Formalizada Servicios

Contracte de serveis per a la prestació del servei de menjador ecològic als centres adscrits a l'Institut Municipal de Serveis als Discapacitats

Expediente: 156553K

Constitueix l’objecte del contracte el servei de menjador ecològic amb criteris de sostenibilitat social i ambiental, de l’Escola d’Educació Especial Can Vila (EMEECV), el Centre Especial de Treball Taller Alborada (CET) i el Centre Ocupacional del Bosc (CO), gestionats per l’IMSD, que compren les prestacions següents: - El subministrament dels productes d’alimentació majoritàriament ecològics i de proximitat, estris de cuina i articles de neteja necessaris per al funcionament dels serveis als centres. - La confecció dels menús diaris de dinar ecològics i de temporada i la seva elaboració a les cuines dels centres per part de personal especialitzat de l’adjudicatari, consensuat amb la direcció de l’IMSD. - La preparació de les taules del menjadors abans dels àpats, per tal de poder garantir la higiene correcte dels tots els utensilis. - La neteja i manteniment de la cuina i menjadors dels centres, per tal de mantenir els espais i l’equipament en perfectes condicions. Un dels objectiu d’aquest contracte és també potenciar el desenvolupament econòmic i l’ocupació en el sector agroalimentari de la Comarca per tal de millorar la qualitat de vida de la població i difondre la cultura del treball conjunt com a manera d’optimitzar recursos i maximitzar resultats. És per això que es vol: - Millorar la promoció i venda dels productes agroalimentaris. - Promoure els circuits curts de comercialització i la venda directa dels productes de proximitat. - Promoure la cooperació entre les empreses del sector agroalimentari de la comarca.

743.684
Presupuesto base
743.684
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Mollet del Vallès, Barcelona (Cataluña)
Publicación
30 ene 2026, 13:48

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 30 ene 2026
Anuncio de Pliegos 30 ene 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 15 oct 2025
Anuncio de Formalización 30 ene 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:17

Más licitaciones de Institut Municipal de Serveis als Discapacitats de Mollet del Vallès

Abierta 209407T

Acord marc per al subministrament de productes tèxtils, de serigrafia, retolació, impremta, pintures i altres materials

348.914 €

Abierta 209407T

El presente Acuerdo Marco tiene por objeto el suministro de productos de serigrafía, rotulación, imprenta, pinturas y otros materiales destinados a cubrir las necesidades del IMSD, así como la prestación de servicios de impresión, de conformidad con lo dispuesto en el PPT. El suministro de los productos referidos deberá realizarse de conformidad con lo que se establece en las normativas vigentes, en este PCAP, en el PPT y en el resto de documentación contractual que rige la presente licitación.

159.322 €

En evaluacion 206461C

Contracte de serveis de Prevenció de Riscos Laborals aliè, àmbit tècnic, de vigilància i promoció de la salut del personal al servei de l'Institut Municipal de Serveis a les Persones amb Discapacitat de Mollet del Vallès

81.620 €

En evaluacion 206461C

La prestació del servei de prevenció de riscos laborals aliè, en l’àmbit tècnic (especialitats: seguretat, higiene, ergonomia i psicosociologia aplicada), vigilància de la salut (medicina del treball), així com la promoció de la salut del personal al servei de l’Institut Municipal de Serveis a les Persones amb Discapacitat de Mollet del Vallès.

37.100 €

Desierta 134342M

L’objecte del contracte és la prestació del servei de supervisió a les persones professionals del CDIAP de l’IMSD de Mollet del Vallès, d’acord amb l’article 17 de la Llei 9/2017, de 8 de novembre, de Contractes del Sector Públic (LCSP). La supervisió s’entén com aquella tasca d’acompanyament pràctic teòric a professionals que ja tenen la formació específica necessària per a poder treballar en un CDIAP. El servei de supervisió d'un CDIAP té com a objectiu oferir un acompanyament als professionals que treballen amb infants de fins a 6 anys que presenten alteracions en el seu desenvolupament. Aquest servei busca garantir una atenció de qualitat, amb la finalitat de millorar la qualitat de vida dels infants i les seves famílies, i promoure el seu benestar emocional, social i cognitiu. Els aspectes clau d'aquest servei inclou el suport als professionals; proporciona assessorament i formació als professionals implicats en l'atenció i intervenció dels infants, per tal de millorar la qualitat dels serveis que es prestin. En definitiva, el servei de supervisió d'un CDIAP busca una intervenció precoç i eficaç, amb un enfocament integral, per ajudar els infants a superar les dificultats del seu desenvolupament i proporcionar suport als seus entorns més propers.

11.194 €

En la misma provincia (Barcelona)

Abierta 237/2026

Serveis de seqüenciació massiva pel laboratori de molecular reprogramming and evolution del centre for research in agricultural genomics (CRAG)

30.000 €

Abierta LICI 2026-037 PRODUCCIÓ VIDEOS PSICOEDUCATIUS

SERVEI RELATIU AL CONTRACTE PER A LA PRODUCCIÓ DE VIDEOS PSICOEDUCATIUS SOBRE TRASTORNS FUNCIONALS I MOTORS DIGESTIUS, I CREACIÓ I MANTENIMENT DE LES EINES TELEMÀTIQUES NECESSARIES PER A LA REALITZACIO D’ESTUDIS UNICENTRICS I MULTICENTRICS, PEL GRUP DE FISIOLOGIA I FISIOPATOLOGIA DIGESTIVA DE LA FUNDACIÓ HOSPITAL UNIVERSITARI VALL HEBRON – INSTITUT DE RECERCA (VHIR).

150.000 €

Abierta LICI 2026-036

SERVEI DE RECOLLIDA, TRANSPORT I DESTRUCCIÓ D’ANIMALS MORTS PER LA FUNDACIÓ HOSPITAL UNIVERSITARI VALL HEBRON – INSTITUT DE RECERCA (VHIR).

22.000 €

Abierta LICI 2026-037 PRODUCCIÓ VIDEOS PSICOEDUCATIUS

L’objecte del present plec és la contractació d’una empresa per a la realització de vídeos psicoeducatius, tant vídeos nous com l’adaptació de vídeos prèviament realitzats, per a la realització d’ estudis de recerca, tant unicèntrics com multicèntrics; i, el desenvolupament dels mitjans telemàtics necessaris, tan nous com l’adaptació dels prèviament desenvolupats, per a la realització d’estudis i tasques d’entrenament i aprenentatge a distància per els investigadors de diferents centres. Tot aquest material es farà en continua col·laboració i seguint les indicacions i necessitats experimentals dels investigadors del Grup de Fisiologia i Fisiopatologia Digestiva de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR).

90.000 €

Abierta LICI 2026-036

L’objecte de la present licitació es establir les condicions tècniques que serviran de base per a la contractació del servei de recollida, transport i destrucció dels animals morts un cop hagin finalitzat els estudis d’investigació per la NEXUS Surgical de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR). Els animals, un cop finalitzats els estudis i assolits els objectius dels experiments científics, han de ser sacrificats mitjançant procediments eutanàsics que garanteixin una mort humanitària, d’acord amb la normativa vigent en matèria de benestar animal i experimentació.

10.000 €