Abierta Sin plazo publicado Obras

Contracte de serveis de manteniment de les instal·lacions contra incendis i de sistemes de seguretat contra intrusió del edificis municipals

Expediente: CON/2025/41

L’objecte del contracte consisteix en la prestació dels següents serveis: Manteniment de les instal·lacions contra incendis i sistemes de seguretat contra intrusió dels equipaments municipals. El contracte contempla el cost del manteniment preventiu, incloent la ma d'obra, els materials, la maquinària i els mitjans tècnics necessaris per la seva execució, així com la disposició per part del contractista, de les mesures seguretat i protecció previstes a la normativa vigent. Queda inclosa en la contractació tots els treballs complementaris per a la realització del servei i tots aquells necessaris per a la correcta execució del contracte. El contracte també inclou el manteniment correctiu derivat de l’ús i el deteriorament propi de les instal·lacions, on queda inclòs el cost de la ma d’obra i els desplaçaments, tenint que abonar el preu dels materials. Les modificacions a efectuar, ja sigui per millorar la pròpia instal·lació o per adequar-la a la normativa d’aplicació, no estarà inclosa en el contracte i, per executar-la haurà de presentar l’oferta corresponent, no tenint-ne exclusivitat per realitzar l’obra. El present contracte inclou el manteniment de les instal·lacions contra incendis, senyalització i evacuació, i de seguretat contra intrusió dels equipaments municipals de l’Ajuntament Bigues i Riells, que es relacionen a l’annex núm. 1 del Plec de Prescripcions Tècniques (PPT) que regeix la present contractació. La descripció detallada del contingut tècnic del contracte es conté en el PPT que el regeix. D’acord amb l’article 99.3 de la LCSP, l’òrgan de contractació decideix no dividir l’objecte en lots. Es considera que no procedeix aquesta divisió ja que per assegurar la correcta execució del contracte és necessari coordinar l’execució de les diferents prestacions. Codi CPV: 45312200-9 i 45312100-8

73.772
Presupuesto base
73.772
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Bigues i Riells, Barcelona (Cataluña)
Publicación
15 may 2026, 16:02
Fecha límite
Sin plazo publicado

Organismo contratante

Ajuntament de Bigues i Riells

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 15 may 2026
Anuncio de Pliegos 15 may 2026
Fin Plazo Presentación
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 16 may 2026, 12:10

Más licitaciones de Ajuntament de Bigues i Riells

En la misma provincia (Barcelona)

Abierta 237/2026

Serveis de seqüenciació massiva pel laboratori de molecular reprogramming and evolution del centre for research in agricultural genomics (CRAG)

30.000 €

Abierta LICI 2026-037 PRODUCCIÓ VIDEOS PSICOEDUCATIUS

SERVEI RELATIU AL CONTRACTE PER A LA PRODUCCIÓ DE VIDEOS PSICOEDUCATIUS SOBRE TRASTORNS FUNCIONALS I MOTORS DIGESTIUS, I CREACIÓ I MANTENIMENT DE LES EINES TELEMÀTIQUES NECESSARIES PER A LA REALITZACIO D’ESTUDIS UNICENTRICS I MULTICENTRICS, PEL GRUP DE FISIOLOGIA I FISIOPATOLOGIA DIGESTIVA DE LA FUNDACIÓ HOSPITAL UNIVERSITARI VALL HEBRON – INSTITUT DE RECERCA (VHIR).

150.000 €

Abierta LICI 2026-036

SERVEI DE RECOLLIDA, TRANSPORT I DESTRUCCIÓ D’ANIMALS MORTS PER LA FUNDACIÓ HOSPITAL UNIVERSITARI VALL HEBRON – INSTITUT DE RECERCA (VHIR).

22.000 €

Abierta LICI 2026-037 PRODUCCIÓ VIDEOS PSICOEDUCATIUS

L’objecte del present plec és la contractació d’una empresa per a la realització de vídeos psicoeducatius, tant vídeos nous com l’adaptació de vídeos prèviament realitzats, per a la realització d’ estudis de recerca, tant unicèntrics com multicèntrics; i, el desenvolupament dels mitjans telemàtics necessaris, tan nous com l’adaptació dels prèviament desenvolupats, per a la realització d’estudis i tasques d’entrenament i aprenentatge a distància per els investigadors de diferents centres. Tot aquest material es farà en continua col·laboració i seguint les indicacions i necessitats experimentals dels investigadors del Grup de Fisiologia i Fisiopatologia Digestiva de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR).

90.000 €

Abierta LICI 2026-036

L’objecte de la present licitació es establir les condicions tècniques que serviran de base per a la contractació del servei de recollida, transport i destrucció dels animals morts un cop hagin finalitzat els estudis d’investigació per la NEXUS Surgical de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR). Els animals, un cop finalitzats els estudis i assolits els objectius dels experiments científics, han de ser sacrificats mitjançant procediments eutanàsics que garanteixin una mort humanitària, d’acord amb la normativa vigent en matèria de benestar animal i experimentació.

10.000 €