Abierta Sin plazo publicado Obras

Contracte d'obres contingudes en el projecte bàsic i executiu de les obres de reforma i remunta de l'edifici de vestuaris del camp municipal d'esports de Bigues i Riells del Fai

Expediente: CON/2026/15

El contracte tindrà com a objecte l’execució de les obres contingudes en Projecte bàsic i executiu de les obres de reforma i remunta de l'edifici de vestuaris del camp municipal d'esports de Bigues i Riells del Fai, redactat per l’arquitecte, Sr. Marc Sabaté i Lapuyade, i aprovat inicialment per acords de la Junta de Govern Local de data 20 de febrer de 2026. L’adjudicació del present contracte d’obres estarà condicionada a l’aprovació definitiva del projecte aprovat inicialment. El projecte bàsic i executiu de les obres de reforma i remunta de l'edifici de vestuaris del camp municipal d'esports té per objecte la reforma de l’equipament de vestuaris del Camp Municipal d’Esports de Bigues i Riells del Fai, amb la modificació puntual de la distribució de l’edifici actual i la incorporació de calefacció als vestidors, la reforma de la tanca perimetral i l’ampliació de l’edifici amb una remunta, amb la voluntat de situar-hi el nou bar. La intervenció permet millorar les condicions d’eficiència i estalvi energètic L’ampliació que descriu aquest projecte té forma rectangular i té una planta d’alada. L’edifici es situa sobre l’edifici existent dels vestuaris, de manera que es pot considerar com una ampliació del volum, tot i que a nivell de funcionament es tracti d’edificis independents. La remunta és un edifici rectangular que se situa sobre l’edifici actual, a nivell de la planta primera. Una part del nou edifici és tancat i l’altra oberta, a mode de terrassa. Aquest nou edifici només té entrada directa des del carrer de l’Avinguda Onze de Setembre, i l’accés es fa per una passera ampla que salva el petit desnivell entre el carrer i l’edifici. L’accés es fa per la zona de la terrassa. L’edifici pròpiament dit té una distribució senzilla, és un rectangle en el que els serveis, barra de bar, cuina i lavabos es situen en una franja longitudinal ocupant la zona posterior i deixant tota la zona de bar amb les bones visuals sobre el camp de futbol.

381.508
Presupuesto base
381.508
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Bigues i Riells, Barcelona (Cataluña)
Publicación
16 mar 2026, 14:46
Fecha límite
Sin plazo publicado

Organismo contratante

Ajuntament de Bigues i Riells

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 16 mar 2026
Anuncio de Pliegos 16 mar 2026
Fin Plazo Presentación
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 13 may 2026, 12:14

Más licitaciones de Ajuntament de Bigues i Riells

En la misma provincia (Barcelona)

Abierta 237/2026

Serveis de seqüenciació massiva pel laboratori de molecular reprogramming and evolution del centre for research in agricultural genomics (CRAG)

30.000 €

Abierta LICI 2026-037 PRODUCCIÓ VIDEOS PSICOEDUCATIUS

SERVEI RELATIU AL CONTRACTE PER A LA PRODUCCIÓ DE VIDEOS PSICOEDUCATIUS SOBRE TRASTORNS FUNCIONALS I MOTORS DIGESTIUS, I CREACIÓ I MANTENIMENT DE LES EINES TELEMÀTIQUES NECESSARIES PER A LA REALITZACIO D’ESTUDIS UNICENTRICS I MULTICENTRICS, PEL GRUP DE FISIOLOGIA I FISIOPATOLOGIA DIGESTIVA DE LA FUNDACIÓ HOSPITAL UNIVERSITARI VALL HEBRON – INSTITUT DE RECERCA (VHIR).

150.000 €

Abierta LICI 2026-036

SERVEI DE RECOLLIDA, TRANSPORT I DESTRUCCIÓ D’ANIMALS MORTS PER LA FUNDACIÓ HOSPITAL UNIVERSITARI VALL HEBRON – INSTITUT DE RECERCA (VHIR).

22.000 €

Abierta LICI 2026-037 PRODUCCIÓ VIDEOS PSICOEDUCATIUS

L’objecte del present plec és la contractació d’una empresa per a la realització de vídeos psicoeducatius, tant vídeos nous com l’adaptació de vídeos prèviament realitzats, per a la realització d’ estudis de recerca, tant unicèntrics com multicèntrics; i, el desenvolupament dels mitjans telemàtics necessaris, tan nous com l’adaptació dels prèviament desenvolupats, per a la realització d’estudis i tasques d’entrenament i aprenentatge a distància per els investigadors de diferents centres. Tot aquest material es farà en continua col·laboració i seguint les indicacions i necessitats experimentals dels investigadors del Grup de Fisiologia i Fisiopatologia Digestiva de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR).

90.000 €

Abierta LICI 2026-036

L’objecte de la present licitació es establir les condicions tècniques que serviran de base per a la contractació del servei de recollida, transport i destrucció dels animals morts un cop hagin finalitzat els estudis d’investigació per la NEXUS Surgical de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR). Els animals, un cop finalitzats els estudis i assolits els objectius dels experiments científics, han de ser sacrificats mitjançant procediments eutanàsics que garanteixin una mort humanitària, d’acord amb la normativa vigent en matèria de benestar animal i experimentació.

10.000 €