En evaluacion Obras

Contracte d’obres d’execució del projecte executiu per instal·lació d’un col·lector de sanejament residual al barranc de les Guixeres de Picamoixons.

Expediente: 7006240003-2026-0000050

Contrato de obras en evaluación por Entitat Municipal Descentralitzada de Picamoixons en Tarragona. Duración del contrato: 3 meses. Categoría CPV 45232410.

126.789
Presupuesto base
152.147
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45232410
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
7 may 2026, 14:04
Fecha límite
27 may 2026, 16:00
Duración
3 meses

Documentos

(2)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 7 may 2026
Anuncio de Pliegos 7 may 2026
Fin Plazo Presentación 27 may 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 27 may 2026, 19:00

Mismo sector y zona (45 en Tarragona)

Abierta 4303630008-2026-0000751-1

L’objecte del contracte és l’execució de les obres corresponents al «Projecte de remodelació del carrer de l’Alt Camp», al terme municipal de Cabra del Camp, d’acord amb el projecte tècnic aprovat. Les actuacions comprenen principalment la demolició dels elements i paviments existents que resulten incompatibles amb la nova ordenació, els moviments de terres necessaris, la remodelació i pavimentació del carrer, l’execució dels nous ferms i paviments, la renovació parcial de la xarxa de sanejament d’aigües residuals, incloses les escomeses domiciliàries i els pous de registre, així com la resta de treballs, instal·lacions i actuacions complementàries definides en el projecte tècnic. L’execució del contracte s’haurà d’ajustar al projecte tècnic, als plecs que regeixen la contractació, a l’oferta presentada per l’empresa adjudicatària i a la normativa que sigui aplicable.

170.232 €

Abierta AT26158_O

L’objecte d’aquesta licitació és la contractació d’execució de les obres de reparació de la solera i parets del dipòsit IPM de la divisió AIGÜES DE REUS de la societat REUS SERVEIS MUNICIPALS SA.

244.724 €

Abierta 4304450006-2026-0003041

L’objecte del contracte és l’execució de les obres de millora, adequació i modernització de la Casa de Cultura, que inclou intervencions a l’espai escènic a l’interior de l’edifici i al seu entorn exterior. El detall i condicions de l’obra es defineixen i fixen en el Projecte que juntament amb aquest Plec de clàusules administratives particulars regirà el contracte.

202.300 €

Abierta 89/2026

L’objecte de la present licitació es la construcció d’un heliport en la modalitat “operating site” a la ETAP del CAT a L’Ampolla per a usos propis del CAT i també per atendre possibles emergències tant pròpies com dels nostres contractistes, esdevé necessari disposar d’una superfície apta per poder aterrar un helicòpter apte per a transport sanitari i de vigilància aèria.

72.604 €

Abierta 4309950006-2026-0000311

L’objecte d’aquest projecte és la pavimentació i la renovació dels serveis de clavegueram, tub municipal, aigua potable i soterrament de l’enllumenat públic de part dels carrers Porxos i Racó, situats al municipi de Palma d’Ebre.

141.018 €

Abierta 4309950006-2026-0000322

L’Ajuntament de la Palma d’Ebre vol rehabilitat el carrer Raval de la Torre, perquè està en molt mal estat de conservació. Tots els serveis com el clavegueram i l’aigua potable està en mal estat degut a la seva antiguitat. El mateix passa amb la pavimentació. Amb la rehabilitació vol dignificar el carrer i regenerar les seves infraestructures de serveis.

134.233 €

Abierta Exp.1263/2026

Realització de les obres de millora de la deixalleria comarcal situada al terme municipal de Falset.

119.538 €

Abierta 4304450006-2026-0003034

Les actuacions inclouen, entre d'altres, la renovació de paviments i itineraris per a vianants, la millora de la seguretat viària, la implantació d'infraestructures de mobilitat sostenible, la renovació de xarxes de serveis urbans, la instal·lació d'enllumenat públic i la urbanització d'espais lliures amb incorporació d'arbrat, jardineria i mobiliari urbà. El detall i condicions de les obres es defineixen i fixen en els Projectes corresponents a cada lot que juntament amb el Plec de clàusules administratives particulars regiran el contracte.

651.720 €

Abierta 1671/2026

Obres definides en el Projecte bàsic i executiu per a la consolidació estructural i restauració interior de la Torre de la Vila de Torredembarra

186.851 €

Abierta 8004330008-2026-0012561

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres incloses en el "Projecte d'actuacions puntuals de seguretat i drenatge a diverses carreteres de la xarxa local. Any 2026". Les actuacions tenen per finalitat millorar la seguretat viària, el drenatge, la funcionalitat i la conservació de la xarxa local de carreteres de la Diputació de Tarragona, mitjançant l'execució d'actuacions puntuals en diferents carreteres de la xarxa.

2.412.831 €

Más licitaciones de Entitat Municipal Descentralitzada de Picamoixons

Abierta 70062240003-2026-0000267

Obres de reforma interior de la planta golfes de ca l'Orga

221.381 €

Abierta 70062240003-2026-0000267

L'objecte del present contracte és l'execució de les obres de Reforma interior i adequació de l'espai de la planta golfes de l'edifici Ca l'Orga, situat al carrer Sant Isidre, 3, de Picamoixons, d'acord amb les especificacions tècniques detallades en el Projecte d'Obres aprovat per l'EMD de Picamoixons. L'objecte es defineix de forma determinada, complint amb el que disposa l'article 99.1 de la Llei 9/2017: «L’objecte dels contractes del sector públic haurà de ser determinat. El mateix es podrà definir en atenció a les necessitats o funcionalitats concretes que es pretenen satisfer, sense tancar l’objecte del contracte a una solució única.» Les actuacions principals, segons la Memòria descriptiva (MD 2) del projecte, són: 1. Adequació funcional de l'espai: Generació de noves particions interiors per separar els diferents espais (sala polivalent, zona de reunions, coordinació i recepció). 2. Supressió de barreres arquitectòniques: Instal·lació d'un ascensor electromecànic per a 8 persones (630 kg) i una plataforma de càrrega per garantir l'accessibilitat universal. 3. Preservació del patrimoni: Restauració i sanejament del mur interior catalogat com a Bé Cultural d'Interès Local (BCIL). 4. Millora del confort i instal·lacions: Renovació integral dels paviments (gres porcellànic i microciment), falsos sostres i execució de noves xarxes de climatització, electricitat, fontaneria i protecció contra incendis.

221.381 €

Abierta 7006240003-2026-0000050

Contracte d'obres simplificat per l'Instal·lació d’un col·lector de sanejament residual al barranc de les Guixeres

152.147 €

Adjudicada 7006240003-2026-0000120

Construcció nova Aula de Psicomotricitat annexa a l'escola Rocabruna.

119.624 €

Adjudicada 7006240003-2026-0000120

Construcció Aula de Psicomotricitat

143.548 €