Contracte d’obres amb subministrament associat, d’ampliació de la instal·lació solar fotovoltaica de 46 kw a 66 kw per autoconsum amb compensació d’excedents del centre CREBA de Torrelameu de l’Institut de Recerca Biomèdica de Lleida, Fundació Dr. Pifarré (IRBLleida)

Expediente: PO 012-25

Contrato de obras formalizado por Institut de Recerca Biomèdica de Lleida - Fundació Dr. Pifarré en Lleida. Duración del contrato: 40 días. Categoría CPV 45261215. Adjudicado el 23 mar 2026 a Instal·lacions Parera, S.L.. Se recibieron 4 ofertas.

54.386
Presupuesto base
54.386
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45261215
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
13 mar 2026, 03:13
Fecha límite
17 nov 2025, 14:00
Duración
40 días

Adjudicación

Adjudicatario
Instal·lacions Parera, S.L.
NIF
B60610060
Importe
52.726
Ofertas recibidas
4

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 13 mar 2026
Anuncio de Pliegos 13 mar 2026
Fin Plazo Presentación 17 nov 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 23 mar 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 26 mar 2026, 04:24

Mismo sector y zona (45 en Lleida)

Abierta 171/2026

Execució material de les obres previstes al projecte de Rehabilitació i restauració de l'església de sant Joan Baptista 1a etapa separata de la 2a fasede restauració de les façanes laterals i de l'absis, actuacions a les cobertes i façanes de les capelles laterals i a la coberta de la rectoria amb actuacions estructurals.

181.587 €

Abierta 258/2026

Adequació de la planta potabilitzadora i del dipòsit d'aigua potable del municipi de Massalcoreig

44.862 €

Abierta 2237/2026

Obres de manteniment i millora del carrer Canonges. La idea és millorar tant l’enllumenat com l’ornat dels porxos existents, per la qual cosa es proposa la renovació de totes les lluminàries, del sistema de megafonia i el repàs i pintat dels porxos.

168.628 €

Abierta 2294/2026

L’objecte del contracte és l’arranjament generalitzat, degut al desgast i deteriorament, del carrer de la Bola de Castellciutat. Aprofitant aquesta actuació, es vol millorar l’accessibilitat d’aquesta zona de Castellciutat.

163.429 €

Abierta 2025/262

Arranjament i pavimentació del carrer Sant Martí de Gessa, al municipi de Naut Aran,

173.329 €

Abierta 94/2026 (b)

És objecte d’aquest contracte l’execució de les obres de millora, condicionament i pavimentació de l’accés al Refugi de l’Arp, situat al Pla de l’Arp, entre la torre de telecomunicacions i el refugi de l’Arp, dins del terme municipal de La Vansa i Fórnols (comarca de l’Alt Urgell, Lleida). L’actuació abasta una superfície total de pavimentació de 1.840 m², corresponents a 1.640 m² de camí d’accés (4,00 m d’amplada) i 200 m² d’aparcament del refugi, amb una llargada total de 410 m. Les referències cadastrals de les parcel·les afectades són: Pol. 8, Parc. 9011 (25302A008090110000QU) i Pol. 8, Parc. 382 (25302A008003820000QP).

85.000 €

Abierta 112/2026

Descripció de la prestació: Execució de les obres de rehabilitació interior de la planta tercera del Centre Cívic de la Granadella per a la seva adequació com a Centre d’Empreses Innovadores (CEI), d’acord amb les actuacions, característiques tècniques i condicions establertes en el projecte tècnic aprovat.

345.269 €

Abierta 134/2026

Execució de les obres necessàries per a l’adequació de la planta tercera i l’altell del Centre Cívic de la Granadella com a Centre d’Empreses Innovadores (CEI), mitjançant l’execució de les instal·lacions previstes en el projecte tècnic aprovat, incloent les instal·lacions de sanejament, fontaneria, electricitat i il·luminació, climatització i ventilació, protecció contra incendis, telecomunicacions i seguretat, així com les actuacions auxiliars necessàries per a la seva completa execució, posada en funcionament i legalització.

209.411 €

Abierta X2026000490

L’objecte del contracte és executar l’obra d’actuacions al nucli antic d’Aitona per millora de l’aparcament del carrer Quixeret, número 18 i substitució parcial de la xarxa de sanejament i d’aigua potable al carrer Dr. Pere Piñol.

160.646 €

Abierta 59/2026

Obres de millora de les infraestructures viàries d'accés als nuclis de població del municipi de Sant Esteve de la Sarga

134.246 €

Más licitaciones de Institut de Recerca Biomèdica de Lleida - Fundació Dr. Pifarré

Formalizada PO 004-26

L’objecte del present contracte és la prestació del servei integral de gestoria laboral de l’IRBLleida, incloent-hi l’assessorament jurídic laboral, fiscal i comptable, amb la finalitat de donar compliment a les obligacions legals i normatives aplicables en matèria laboral, de Seguretat Social i fiscal, així com a les específiques derivades de la naturalesa de l’entitat contractant, en el marc de les fundacions del sector públic de la Generalitat de Catalunya, els centres CERCA i els instituts de recerca sanitària (IIS). El servei inclou totes aquelles actuacions necessàries per garantir una correcta gestió i assessorament continuat en els àmbits indicats, d’acord amb el que estableix el Plec de Prescripcions Tècniques.

49.500 €

Formalizada PO 003-26

CONTRACTACIÓ D’UNA EMPRESA PER A LA PRODUCCIÓ I EXECUCIÓ DELS TALLERS CIENTÍFICS DE L’INSTITUT DE RECERCA BIOMÈDICA DE LLEIDA, FUNDACIÓ DR. PIFARRÉ (IRBLLEIDA)

23.100 €

Formalizada PO 003-26

És objecte del present plec el contracte de serveis, consistent en oferir 14 tallers científics a l’IRBLleida per a un públic de 1r i 2n ESO, sota el títol "Explorem el món de la recerca". Aquests tallers introdueixen l’alumnat en el món de la recerca biomèdica, explicant com els científics investiguen les causes de diverses malalties i desenvolupen eines per detectar-les i tractar-les. A través de dinàmiques pràctiques, els participants comprendran el paper de l’ADN i les mutacions en l’aparició de malalties, experimentaran tècniques de laboratori per a la detecció de cèl·lules anormals i reflexionaran sobre la importància de la recerca per a la salut i el benestar global.

7.700 €

Formalizada PNS 001-26

L’objecte del present contracte és la selecció de l’empresa que podrà efectuar els corresponents serveis de Determinació de la petjada de microARNs (miARNs) en mostres d’ARN total obtingut a partir de biofluids mitjançant seqüenciació massiva (NGS) i anàlisi complementària per RT-qPCR, en el marc del projecte METASLEEP

124.990 €

Formalizada PO 004-26

SERVEIS DE GESTORIA LABORAL I ASSESSORAMENT LABORAL, FISCAL I COMPTABLE DE L’INSTITUT DE RECERCA BIOMÈDICA DE LLEIDA, FUNDACIÓ DR. PIFARRÉ (IRBLleida).

148.500 €