CONTRACTE D'OBRES DE REPARACIÓ I RECONSTRUCCIÓ DE MUR DE PEDRA A LA DONZELL D’URGELL

Expediente: 791/2026

L’Ajuntament d’Agramunt té la necessitat urgent de dur a terme les obres de reparació i reconstrucció d’un mur de pedra situat al nucli de la Donzell d’Urgell, el qual ha patit un ensorrament parcial a conseqüència de les pluges recents, provocant la pèrdua d’estabilitat de l’estructura“sense que, no obstant això, concorrin les circumstàncies per a la tramitació d’urgència prevista a l’article 119 LCSP. Aquest fet comporta un risc immediat per a la seguretat de les persones i dels béns, així com possibles afectacions a la via pública i als habitatges adjacents, motiu pel qual resulta imprescindible actuar amb la màxima celeritat. L’actuació projectada té per objecte restituir les condicions de seguretat, estabilitat i funcionalitat del mur, evitant nous despreniments o danys majors. D’acord amb l’article 28 de la Llei 9/2017, de 8 de novembre, de Contractes del Sector Públic, el contracte és necessari, idoni i proporcional per satisfer aquesta necessitat, no existint mitjans propis suficients per a la seva execució.

116.188
Presupuesto base
116.188
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Agramunt, Lleida (Cataluña)
Publicación
6 may 2026, 18:02

Organismo contratante

Ajuntament d'Agramunt

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 6 may 2026
Anuncio de Pliegos 6 may 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 20 jul 2026
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 21 jul 2026, 12:14

Más licitaciones de Ajuntament d'Agramunt

Abierta 861/2026

CONTRACTE DE SERVEIS DE MANTENIMENT DE LES INSTAL·LACIONS DE LES CALDERES DE BIOMASSA DE L’AJUNTAMENT D’AGRAMUNT

30.000 €

Abierta 181/2026

Contracte d’obres: COMISSARIA POLICIA LOCAL D’AGRAMUNT: REHABILITACIÓ INTERIOR DE LA PLANTA BAIXA DE L’ANTIGA CASERNA

107.054 €

Abierta 494/2026 bis

CONCESSIÓ DE DOMINI PÚBLIC PER A L'EXPLOTACIÓ D'UN QUIOSC-BAR AL PASSEIG DE JOSEP BRUFAU (PASSSEIG DEL SIÓ).- nova licitació

12.000 €

Abierta 495/2026

CONCESSIÓ DEMANIAL DEL BAR DE LES PISCINES MUNICIPALS D'AGRAMUNT ANY 2026-2027

7.200 €

En evaluacion 861/2026

1.-Descripció de l’objecte: Contracte de serveis de manteniment de les instal·lacions de les calderes de biomassa de l’ajuntament d’Agramunt. Equipaments Municipals on estan ubicades: Teatre Casal Agramuntí HERZ FireMatic 151 1.500€/any + IVA Residència Cal mas vell HERZ FireMatic 201 2.500€/any + IVA Escola municipal de música HERZ FireMatic 151 1.500€/ any + IVA CEIP MACIÀ-COMPANYS HARGASSNER ECO-HK 300 2.000€/any més IVA Necessitat que es satisfà: Manteniment de les instal·lacions dels edificis. El present procediment de licitació té per objecte regular i definir l’abast, condicions i característiques tècniques de les prestacions que regiran en la contractació del Servei de manteniment preventiu, conductiu i correctiu de les instal·lacions de calefacció amb energies renovables concretament amb biomassa, dels edificis municipals de l'Ajuntament d’Agramunt exposats en el punt primer als efectes de de garantir el nivell òptim de les prestacions, millora de la sostenibilitat, el manteniment de les instal·lacions, continuïtat del funcionament dels equips i instal·lacions i la seva durabilitat.

7.500 €

En la misma provincia (Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicio consistente en trabajos de elaboración, revisión y actualización del inventario general consolidado de la Diputació de Lleida y de sus organismos autónomos

384.368 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicios consistentes en trabajos de elaboración, revisión y actualización del Inventario General Consolidado de bienes, derechos y obligaciones que conforman el patrimonio de las siguientes entidades, cualquiera que sea su naturaleza y el título de adquisición o uso: a) El Inventario Consolidado de la Diputació de Lleida. b) El Inventario del Organisme Autònom de Gestió y Recaptació de Tributs Locals (OAGRTL). c) El Inventario del Institut d'Estudis Ilerdencs (IEI). d) El Inventario del Patronat de Promoció Económica (PROMECO). e) El Inventario del Patronat de Turisme. La ejecución del contrato comprende la realización de los siguientes trabajos, de acuerdo con lo establecido en el Pliego de Prescripciones Técnicas:1.Efectuar una investigación previa para recopilar información relativa a los bienes y derechos, salvo aquellos de los que ya dispone la Diputació de Lleida y sus organismos autónomos. Esta parte incluye la consulta de información y documentación en registros, archivos, catastro, etc. 2. Cumplimentar la ficha electrónica del bien y crear el correspondiente expediente electrónico, adjuntando la información y documentación correspondiente al bien o derecho, de conformidad con la cláusula segunda del PPTP. 3.Trasladar al programa GPA todos los bienes y derechos incorporados al inventario, junto con la información y documentación correspondiente. La aplicación informática de gestión patrimonial de la Diputació de Lleida deberá contener toda la información disponible sobre el Patrimonio de la Entidad o, como mínimo, los enlaces que conduzcan a la misma, y deberá permitir realizar búsquedas completas y obtener listados por todos los campos de datos posibles, incluida la fecha de tramitación. Asimismo, deberá permitir su agrupación por subclases de bienes (sobre todo en el caso de los bienes muebles), por adscripción a los usos predefinidos o bien por unidades administrativas y por ubicación.

288.276 €