CONTRACTE D'OBRES DEL “PROJECTE EXECUTIU DE RENOVACIÓ DE LA XARXA D’AIGUA A SANT QUINTÍ DE MEDIONA” - LOT 2

Expediente: 2025_949 2

L'objecte del contracte és l'execució de les obres contingudes en el Lot 2 del “Projecte executiu de renovació de la xarxa d'aigua a Sant Quintí de Mediona. A títol indicatiu, cal assenyalar que el projecte (Lot 1 i Lot 2) abasta la renovació de diferents trams de xarxa d’abastament d’aigua potable en molt mal estat en dues diferents zones i inclou la proposta, el dimensionat i la valoració econòmica de la instal·lació i de tot l’aparellatge hidràulic necessari, així com de totes les obres i treballs auxiliars que siguin d’implementació obligatòria. Les actuacions es localitzen en el carrer de la Bòria i carrer Pau Casals, així com també en el carrer Josep Irla i camí Pla del Corral Nou (Urbanització La Soleia). Amb tot, el projecte recull les accions i actuacions a realitzar per tal d’aconseguir una millora en el rendiment tècnic hidràulic de les xarxes i la seva operativa, i poder aconseguir els avantatges i beneficis propis de les seves renovacions, que van des de la reducció de costos operatius a llarg termini, la minimització de l’impacte ambiental i la millora en la qualitat de subministrament.

40.266
Presupuesto base
40.266
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Negociado sin publicidad
Lugar de ejecución
Sant Quintí de Mediona, Barcelona (Cataluña)
Publicación
2 mar 2026, 14:06

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 2 mar 2026
Anuncio de Pliegos 2 mar 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 2 mar 2026
Anuncio de Formalización 22 abr 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 23 abr 2026, 12:14

Más licitaciones de Ajuntament de Sant Quintí de Mediona

Abierta 2026_947

CONTRACTE D'OBRES DEL “PROJECTE BÀSIC I EXECUTIU PER A LA REFORMA DEL PAVELLÓ POLIESPORTIU DE SANT QUINTÍ DE MEDIONA – ÀREA DE FITNESS I SALUT”

662.805 €

Abierta 2026_947

L'objecte del contracte és l'execució de les obres contingudes en el “Projecte bàsic i executiu de reforma del Pavelló poliesportiu de Sant Quintí de Mediona – Àrea de fitness i salut”. L’objectiu d’aquest nou projecte és la transformació de l'equipament existent en un complex esportiu i sociocultural integrat, capaç de donar cabuda a un ventall d’activitats molt més ampli i per a tot tipus de públic, garantint-ne la utilització intensiva durant totes les èpoques de l’any. Per respondre de manera precisa a les noves necessitats detectades, es dissenya una ampliació volumètrica que permetrà encabir la següent àrea funcional: • Àrea de fitness i salut: Sales específiques per a activitats esportives dirigides (aeròbic, ioga, pilates, etc.) i un espai d’ús exclusiu per a gimnàs amb maquinària cardiovascular i de musculació. Es projecta el tancament perimetral i la coberta de la terrassa exterior transitable (l’actual sostre dels vestidors). Aquest nou volum edificat sobre la planta existent allotjarà les sales d'activitats dirigides i el gimnàs, aprofitant les visuals cap a l'entorn. L'actuació abasta un total de 465,80 m² de superfície construïda d'intervenció, la qual es distribueix de manera asimètrica entre els tres nivells afectats per l'obra. En primer lloc, a la planta inferior s'actua sobre una superfície reduïda de 18,20 m² associada principalment al tancament parcial del passadís exterior i les seves connexions. En segon lloc, el nucli principal de l'ampliació es desenvolupa a la planta superior, on es formalitza una superfície de nova planta i reforma de 424,85 m² per acollir el gruix del programa funcional (gimnàs, sales dirigides, oficines i serveis). Finalment, al nivell tècnic superior es generen 22,75 m² de superfície construïda destinats de forma exclusiva a la nova planta d'instal·lacions i maquinària de l'edifici.

662.805 €

Formalizada 2025_949 2

L'objecte del contracte és l'execució de les obres contingudes en el Lot 2 del “Projecte executiu de renovació de la xarxa d'aigua a Sant Quintí de Mediona". A títol indicatiu, cal assenyalar que el projecte (Lot 1 i Lot 2) abasta la renovació de diferents trams de xarxa d’abastament d’aigua potable en molt mal estat en dues diferents zones i inclou la proposta, el dimensionat i la valoració econòmica de la instal·lació i de tot l’aparellatge hidràulic necessari, així com de totes les obres i treballs auxiliars que siguin d’implementació obligatòria. Les actuacions es localitzen en el carrer de la Bòria i carrer Pau Casals, així com també en el carrer Josep Irla i camí Pla del Corral Nou (Urbanització La Soleia). Amb tot, el projecte recull les accions i actuacions a realitzar per tal d’aconseguir una millora en el rendiment tècnic hidràulic de les xarxes i la seva operativa, i poder aconseguir els avantatges i beneficis propis de les seves renovacions, que van des de la reducció de costos operatius a llarg termini, la minimització de l’impacte ambiental i la millora en la qualitat de subministrament.

40.266 €

Formalizada 2025_949 B

L'objecte del contracte és l'execució de les obres contingudes en el Lot 1 del “Projecte executiu de renovació de la xarxa d'aigua a Sant Quintí de Mediona". A títol indicatiu, cal assenyalar que el projecte abasta la renovació de diferents trams de xarxa d’abastament d’aigua potable en molt mal estat en dues diferents zones i inclou la proposta, el dimensionat i la valoració econòmica de la instal·lació i de tot l’aparellatge hidràulic necessari, així com de totes les obres i treballs auxiliars que siguin d’implementació obligatòria. Les actuacions es localitzen en el carrer de la Bòria i carrer Pau Casals, així com també en el carrer Josep Irla i camí Pla del Corral Nou (Urbanització La Soleia). Amb tot, el projecte recull les accions i actuacions a realitzar per tal d’aconseguir una millora en el rendiment tècnic hidràulic de les xarxes i la seva operativa, i poder aconseguir els avantatges i beneficis propis de les seves renovacions, que van des de la reducció de costos operatius a llarg termini, la minimització de l’impacte ambiental i la millora en la qualitat de subministrament.

300.684 €

Formalizada 2025_431

Serveis a prestar en la piscina municipal de Sant Quintí de Mediona, en concret el servei de socorrisme i salvament, el servei de control d’accés i atenció a l’usuari, així com el servei de realització de cursets de natació i aquagym, durant la temporada d’estiu 2025, i prorrogable per una anualitat durant la temporada d’estiu 2026

23.352 €

En la misma provincia (Barcelona)

Abierta 237/2026

Serveis de seqüenciació massiva pel laboratori de molecular reprogramming and evolution del centre for research in agricultural genomics (CRAG)

30.000 €

Abierta LICI 2026-037 PRODUCCIÓ VIDEOS PSICOEDUCATIUS

SERVEI RELATIU AL CONTRACTE PER A LA PRODUCCIÓ DE VIDEOS PSICOEDUCATIUS SOBRE TRASTORNS FUNCIONALS I MOTORS DIGESTIUS, I CREACIÓ I MANTENIMENT DE LES EINES TELEMÀTIQUES NECESSARIES PER A LA REALITZACIO D’ESTUDIS UNICENTRICS I MULTICENTRICS, PEL GRUP DE FISIOLOGIA I FISIOPATOLOGIA DIGESTIVA DE LA FUNDACIÓ HOSPITAL UNIVERSITARI VALL HEBRON – INSTITUT DE RECERCA (VHIR).

150.000 €

Abierta LICI 2026-036

SERVEI DE RECOLLIDA, TRANSPORT I DESTRUCCIÓ D’ANIMALS MORTS PER LA FUNDACIÓ HOSPITAL UNIVERSITARI VALL HEBRON – INSTITUT DE RECERCA (VHIR).

22.000 €

Abierta LICI 2026-037 PRODUCCIÓ VIDEOS PSICOEDUCATIUS

L’objecte del present plec és la contractació d’una empresa per a la realització de vídeos psicoeducatius, tant vídeos nous com l’adaptació de vídeos prèviament realitzats, per a la realització d’ estudis de recerca, tant unicèntrics com multicèntrics; i, el desenvolupament dels mitjans telemàtics necessaris, tan nous com l’adaptació dels prèviament desenvolupats, per a la realització d’estudis i tasques d’entrenament i aprenentatge a distància per els investigadors de diferents centres. Tot aquest material es farà en continua col·laboració i seguint les indicacions i necessitats experimentals dels investigadors del Grup de Fisiologia i Fisiopatologia Digestiva de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR).

90.000 €

Abierta LICI 2026-036

L’objecte de la present licitació es establir les condicions tècniques que serviran de base per a la contractació del servei de recollida, transport i destrucció dels animals morts un cop hagin finalitzat els estudis d’investigació per la NEXUS Surgical de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR). Els animals, un cop finalitzats els estudis i assolits els objectius dels experiments científics, han de ser sacrificats mitjançant procediments eutanàsics que garanteixin una mort humanitària, d’acord amb la normativa vigent en matèria de benestar animal i experimentació.

10.000 €