Contracte d’obres per a la millora de la seguretat viària i l’accessibilitat universal al llarg de la travessera de la LV-5055 i la carretera comarcal d’Arres a la localitat de Vilamòs.

Expediente: 166/2024

Les obres consisteixen en realitzar la millora de la seguretat viària a la travessera de la carretera LV-5055 al seu pas per Vilamòs. Aquestes millores han de comportar un augment de la seguretat, en especial per als vianants que passegen per l’interior del nucli urbà i que creuen d’un costat a l’altre de la via. \nAixí, l’objecte del contracte és ordenar de forma definitiva les zones d’aparcament dissuasiu i, de retruc, que l’augment de la seguretat també representi un augment de la dinamització econòmica del poble de Vilamòs. \n

115.049
Presupuesto base
115.049
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Vilamòs, Lleida (Cataluña)
Publicación
19 ago 2025, 13:44

Organismo contratante

Ajuntament de Vilamòs

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 19 ago 2025
Anuncio de Pliegos 19 ago 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:16

Más licitaciones de Ajuntament de Vilamòs

Abierta 9/2026

Urbanització parcial del carrer Sant Blas

98.242 €

Abierta Expedient 91/2026

Contracte de concessió de serveis per procediment obert per a la gestió i explotació del bar municipal de Vilamòs.

6.000 €

En evaluacion 9/2026

Actualment el carrer està pavimentat però degut transcurs dels anys que està en servei s’ha malmès. També degut a actuacions parcials hi ha diferents paviments. Les conduccions dels serveis estan malmeses i donen problemes amb el conseqüent manteniment. En el carrer no hi ha hidrant per a la seguretat contra incendis. Hi ha un punt del carrer que no té prou enllumenat i per tant està fosc. El carrer no disposa de canalització d’evacuació d’aigües pluvials. Hi ha murs de pedra en mal estat o arrebossats que cal arranjar. Es proposa pavimentar el carrer amb una actuació i una imatge unitària del mateix, fer una nova escomesa de l’aigua potable amb una conducció adequada tant pel material com pel diàmetre de la conducció, dotar al carrer d’un hidrant per a la seguretat contra incendis, posar un fanal nou al carrer, posar un conducte de sanejament per l’evacuació d’aigües pluvials, substituir la canonada de sanejament de les aigües negres, els dos conductes es connectaran a la xarxa general del poble.

98.242 €

En evaluacion Expedient 91/2026

L’objecte del present contracte consisteix en la gestió i explotació del servei de bar municipal a Vilamòs, situat al C/ Carrera número 2. Vilamòs és un dels indrets més emblemàtics de la Vall d’Aran, que destaca per un ric patrimoni de flora i fauna que es combina amb un entorn de gran valor històric i cultural i és per això que es considera oportú aprofitar aquest ambient tradicional i de diferenciació en l’oferta per implantar-hi un espai singular destinat a la restauració i a la promoció cultural a parts iguals.

2.400 €

UNKNOWN 127/2025

Consolidació i ampliació del cementiri municipal a Vilamòs

68.894 €

En la misma provincia (Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicios consistentes en trabajos de elaboración, revisión y actualización del Inventario General Consolidado de bienes, derechos y obligaciones que conforman el patrimonio de las siguientes entidades, cualquiera que sea su naturaleza y el título de adquisición o uso: a) El Inventario Consolidado de la Diputació de Lleida. b) El Inventario del Organisme Autònom de Gestió y Recaptació de Tributs Locals (OAGRTL). c) El Inventario del Institut d'Estudis Ilerdencs (IEI). d) El Inventario del Patronat de Promoció Económica (PROMECO). e) El Inventario del Patronat de Turisme. La ejecución del contrato comprende la realización de los siguientes trabajos, de acuerdo con lo establecido en el Pliego de Prescripciones Técnicas:1.Efectuar una investigación previa para recopilar información relativa a los bienes y derechos, salvo aquellos de los que ya dispone la Diputació de Lleida y sus organismos autónomos. Esta parte incluye la consulta de información y documentación en registros, archivos, catastro, etc. 2. Cumplimentar la ficha electrónica del bien y crear el correspondiente expediente electrónico, adjuntando la información y documentación correspondiente al bien o derecho, de conformidad con la cláusula segunda del PPTP. 3.Trasladar al programa GPA todos los bienes y derechos incorporados al inventario, junto con la información y documentación correspondiente. La aplicación informática de gestión patrimonial de la Diputació de Lleida deberá contener toda la información disponible sobre el Patrimonio de la Entidad o, como mínimo, los enlaces que conduzcan a la misma, y deberá permitir realizar búsquedas completas y obtener listados por todos los campos de datos posibles, incluida la fecha de tramitación. Asimismo, deberá permitir su agrupación por subclases de bienes (sobre todo en el caso de los bienes muebles), por adscripción a los usos predefinidos o bien por unidades administrativas y por ubicación.

288.276 €

Abierta G05020302R/2026/0003

Millora de l' accessibilitat i mobilitat del carrer Major de Raimat i la renovació de part d'alguns dels serveis existents: ampliació i pavimentació de la vorera; enllumenat públic; xarxa de reg a l'arbrat existent i recol.locació del mobiliari urbà i senyalització vial.

92.998 €

Abierta 3106-0005/2026

MANUTENCION E LOTJAMENT DES MEMBRE DETH CENTRE ESPECIALIZAT DE TECNIFICACION D’ESPÒRTS D’IUÈRN (CETEI) D’ARAN

758.300 €