En evaluacion Servicios

CONTRACTE DE SERVEI PER LA PRESTACIÓ DEL SERVEI DE DIRECCIÓ D’OBRA DE LES OBRES DE MILLORA DE LA PLAÇA LLOBREGAT I EL SEU ENTORN AL NUCLI DE LES ROQUETES

Expediente: 01040604/2026/13

: Contractació de la prestació del servei de direcció d’obra de les obres de millora de la Plaça Llobregat i el seu entorn al nucli de Les Roquetes, segons projecte aprovat inicialment per acord de la Junta de Govern Local en data 17 de març de 2026 (projecte en tràmit d’exposició pública, pendent d’aprovació definitiva del mateix)., i les millores que puguin sorgir en la licitació de l’execució de les obres., d’acord amb aquest plec de clàusules administratives particulars i plec de prescripcions tècniques. El projecte es troba cofinançat mitjançant la subvenció atorgada a l’Ajuntament de Sant Pere de Ribes per la Resolució de concessió de les subvencions del Pla únic d’obres i serveis de Catalunya (PUOSC) per al període 2025-2029, Resolució PRE/381/2025, de 6 de febrer, per la qual s’obre la convocatòria única per a la concessió de subvencions del Pla únic d’obres i serveis de Catalunya per al període 2025-2029 (ref. BDNS 813736). Els treballs s’establiran en el plec de prescripcions tècniques particulars (PPTP), en el Plec de Clàusules Administratives Particulars (PCAP), més les que hagi ofert l’adjudicatària en la seva proposta, sempre d’acord amb la normativa que sigui d’aplicació.

52.000
Presupuesto base
52.000
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Sant Pere de Ribes, Barcelona (Cataluña)
Publicación
19 jun 2026, 14:02

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 19 jun 2026
Anuncio de Pliegos 19 jun 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 15 ago 2026, 12:11

Más licitaciones de Ajuntament de Sant Pere de Ribes

Abierta 01040601/2026/8

L'objecte d'aquest Plec és la contractació de l’execució de les obres descrites en el PROJECTE TÈCNIC PER LA COMUNICACIÓ D’OBRES MENORS PER AL CONDICIONAMENT ACÚSTIC I ADDENDA DEL PROJECTE TÈCNIC DE L’O.A.C. LES ROQUETES, aprovat definitivament per Junta de Govern Local en 27 de febrer de 2024. Durant el desembre de 2021 es realitza un Informe d’avaluació i proposta correctora del condicionament acústic de l’OAC. Les Roquetes per tal d'avaluar el condicionament acústic de la sala de l’Oficina d’Atenció al Ciutadà amb l’estudi del temps de reverberació i proposta de millora. Dels resultats de les mesures “in situ” realitzades es va concloure que els valors obtinguts de reverberació, en comparació als nivells mínims segons el DB HR del CTE, presentaven uns nivells superiors dels que exigeix la normativa preceptiva d’aplicació. Es va proposar reduir els temps de reverberació per tal millorar la intel·ligibilitat de la paraula i evitar l'existència d'eco o d'eco flotant. L’objecte del projecte de la present licitació és el compliment de la normativa DB HR del CTE mitjançant la Instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm suspeses del forjat separades un mínim de 500 mm, i la instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm a paret separades un mínim de 50 mm, per tal de reduir el soroll ambiental a la planta baixa de l’OAC de l’edifici municipal de la Vinya d’en Petaca de Les Roquetes a Sant Pere de Ribes.

69.716 €

Abierta 01040601/2026/8

Contractació de l'execució de les obres contemplades al projecte tècnic per la comunicació d'obres menors per al condicionament acústic de l'OAC de Les Roquetes i en l'ADDENDA del projecte tècnic

83.659 €

Abierta 01040604/2026/21

Contractació per a la prestació del Servei de Mediació Comunitària i Convivència Ciutadana de l’Ajuntament de Sant Pere de Ribes.

269.501 €

Abierta 01040604/2026/21

Contractació de la prestació del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana de l’Ajuntament de Sant Pere de Ribes, d’acord amb aquest plec de clàusules administratives particulars i de prescripcions tècniques. Els objectius del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana seran els següents: • Oferir un recurs gratuït per a la ciutadania del municipi que vulguin trobar una solució alternativa als conflictes al sistema judicial. • Promoure i facilitar el dret de la ciutadania de resoldre els seus propis conflictes. • Activar dins la xarxa sociocomunitària un projecte que fomenti i afavoreixi la convivència i la cultura de la pau i el diàleg entre tota la ciutadania. • Vetllar per la implementació adequada del servei a nivell de suport tècnic i logístic. • Fomentar la convivència i la comunicació dels ciutadans i ciutadanes del municipi per tal de millorar les relacions interpersonals. • Potenciar la corresponsabilitat i la participació activa de la ciutadania en la gestió i resolució dels conflictes que els afecten. • Millorar el diàleg entre les persones i els diferents col·lectius deSant Pere de Ribes acceptant que el conflicte comporta canvi i és constructiu. • Instal·lar el diàleg com a forma alternativa de resolució de conflictes basada en el respecte i la igualtat. • Gestió de la reeducació a través, entre d’altres, de programes de mesures comunitàries alternatives a la sanció. • Oferir unes infrastructures mínimes de confidencialitat i atenció personalitzada que garanteixin el procés de mediació (professional adequat, despatx equipat, normativa de funcionament clara, codi deontològic...). • Formar els agents derivadors i els col·lectius interessats sobre el procés de mediació. • Fer pedagogia de la mediació. • Afavorir la reflexió sobre els conflictes i la posterior recerca d’acords negociats i satisfactoris per les dues parts. • Millorar les circumstàncies conflictives que porten al detriment de la convivència • Evitar i prevenir

117.174 €

Abierta 01040604/2026/23

Licitació del contracte del servei de la gestió integral de l’organització i desenvolupament de les Jornades de Solidaritat i Cooperació (tramitació ordinària, procediment obert i pluralitat de criteris d’adjudicació, regulació no harmonitzada).

170.766 €

En la misma provincia (Barcelona)