Contracte de les obres de millora de la mobilitat al municipi de la Selva del Camp.

Expediente: 2239/2025

L’objecte del contracte és implantar un sistema de regulació activa mitjançant semàfors i radars amb detecció de velocitat, amb l’objectiu de millorar substancialment la seguretat viària i la protecció dels vianants. El contracte queda supeditat a l'aprovació definitiva del projecte de les obres.

58.663
Presupuesto base
58.663
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Selva del Camp, la, Tarragona (Cataluña)
Publicación
18 sep 2025, 17:06

Organismo contratante

Ajuntament de la Selva del Camp

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 18 sep 2025
Anuncio de Pliegos 18 sep 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 2 sep 2026, 07:00

Más licitaciones de Ajuntament de la Selva del Camp

Abierta 1304/2026

Obres de remodelació de la plaça Onze de Setembre

355.860 €

Abierta 1304/2026

Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres definides en el Projecte de remodelació de la plaça Onze de Setembre, aprovat definitivament en l’expedient 2497/2025. El projecte té per objecte la remodelació de la plaça Onze de Setembre, amb la finalitat de reordenar la circulació de vianants i vehicles, millorar l’accessibilitat de l’espai públic i renovar les xarxes de serveis existents.

355.860 €

Abierta 614/2026

Obres d'instal·lació fotovoltaica de 250 kWn sobre terreny amb bateries per a autoconsum individual al nou dipòsit d'aigua potable a la Selva del Camp

422.818 €

Formalizada 2902/2024

Alienació de la parcel·la E-7 del Pla Parcial Industrial del Xalamec de la Selva del Camp.

200.700 €

Adjudicada 1179/2026

La fase final de les obres incideix bàsicament en la recuperació estètica i formal dels elements d’acabat de la sala i de l’exterior del Teatre La Defensa Agrària, especialment pel que fa a la restauració dels revestiments interiors i exteriors, la recuperació dels cromatismes històrics, la pavimentació de la sala —tant de la platea com de la part externa— i les fusteries exteriors i interiors, atès que es troben en un estat de conservació molt precari. En concret, l’actuació prevista afecta principalment els elements següents: -Pavimentació: el paviment hidràulic de la sala es troba molt afectat pels successius canvis de butaques, inclosos els muntatges i desmuntatges freqüents. -Revestiments interiors: els estucats i revestiments de la sala han patit nombroses modificacions, com ara pintats i repintats, col·locació de sòcols i instal·lació de velluts, actualment molt deteriorats i desenganxats dels paraments. -Revestiments exteriors: la façana principal presenta patologies importants al voladís que acull les persones usuàries. També cal revisar i recuperar el revestiment exterior dels paraments, amb l’objectiu de restituir l’estucat de calç original. -Fusteries interiors: les portes interiors d’accés a la sala s’han de revisar i, si escau, substituir, atès que per manca de manteniment han quedat obsoletes. -Fusteries exteriors: les fusteries existents, actualment d’alumini color bronze, no es corresponen amb les fusteries originals de l’edifici.

186.641 €

En la misma provincia (Tarragona)

Abierta 10306/2026

Servei de formació d'anglès (presencial en dependències municipals) adreçat a la plantilla de l'Ajuntament de Vila-seca i els seus Organismes Autònoms

20.246 €

Abierta 7962/2025

Subministrament de material de construcció i obra civil per la Brigada Municipal de roda de Berà

35.000 €

Abierta 104/2026

L’objecte del present contracte és la prestació del servei de revisió, verificació, ajust, posada en servei i emissió dels certificats corresponents dels cabalímetres electromagnètics de la marca KROHNE, recentment instal·lats o que es puguin instal·lar durant la vigència del contracte a diverses ubicacions del Consorci d’Aigües de Tarragona, d’ara endavant CAT. Aquest servei té per finalitat garantir el correcte funcionament dels equips, la precisió de la mesura, la traçabilitat metrològica i l’adequació dels cabalímetres als requisits tècnics i normatius aplicables, especialment els derivats de l’Ordre TED/1191/2024, de 24 d’octubre, per la qual es regulen els sistemes electrònics de control dels volums d’aigua utilitzats pels aprofitaments d’aigua, els retorns i els abocaments al domini públic hidràulic.

30.000 €

Abierta 1420/2026

L’objecte del contracte és regular i definir l’abast i condicions de la prestació del servei de les actuacions necessàries per adequar a la normativa vigent diversos quadres i instal·lacions elèctriques municipals, segons els dos projectes tècnics següents: Lot 1: Projecte d'adequació de les instal·lacions elèctriques dependències de Roda de Berà, redactat al desembre de 2024, amb una revisió de preus de febrer de 2026, per Anton Pellicer Casajuana, enginyer industrial i col·legiat 15.473. Lot 2: Projecte d'adequació de les instal·lacions elèctriques quadres d'enllumenat de Roda de Berà, redactat al desembre de 2024, amb una revisió de preus de febrer de 2026 per Anton Pellicer Casajuana, enginyer industrial i col·legiat 15.473.

23.845 €

Abierta 40-2026

Servei d'operació d'una pala carregadora, que comprèn l'execució de les labors pròpies de maneig, càrrega, moviment i condicionament de materials mitjançant una pala carregadora aportada per l'adjudicatari, i operada sota la seva organització, direcció tècnica i control, amb el seu propi personal qualificat i mitjans necessaris.

98.000 €