Contracte de les obres d'execució per la nova passarel·la sobre el riu Flamisell a la Pobla de Segur. Actuació 4 de l'Eix 2 del Pla de Sostenibilitat Turística en Destinació, finançat pel Pla de Recuperació, Transformació i Resiliència - Next Generation EU.

Expediente: 329/2025

Contrato de obras formalizado por Ajuntament de la Pobla de Segur en Lleida. Duración del contrato: 3 meses. Categoría CPV 45220000. Adjudicado el 15 oct 2025 a CERVÓS S.A.U. Se recibió 1 oferta.

292.294
Presupuesto base
292.294
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45220000
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
1 abr 2026, 16:03
Fecha límite
28 ago 2025, 20:00
Duración
3 meses

Adjudicación

Adjudicatario
CERVÓS S.A.U
NIF
A25033671
Importe
292.194
Ofertas recibidas
1

Organismo contratante

Ajuntament de la Pobla de Segur

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 1 abr 2026
Anuncio de Pliegos 1 abr 2026
Fin Plazo Presentación 28 ago 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 15 oct 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 2 abr 2026, 06:22

Mismo sector y zona (45 en Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta G05020302R/2026/0003

Millora de l' accessibilitat i mobilitat del carrer Major de Raimat i la renovació de part d'alguns dels serveis existents: ampliació i pavimentació de la vorera; enllumenat públic; xarxa de reg a l'arbrat existent i recol.locació del mobiliari urbà i senyalització vial.

92.998 €

Abierta 1/2026

Les incloses en el Projecte executiu de les actuacions per a l'arranjament de diversos dels carrers del nucli de Gerb redactat per l´enginyer Alfred Guitard Sein-Echaluce per un import de 514.490,67 Euros IVA inclòs.

425.199 €

Abierta 001/2026/7506/I261

1. Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres corresponents al Projecte per a la renovació del sistema de control als CCMs de l’EDAR de Tàrrega, aprovat definitivament per la Junta de Govern Local, d’acord amb les determinacions, prescripcions, plànols, pressupost i resta de documents que integren el projecte. 2. L’actuació comprèn, entre d’altres: • la substitució del sistema de control existent; • la renovació dels autòmats programables (PLC); • la implantació d’una arquitectura redundant d’alta disponibilitat; • la renovació de la xarxa de comunicacions mitjançant fibra òptica; • la implantació del sistema de supervisió, control i gestió; • l’actualització del sistema de control de l’EBAR de Tàrrega; • la implantació de sistemes de comunicació redundants i segurs; • la integració de les instal·lacions existents amb el nou sistema; • la posada en servei, proves, parametrizació i legalització de les instal·lacions; • la formació del personal municipal quan sigui procedent; • el lliurament de la documentació final prevista en el projecte. 3. L’objecte contractual es correspon íntegrament amb el definit en el projecte aprovat.

257.617 €

Abierta 171/2026

Execució material de les obres previstes al projecte de Rehabilitació i restauració de l'església de sant Joan Baptista 1a etapa separata de la 2a fasede restauració de les façanes laterals i de l'absis, actuacions a les cobertes i façanes de les capelles laterals i a la coberta de la rectoria amb actuacions estructurals.

181.587 €

Abierta 258/2026

Adequació de la planta potabilitzadora i del dipòsit d'aigua potable del municipi de Massalcoreig

44.862 €

Abierta 2237/2026

Obres de manteniment i millora del carrer Canonges. La idea és millorar tant l’enllumenat com l’ornat dels porxos existents, per la qual cosa es proposa la renovació de totes les lluminàries, del sistema de megafonia i el repàs i pintat dels porxos.

168.628 €

Abierta 2294/2026

L’objecte del contracte és l’arranjament generalitzat, degut al desgast i deteriorament, del carrer de la Bola de Castellciutat. Aprofitant aquesta actuació, es vol millorar l’accessibilitat d’aquesta zona de Castellciutat.

163.429 €

Abierta 2025/262

Arranjament i pavimentació del carrer Sant Martí de Gessa, al municipi de Naut Aran,

173.329 €

Más licitaciones de Ajuntament de la Pobla de Segur

Abierta GES 92/2025/2

Contracte de serveis de redacció del projecte bàsic i executiu, la direcció facultativa d’obra i la coordinació de seguretat i salut de les obres d’urbanització dels carrers “N” i el del costat de l’Oficina de Turisme de la Pobla de Segur

22.313 €

Abierta 401/2026

Serveis de redacció del Projecte Bàsic i Executiu, la Direcció Facultativa d’Obra i la Coordinació de Seguretat i Salut per a la rehabilitació energètica de la residència Nostra Senyora de Ribera de la Pobla de Segur. Actuació A.HA.8.5 del Programa Memòria d’Intervenció Integral (PMII) de l’Ajuntament de la Pobla de Segur, dins el Pla de Barris i Viles de Catalunya 2025-2029.

35.583 €

Abierta GES 298 / 26

CONTRACTACIÓ MENOR SERVEI DE REDACCIÓ DEL PLA D’IGUALTAT I OPORTUNITATS DE L’AJUNTAMENT DE LA POBLA DE SEGUR

7.875 €

En evaluacion GES 92/2025/2

És objecte de contracte de serveis la redacció del projecte bàsic i executiu, la direcció facultativa d'obra i la coordinació de seguretat i salut de les obres d'urbanització dels carrers "N" i del costat de l'Oficina de Turisme.

22.313 €

En evaluacion 401/2026

Serveis de redacció del Projecte Bàsic i Executiu, la Direcció Facultativa d’Obra i la Coordinació de Seguretat i Salut per a la rehabilitació energètica de la residència Nostra Senyora de Ribera de la Pobla de Segur. Aquest correspon a l’actuació A.HA.8.5 “Mesures passives de millora de l’eficiència energètica de la Residència Nostra Senyora de Ribera” del Programa Memòria d’Intervenció Integral (PMII) de l’Ajuntament de la Pobla de Segur, dins el Pla de Barris i Viles de Catalunya 2025-2029.

35.583 €