Abierta Sin plazo publicado Servicios

Contracte de servei de manteniment de la Ruta del Tren Petit i de la Ruta del Ferro i del Carbó i la Ruta del Camí Ral de Campdevànol

Expediente: 2026/84

El Consorci de Les Vies Verdes de Girona és una entitat pública adscrita a la Diputació de Girona, essent el seu objecte la gestió de les diferents rutes que integren les vies verdes de Girona, així com el manteniment i la millora de la infraestructura, la promoció del seu ús i l'ampliació de la xarxa.El Consorci de les Vies Verdes de Girona té la necessitat de contractar el servei de manteniment de les rutes que s'indiquen a continuació i que es distribuiran en els següents lots: - Lot 1: Ruta Tren Petit - Lot 2: Ruta del Ferro i Carbó, i el Camí ramader Campdevànol Amb l'objectiu de promoure la inserció sociolaboral de determinats col·lectius amb risc d'exclusió social, concretament de les persones amb discapacitat, es reserva la contractació de tots els lots a entitats que tinguin la condició de Centres Especials de Treball d'iniciativa social, d'acord amb la Disposició Addicional Quarta en relació a la Disposició Final Catorzena de la Llei 9/2017, de 8 de novembre, de contractes del sector públic, i d'acord amb els requisits establerts al RD Legislatiu 1/2013, de 29 de novembre, que aprova el text refós de la Llei general de dret de les persones amb discapacitat i de la seva inclusió, així com les seves normatives reglamentàries de desplegament.

202.931
Presupuesto base
55.386
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Girona, Girona (Cataluña)
Publicación
14 jul 2026, 17:02
Fecha límite
Sin plazo publicado

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 14 jul 2026
Anuncio de Pliegos 14 jul 2026
Fin Plazo Presentación
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 15 jul 2026, 12:10

Más licitaciones de Consorci de les Vies Verdes de Girona

Formalizada 2026/140

L'àrea de serveis tècnics del Consorci Vies Verdes utilitza una plataforma per gestionar i fer el seguiment dels equips tècnics de treball i projectes tècnics, així com portar-ne el control i registre des de qualsevol dispositiu amb connexió a internet (smartphones, tablets, ordinadors portàtils). La plataforma també permet la realització de múltiples prestacions adaptables com gestor de temps, calendaris, control de despeses, seguiment i evolució de projectes, informes, reunions, estadístiques. Alhora permet al Consorci disposar de manera ràpida i actualitzada de les tasques que va desenvolupant al llarg de l'any, per tipus d'incidència, per municipi i per gestor de la incidència. El Consorci té necessitat de seguir utilitzant aquesta plataforma per garantir el bon funcionament de l'àrea de control, i atès que l'aplicació "Escio", ha estat desenvolupada per l'empresa Esolvo Global, S.L., és la única que pot subministrar aquestes llicències d'ús i prestar el servei de manteniment i suport al personal tècnic i de control del Consorci, d'acord amb el que preveu l'article 168.a.2 de la LCSP.

24.672 €

Formalizada 2026/140

Contractació del subministrament de llicència d'ús de la plataforma per la gestió i seguiment de les feines de manteniment de les rutes i traçats que gestiona l'àrea de serveis tècnics i control del Consorci de les Vies Verdes de Girona

49.344 €

En evaluacion 2026/84

El Consorci de Les Vies Verdes de Girona és una entitat pública adscrita a la Diputació de Girona, essent el seu objecte la gestió de les diferents rutes que integren les vies verdes de Girona, així com el manteniment i la millora de la infraestructura, la promoció del seu ús i l'ampliació de la xarxa.El Consorci de les Vies Verdes de Girona té la necessitat de contractar el servei de manteniment de les rutes que s'indiquen a continuació i que es distribuiran en els següents lots: - Lot 1: Ruta Tren Petit - Lot 2: Ruta del Ferro i Carbó, i el Camí ramader Campdevànol Amb l'objectiu de promoure la inserció sociolaboral de determinats col·lectius amb risc d'exclusió social, concretament de les persones amb discapacitat, es reserva la contractació de tots els lots a entitats que tinguin la condició de Centres Especials de Treball d'iniciativa social, d'acord amb la Disposició Addicional Quarta en relació a la Disposició Final Catorzena de la Llei 9/2017, de 8 de novembre, de contractes del sector públic, i d'acord amb els requisits establerts al RD Legislatiu 1/2013, de 29 de novembre, que aprova el text refós de la Llei general de dret de les persones amb discapacitat i de la seva inclusió, així com les seves normatives reglamentàries de desplegament.

135.287 €

Adjudicada 2026/117_7

Contracte de servei d'emergènciad’arranjament del Camí Vell de Torroella-L’Estartit degut al temporal Harry

10.570 €

Adjudicada 2026/117_1

Obres de reparació al camí natural de la Muga – Boadella i les Escaules degut al tempora Harry.

48.800 €

En la misma provincia (Girona)

Abierta X2026/153

L’objecte del projecte és el de descriure les obres necessàries per tal de reformar uns trams dels carrers de Baix i del Pont. Aquests obres tenen per objectiu millorar l’accessibilitat i el pas dels vianants per la vorera, i reordenar el transit així com implantar-hi xarxes de serveis. L’àmbit d’actuació compren una superfície aproximada de 650 m² al carrer de dela Font i 190 m² al carrer de Baix.

101.213 €

Abierta CONC2026000057

Subministrament en règim de lloguer, la instal·lació, posada en funcionament, manteniment, conservació, desmuntatge i gestió d’una pista de gel temporal amb una superfície útil mínima de 20 × 10 metres, destinada a l’ús ciutadà durant la campanya de Nadal 2026-2027 al municipi de Figueres.

70.000 €

Abierta X2026003768

L’objecte del contracte és el subministrament de material d’oficina i paper per a escriptura i impressió necessari per al funcionament ordinari de les diferents àrees, serveis i dependències del Consell Comarcal del Pla de l’Estany. El contracte comprèn la preparació, manipulació, transport, lliurament i, si escau, retirada i substitució dels productes objecte del contracte, d’acord amb les necessitats que es presentin duran la seva vigència. Les característiques tècniques dels productes, les quantitats estimades i la resta de prescripcions tècniques aplicables es defineixen en el Plec de Prescripcions Tècniques Particulars i els seus annexos. Les quantitats que consten als annexos tenen caràcter estimatiu i no comporten cap compromís del Consell Comarcal d’adquirir-ne la totalitat. Els subministraments es realitzaran en funció de les necessitats reals de la corporació durant la vigència del contracte.

15.207 €

Abierta X2026000198

Obres descrites al projecte bàsic i de rehabilitació de l'antiga fleca de Sant Miquel de Campmajor per destinar la planta baixa a equipament públic.

363.636 €

Abierta X2026000187

Contractació de les obres de finalització de l'aparcament a l'entorn de l'Església de Sant Pere

103.304 €