Contracte mixt de les obres ordinàries i els serveis de direcció facultativa i coordinació de seguretat i salut corresponents al projecte de “Projecte executiu de renaturalització de la riera de la Bisbal i dels torrents del Lluc i del Cullerrer al seu pas per la zona urbana del Vendrell. Fase 1 [RENAT3R]”.

Expediente: GCON2025000005

L'objecte del contracte és l'execució de les obres que comprenen el “Projecte executiu de renaturalització de la riera de la Bisbal i dels torrents del Lluc i del Cullerer, al seu pas per la zona urbana del municipi del Vendrell. Fase 1”, així com dels serveis de Direcció Facultativa i de Coordinació de Seguretat i Salut en els treballs corresponents a les obres. \n\nEs tracta d’un contracte mixt d’obres i serveis que té per objecte la materialització del contingut del projecte citat anteriorment, redactat per MN Consultors en Ciències de la Conservació, S.L. \n\nObjecte de l’obra: Amb l’execució de l’obra es pretén assolir la renaturalització de l’àmbit fluvial de la riera de la Bisbal, del torrent del Cullerer i del torrent del Lluc, així com la reurbanització de l’avinguda Riera de la Bisbal per vincular la calçada a la riera, reduint la velocitat dels vehicles i substituint la vegetació per una pròpia de ribera. Les obres consisteixen en realitzar la restauració fluvial, l’eliminació de defenses longitudinals, la naturalització de la llera, i millorar la vegetació de ribera. Tot això mantenint (i millorant) la inundabilitat del sector d'actuació i aplicant tècniques de bioenginyeria a l'estabilització dels marges quan sigui possible.\n\nObjecte dels serveis: Conjuntament amb les obres s’han de contractar els serveis d’intervenció tècnica que manquen per dur a terme els treballs de renaturalització de l’àmbit fluvial i de reurbanització dels trams RB3 i RB4, concretament els serveis de Direcció Facultativa de les obres i de Coordinació de Seguretat i Salut en el treball. \n\nVeure apartat A \objecte\ del quadre de característiques del plec de clàusules administratives.

6.294.847
Presupuesto base
18.771
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Vendrell, el, Tarragona (Cataluña)
Publicación
13 jun 2025, 16:42

Organismo contratante

Ajuntament del Vendrell

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 13 jun 2025
Anuncio de Pliegos 13 jun 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 13 jun 2025
Anuncio de Formalización 3 oct 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:09

Más licitaciones de Ajuntament del Vendrell

Abierta GCON2026000055

Servei de teleassistència domiciliària de l’Ajuntament del Vendrell

225.242 €

Abierta GCON2026000051

Serveis logístics de l'Ajuntament i esdeveniments diversos i serveis de manteniment de sistemes urbans. Contracte reservat per centres especials de treball d'iniciativa social. Segons la disposició addicional IV de la llei 9/2017 de 8 de novembre de contractes del sector públic.

3.044.000 €

Abierta GCON2026000030

Servei d'ajuda a domicili (SAD) de l'Ajuntament del Vendrell

1.349.477 €

Adjudicada GCON2026000035

L’objecte de l’encàrrec es prestar el servei de tramitació i aprovació del pla especial urbanístic dels espais blaus. Els treballs inclouen: - Tramitació urbanística fins a l’aprovació definitiva: incorporació normativa segons continguts del DAE i informe de la OTAA, redacció de l’informe de resposta de les al·legacions i informes sectorials, i actualització del document per aprovació provisional i definitiva. - Tramitació ambiental: redacció del document ambiental estratègic amb la valoració d’alternatives d’ordenació, incorporació de les determinacions segons informe de la OTAA, elaboració del document resum. Aquest actuació compta amb el suport econòmic de la Diputació de Tarragona, a través del Programa de transició ecològica, anualitat 2026, en el marc del Pla ImpulsDipta.

24.144 €

En evaluacion GCON2026000055

L’objecte d’aquest contracte és la prestació del Servei de Teleassistència Domiciliària de l’Ajuntament del Vendrell, amb atenció permanent les 24 hores del dia, tots els dies de l’any, adreçat a persones usuàries del municipi que es trobin en situació de fragilitat, dependència, vulnerabilitat o risc social. El servei té com a finalitat promoure la permanència de les persones usuàries en el seu entorn habitual, garantir una atenció personalitzada, continuada i integral, millorar la seva qualitat de vida, fomentar l’autonomia personal, proporcionar seguretat i prevenir situacions d’aïllament social, soledat no desitjada o risc domiciliari. El servei s’adreça principalment a persones grans, persones amb dependència i/o persones amb discapacitat residents al municipi del Vendrell, d’acord amb la valoració prèvia efectuada pels serveis socials municipals. El Servei de Teleassistència Domiciliària garanteix una atenció continuada, preventiva i immediata mitjançant l’ús de tecnologies de la informació i la comunicació, assegurant la comunicació permanent de la persona usuària amb un centre d’atenció especialitzat i la mobilització dels recursos necessaris en cas d’emergència, necessitat social o incidència. El contracte es configura mitjançant un sistema de preus unitaris i inclou les modalitats següents: • teleassistència domiciliària bàsica, • teleassistència domiciliària avançada.

112.621 €

En la misma provincia (Tarragona)