CONTRACTE D’OBRES: “PROJECTE DE RECUPERACIÓ DELS ESPAIS DE LA BATALLA DE L’EBRE A L’ENTORN DE LA RESERVA DE LA BIOSFERA DE LES TERRES DE L’EBRE A MÓRA D’EBRE”

Expediente: 175/2025

Les obres a realitzar consisteixen en la construcció d’una estructura portant que permeti ubicar les restes recuperades del pont de ferro de la Guerra Civil, i que actualment es troben submergides a dins la llera del Riu Ebre. L’estructura dissenyada per a suportar les restes del pont de ferro consisteix en una llosa en forma de ‘U’ amb ales. La part central de la mateixa servirà per al pas de vianants entre zones de la Illa Saurí, pas que s’efectuarà per sota de les restes del pont de ferro, un cop col·locat aquest sobre l’estructura. Les ‘ales’ laterals serviran per a recolzar l’estructura del pont de ferro, i aniran sobre-elevades respecte la zona central, tal com es detalla al projecte executiu d’aquesta obra.

29.586
Presupuesto base
29.586
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Simplificado abreviado
Lugar de ejecución
Móra d'Ebre, Tarragona (Cataluña)
Publicación
9 abr 2026, 16:50

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 9 abr 2026
Anuncio de Pliegos 9 abr 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 9 abr 2026
Anuncio de Formalización 23 abr 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 24 abr 2026, 12:13

Más licitaciones de Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE)

Adjudicada 410/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans i el seu transport”.

234.000 €

Adjudicada 376/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans”.

115.000 €

Formalizada 320/2025

L’objecte del present contracte és el manteniment de la plataforma d’administració electrònica que actualment té implantada el Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l’Ebre (COPATE) per a tota la seva gestió administrativa i organitzativa, la qual incorpora els components i funcionalitats necessàries que permeten tant el compliment del marc legal vigent com l’adequació a les normes tècniques d’interoperabilitat i seguretat. Així mateix, també constitueix objecte del contracte la definició de les especificacions tècniques per a la contractació dels serveis que siguin necessaris per al manteniment, en les seves diferents modalitats, de la plataforma contractada.

56.900 €

Adjudicada 165/2026

Servei de neteja dels centres de treball del COPATE a Roquetes i a Deltebre

46.368 €

Adjudicada 165/2026

L'objecte del present contracte és la prestació del servei de neteja integral de les instal·lacions dels centres de treball del Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE), ubicats als municipis de Roquetes i de Deltebre, incloent-hi totes les dependències, espais comuns, zones de treball, despatxos, sales de reunions, lavabos, magatzems i qualsevol altre espai que formi part de les instal·lacions.

23.184 €

En la misma provincia (Tarragona)