En evaluacion Obras

Contracte de les obres del “Projecte de millora de la climatització i de les obertures del sector dels dipòsits de l’Arxiu Comarcal del Pla de l’Estany

Expediente: X2025004838

L’objecte del contracte és l’execució de les obres contingudes en el modificat del Projecte de millora de la climatització i de les obertures del sector dels dipòsits de l’Arxiu Comarcal del Pla de l’Estany, redactat per l’arquitecte comarcal, Eduard Fusté Bosch, en data del mes de maig del 2025, aprovat pel Consell Comarcal del Pla de l’Estany per Decret de Presidència núm. 2025PRES000765 del 21 d’agost de 2025 (i rectificat per Decret de Presidència núm. 2025PRES000785 del 25 d’agost de 2025). El Projecte de millora de la climatització i de les obertures del sector dels dipòsits de l’Arxiu Comarcal del Pla de l’Estany fou aprovat definitivament pel Consell Comarcal del Pla de l’Estany per Decret de Presidència núm. 2024PRES000804 del 23 de setembre de 2024 (DOGC núm. 9259, de 02/10/2024). Són objecte del contracte totes les actuacions incloses en l'esmentat projecte, que a títol enunciatiu no exhaustiu consta de les següents actuacions:  Instal·lació d'una màquina climatitzadora a la coberta i instal·lació de climatització de la zona dels dipòsits.  Instal·lació de porticons interiors d'alumini lacat a les obertures dels dipòsits i làmina de protecció solar als vidres.  Reparació de la canal de la coberta del claustre amb instal·lació de quatre baixants exteriors i gàrgoles de zenc.  Desmuntatge del porxo amb estructura lleugera i coberta de fibrociment, amb contingut d'amiant, del pati posterior.  Reparació del mur exterior de mamposteria del pati posterior.  Desmuntatge, per ebenista especialitzat, del moble històric de la biblioteca.  Reparació dels murs de pedra de darrera del moble llibreria i instal·lació d'extradossats de guix laminat.  Restauració i muntatge del moble llibreria, per ebenista especialitzat.  Instal·lació d'una línia de vida a la coberta del claustre.

133.100
Presupuesto base
133.100
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Banyoles, Girona (Cataluña)
Publicación
5 mar 2026, 17:22

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 5 mar 2026
Anuncio de Pliegos 5 mar 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 14 abr 2026, 12:12

Más licitaciones de Consell Comarcal del Pla de l'Estany

Abierta X2026003768

Subministrament de material d'oficina i de paper per a escriptura i impressió del Consell Comarcal del Pla de l'Estany

34.975 €

Abierta X2026003768

L’objecte del contracte és el subministrament de material d’oficina i paper per a escriptura i impressió necessari per al funcionament ordinari de les diferents àrees, serveis i dependències del Consell Comarcal del Pla de l’Estany. El contracte comprèn la preparació, manipulació, transport, lliurament i, si escau, retirada i substitució dels productes objecte del contracte, d’acord amb les necessitats que es presentin duran la seva vigència. Les característiques tècniques dels productes, les quantitats estimades i la resta de prescripcions tècniques aplicables es defineixen en el Plec de Prescripcions Tècniques Particulars i els seus annexos. Les quantitats que consten als annexos tenen caràcter estimatiu i no comporten cap compromís del Consell Comarcal d’adquirir-ne la totalitat. Els subministraments es realitzaran en funció de les necessitats reals de la corporació durant la vigència del contracte.

15.207 €

Abierta X2026001780

Contracte de subministrament de maquinària de combustió i elèctrica de jardineria i forestal per al personal de les brigades externes del Centre El Puig del Consell Comarcal del Pla de l'Estany

95.844 €

Abierta X2026001780

Aquest contracte té per objecte l’adquisició de maquinària de combustió i elèctrica de jardineria i forestal de les Brigades Externes del Centre el Puig del Consell Comarcal del Pla de l’Estany.

54.870 €

Abierta X2026003264

Serveis de prevenció de riscos laborals i vigilància de la salut del Consell Comarcal del Pla de l’Estany

90.565 €

En la misma provincia (Girona)