Contracte del servei de menjador escolar de l’escola Carles de Fortuny, d’Esponellà

Expediente: X2025000789

Aquest contracte té per objecte la prestació del servei de menjador escolar de l’escola Carles de Fortuny, d’Esponellà. \nEl servei inclou les prestacions següents:\n-\tL’elaboració i subministrament dels menús elaborats fora del centre escolar i el seu transport, en línia calenta, fins a l’escola Carles de Fortuny, d’Esponellà, mitjançant els recursos tècnics adequats, d’acord amb les disposicions legals vigents.\n-\tL’atenció i vigilància de l’alumnat usuari del servei de menjador durant tot el període interlectiu comprès des del moment en què finalitza l’horari lectiu de la jornada del matí i fins que s’inicia de nou en la jornada de tarda. L’atenció i vigilància de l’alumnat s’ha de realitzar als espais degudament autoritzats a utilitzar-se del mateix centre escolar. \nEl servei té com a usuaris/àries:\n\n-\tAlumnat beneficiari d’un ajut de menjador escolar, d’acord amb les directrius establertes pel Departament d’Educació i Formació Professional i regulades en la convocatòria corresponent.\n-\tAlumnat que ha de gaudir del servei de menjador escolar amb caràcter gratuït, conforme al Decret 160/1996, de 14 de maig, pel qual es regula el servei escolar de menjador.\n-\tLa resta d’alumnat que voluntàriament en vulgui fer ús, per motius de conciliació de la vida laboral i familiar, entre d’altres. \n-\tPersonal administratiu o docent del centre escolar.\nEntre tot l’alumnat usuari, n’hi ha també de primer cicle d’educació infantil (a més d’alumnat de segon cicle d’educació infantil i d’alumnat d’educació primària), ja que el Departament d’Educació i Formació Professional ha implantat aquest cicle educatiu en aquest centre escolar, per la qual cosa el contracte preveu una persona específica i addicional en l’equip de monitoratge per fer les tasques d’atenció i vigilància d’aquests infants. \n

117.492
Presupuesto base
117.492
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Esponellà, Girona (Cataluña)
Publicación
11 abr 2025, 17:30

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 11 abr 2025
Anuncio de Pliegos 11 abr 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:12

Más licitaciones de Consell Comarcal del Pla de l'Estany

Abierta X2026003066

Aquest contracte té per objecte l’adquisició d’equips de protecció individual (EPIS) i roba de treball per al personal del Consell Comarcal del Pla de l’Estany. L’abast del contracte inclou: - El subministrament del material de les comandes anuals i de les comandes puntuals, en el moment en què es donin les necessitats. - El transport del subministrament al lloc indicat per cada cas. - El seguiment i control del subministrament.

44.266 €

Abierta X2026003768

Subministrament de material d'oficina i de paper per a escriptura i impressió del Consell Comarcal del Pla de l'Estany

34.975 €

Abierta X2026003768

L’objecte del contracte és el subministrament de material d’oficina i paper per a escriptura i impressió necessari per al funcionament ordinari de les diferents àrees, serveis i dependències del Consell Comarcal del Pla de l’Estany. El contracte comprèn la preparació, manipulació, transport, lliurament i, si escau, retirada i substitució dels productes objecte del contracte, d’acord amb les necessitats que es presentin duran la seva vigència. Les característiques tècniques dels productes, les quantitats estimades i la resta de prescripcions tècniques aplicables es defineixen en el Plec de Prescripcions Tècniques Particulars i els seus annexos. Les quantitats que consten als annexos tenen caràcter estimatiu i no comporten cap compromís del Consell Comarcal d’adquirir-ne la totalitat. Els subministraments es realitzaran en funció de les necessitats reals de la corporació durant la vigència del contracte.

15.207 €

Abierta X2026001780

Contracte de subministrament de maquinària de combustió i elèctrica de jardineria i forestal per al personal de les brigades externes del Centre El Puig del Consell Comarcal del Pla de l'Estany

95.844 €

Abierta X2026001780

Aquest contracte té per objecte l’adquisició de maquinària de combustió i elèctrica de jardineria i forestal de les Brigades Externes del Centre el Puig del Consell Comarcal del Pla de l’Estany.

54.870 €

En la misma provincia (Girona)