Contracte d’obres per la construcció d’una illa d’enterrament de 40 nínxols (24 senzills i 8 dobles) en el cementiri del Vendrell, amb l’objecte de garantir la prestació del servei públic de sepultura dels difunts. El cementiri del Vendrell està ubicat en la parcel·la 223, polígon 5 del sector 17 (referència cadastral: 7841701CF7674S0001EF).

Expediente: GCON2026000028

Contrato de obras adjudicado por Ajuntament del Vendrell en Tarragona. Duración del contrato: 35 días. Categoría CPV 45215400. Adjudicado a ALDABA OBRAS REUNIDAS, S.L.. Se recibieron 2 ofertas.

48.289
Presupuesto base
57.947
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
45215400
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
15 may 2026, 14:03
Fecha límite
30 may 2026, 01:59
Duración
35 días

Adjudicación

Adjudicatario
ALDABA OBRAS REUNIDAS, S.L.
NIF
B67452946
Importe
45.180
Ofertas recibidas
2

Organismo contratante

Ajuntament del Vendrell

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 15 may 2026
Anuncio de Pliegos 15 may 2026
Fin Plazo Presentación 30 may 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 30 jun 2026, 06:22

Mismo sector y zona (45 en Tarragona)

Abierta 4303630008-2026-0000751-1

L’objecte del contracte és l’execució de les obres corresponents al «Projecte de remodelació del carrer de l’Alt Camp», al terme municipal de Cabra del Camp, d’acord amb el projecte tècnic aprovat. Les actuacions comprenen principalment la demolició dels elements i paviments existents que resulten incompatibles amb la nova ordenació, els moviments de terres necessaris, la remodelació i pavimentació del carrer, l’execució dels nous ferms i paviments, la renovació parcial de la xarxa de sanejament d’aigües residuals, incloses les escomeses domiciliàries i els pous de registre, així com la resta de treballs, instal·lacions i actuacions complementàries definides en el projecte tècnic. L’execució del contracte s’haurà d’ajustar al projecte tècnic, als plecs que regeixen la contractació, a l’oferta presentada per l’empresa adjudicatària i a la normativa que sigui aplicable.

170.232 €

Abierta AT26158_O

L’objecte d’aquesta licitació és la contractació d’execució de les obres de reparació de la solera i parets del dipòsit IPM de la divisió AIGÜES DE REUS de la societat REUS SERVEIS MUNICIPALS SA.

244.724 €

Abierta 4304450006-2026-0003041

L’objecte del contracte és l’execució de les obres de millora, adequació i modernització de la Casa de Cultura, que inclou intervencions a l’espai escènic a l’interior de l’edifici i al seu entorn exterior. El detall i condicions de l’obra es defineixen i fixen en el Projecte que juntament amb aquest Plec de clàusules administratives particulars regirà el contracte.

202.300 €

Abierta 89/2026

L’objecte de la present licitació es la construcció d’un heliport en la modalitat “operating site” a la ETAP del CAT a L’Ampolla per a usos propis del CAT i també per atendre possibles emergències tant pròpies com dels nostres contractistes, esdevé necessari disposar d’una superfície apta per poder aterrar un helicòpter apte per a transport sanitari i de vigilància aèria.

72.604 €

Abierta 4309950006-2026-0000311

L’objecte d’aquest projecte és la pavimentació i la renovació dels serveis de clavegueram, tub municipal, aigua potable i soterrament de l’enllumenat públic de part dels carrers Porxos i Racó, situats al municipi de Palma d’Ebre.

141.018 €

Abierta 4309950006-2026-0000322

L’Ajuntament de la Palma d’Ebre vol rehabilitat el carrer Raval de la Torre, perquè està en molt mal estat de conservació. Tots els serveis com el clavegueram i l’aigua potable està en mal estat degut a la seva antiguitat. El mateix passa amb la pavimentació. Amb la rehabilitació vol dignificar el carrer i regenerar les seves infraestructures de serveis.

134.233 €

Abierta Exp.1263/2026

Realització de les obres de millora de la deixalleria comarcal situada al terme municipal de Falset.

119.538 €

Abierta 4304450006-2026-0003034

Les actuacions inclouen, entre d'altres, la renovació de paviments i itineraris per a vianants, la millora de la seguretat viària, la implantació d'infraestructures de mobilitat sostenible, la renovació de xarxes de serveis urbans, la instal·lació d'enllumenat públic i la urbanització d'espais lliures amb incorporació d'arbrat, jardineria i mobiliari urbà. El detall i condicions de les obres es defineixen i fixen en els Projectes corresponents a cada lot que juntament amb el Plec de clàusules administratives particulars regiran el contracte.

651.720 €

Abierta 1671/2026

Obres definides en el Projecte bàsic i executiu per a la consolidació estructural i restauració interior de la Torre de la Vila de Torredembarra

186.851 €

Abierta 8004330008-2026-0012561

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres incloses en el "Projecte d'actuacions puntuals de seguretat i drenatge a diverses carreteres de la xarxa local. Any 2026". Les actuacions tenen per finalitat millorar la seguretat viària, el drenatge, la funcionalitat i la conservació de la xarxa local de carreteres de la Diputació de Tarragona, mitjançant l'execució d'actuacions puntuals en diferents carreteres de la xarxa.

2.412.831 €

Más licitaciones de Ajuntament del Vendrell

Abierta GCON2026000055

Servei de teleassistència domiciliària de l’Ajuntament del Vendrell

225.242 €

Abierta GCON2026000051

Serveis logístics de l'Ajuntament i esdeveniments diversos i serveis de manteniment de sistemes urbans. Contracte reservat per centres especials de treball d'iniciativa social. Segons la disposició addicional IV de la llei 9/2017 de 8 de novembre de contractes del sector públic.

3.044.000 €

Abierta GCON2026000030

Servei d'ajuda a domicili (SAD) de l'Ajuntament del Vendrell

1.349.477 €

Adjudicada GCON2026000035

L’objecte de l’encàrrec es prestar el servei de tramitació i aprovació del pla especial urbanístic dels espais blaus. Els treballs inclouen: - Tramitació urbanística fins a l’aprovació definitiva: incorporació normativa segons continguts del DAE i informe de la OTAA, redacció de l’informe de resposta de les al·legacions i informes sectorials, i actualització del document per aprovació provisional i definitiva. - Tramitació ambiental: redacció del document ambiental estratègic amb la valoració d’alternatives d’ordenació, incorporació de les determinacions segons informe de la OTAA, elaboració del document resum. Aquest actuació compta amb el suport econòmic de la Diputació de Tarragona, a través del Programa de transició ecològica, anualitat 2026, en el marc del Pla ImpulsDipta.

24.144 €

En evaluacion GCON2026000055

L’objecte d’aquest contracte és la prestació del Servei de Teleassistència Domiciliària de l’Ajuntament del Vendrell, amb atenció permanent les 24 hores del dia, tots els dies de l’any, adreçat a persones usuàries del municipi que es trobin en situació de fragilitat, dependència, vulnerabilitat o risc social. El servei té com a finalitat promoure la permanència de les persones usuàries en el seu entorn habitual, garantir una atenció personalitzada, continuada i integral, millorar la seva qualitat de vida, fomentar l’autonomia personal, proporcionar seguretat i prevenir situacions d’aïllament social, soledat no desitjada o risc domiciliari. El servei s’adreça principalment a persones grans, persones amb dependència i/o persones amb discapacitat residents al municipi del Vendrell, d’acord amb la valoració prèvia efectuada pels serveis socials municipals. El Servei de Teleassistència Domiciliària garanteix una atenció continuada, preventiva i immediata mitjançant l’ús de tecnologies de la informació i la comunicació, assegurant la comunicació permanent de la persona usuària amb un centre d’atenció especialitzat i la mobilització dels recursos necessaris en cas d’emergència, necessitat social o incidència. El contracte es configura mitjançant un sistema de preus unitaris i inclou les modalitats següents: • teleassistència domiciliària bàsica, • teleassistència domiciliària avançada.

112.621 €