiento, conservación, inspección y limpieza de la red de alcantarillado del término municipal de Sant Feliu de Guíxols. Dentro del servicio de mantenimiento se incluyen las tareas de inspección, limpieza y conservación de la red, así como la construcción de las acometidas de terceros a la mencionada red y el mantenimiento de las acometidas de los edificios de responsabilidad municipal, restante fuera de este contrato el mantenimiento de las redes de alcantarillado de cualquier otro organismo y de las acometidas de los edificios particulares.

459.222 €

Abierta COBS2026/047

Contracte de servei de tallers de suport i acompanyament educatiu, i els tallers d’immersió lingüística, del Pla Educatiu d’Entorn de Sant Feliu de Guíxols

58.856 €

En la misma provincia (Girona)