Adjudicada Servicios

Contracte basat Acord marc de serveis de redacció de projectes i direcció d’obra amb destinació a les entitats locals de Catalunya (Exp. 2021.05) Lot 22 - Seguretat i salut a la demarcació de Tarragona per la Coordinació de Seguretat i Salut en l’execució de les obres del projecte executiu «REURBANITZACIÓ DE LA ZONA VERDA DE LA PLAÇA DE LA BILIOTECA DE REUS» (expedient CONOBR-0254/2025)

Expediente: CONSER 0161/2026

Contrato de servicios adjudicado por Ajuntament de Reus en Tarragona. Procedimiento abierto. Categoría CPV 71317200. Adjudicado el 21 may 2026 a WESS PROJECT SL. Se recibió 1 oferta.

4.894
Presupuesto base
4.894
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
71317200
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
22 may 2026, 10:04

Adjudicación

Adjudicatario
WESS PROJECT SL
NIF
B25648270
Importe
4.894
Ofertas recibidas
1

Organismo contratante

Ajuntament de Reus

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 22 may 2026
Anuncio de Pliegos 22 may 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 21 may 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 23 may 2026, 06:23

Mismo sector y zona (71 en Tarragona)

Abierta 504/2026/G626

L’objecte d’aquest contracte és la contractació dels serveis tècnics per la redacció i direcció facultativa dels projectes executius següents: • Consolidació i restauració de les estructures arqueològiques de la Reserva Arqueològica Xavier Dupré-Camí de la Fonteta, Tarragona. • Adequació de la Reserva Arqueològica Xavier Dupré-Camí de la Fonteta, Tarragona

79.100 €

Abierta CSS. MT-15024-C2

Contracte de serveis per a l'assistència tècnica de coordinació de seguretat i salut de les obres corresponents al projecte constructiu. Semaforització i millora de la senyalització de passos de vianants a la C-31. Cunit. Clau: MT-15024-C2

2.335 €

Abierta 8004330008-2026-0006892

Servicio asistencia técnica para redacció de catorce proyectos constructivos en las carreteras

528.829 €

Abierta PC. PC-CGT-26018

Contracte de serveis per a l'assistència tècnica per a la redacció del Projecte Constructiu "Estabilització de talussos a les carreteres del Servei Territorial de Carreteres de Tarragona". Clau: PC-CGT-26018

114.286 €

Abierta CTN2600164

L’objecte del contracte és la redacció d’un projecte constructiu que han de definir les obres de remodelació corresponents a una actuació prevista a la planificació hidrològica vigent. L’actuació objecte d’aquest informe està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi C1.187 “Remodelació EBAR Sardana, Remodelació EBAR Catalunya i reposició emissari Catalunya”. Atès que tant les dos EBARs com l’emissari es van posar en servei l’any 1995, i malgrat durant tot aquest període s’han anat duent a terme tasques de manteniment i renovació perassegurar-ne l’operativitat, el seu estat actual fa necessària la remodelació d’ambduesEBARs i la reposició de l’emissari Catalunya. Cal tenir present que les EBARs de Catalunya i de la Sardana son dos dels bombaments principals de sistema de sanejament de Salou que permeten, donada l’orografia de l’àmbit, l’evacuació de l’aigua residual generada cap a l’EDAR de Vila-seca. La primera recull gran part del cabal generat al municipi i l’envia cap a la segona que, al seu torn, envia l’aigua per a què, previ pas per la EBAR Autopista, arribi a la depuradora. A més, la EBAR Catalunya disposa d’un emissari d’emergència que, tenint en compte la configuració de bombaments en sèrie de la xarxa, permet enviar a mar tot el cabal residual recollit en els tres bombaments, en cas de necessitats del servei.

96.550 €

Abierta CTN2600122

L’objecte del contracte és la redacció d’un projecte constructiu que han de definir les obres corresponents a una actuació prevista a la planificació hidrològica vigent. L’actuació objecte d’aquest informe està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi A2.067 “Actuacions de millora ambiental de la conca de la riera de la Bisbal”. Atès el mal estat de l’aigua a la desembocadura de la riera de la Bisbal, al Vendrell, i derivat de la resolució 797/XII del Parlament de Catalunya de l’any 2021, l’ACA va planificar una mesura de recuperació de la conca al Programa de mesures del tercer cicle de la planificació hidrològica (2022-2027). Així doncs, aquesta actuació té per objecte la recuperació morfològica i millora ecològica del Torrent del Lluc en el seu tram entre Santa Oliva i el Vendrell, en una longitud d’aproximadament 4 km amb les següents coordenades: inici (X: 3778231,3; Y: 4567869,7) i final (X: 377743.15, Y:4564696.91).

80.708 €

Abierta CTN2600141

La necessitat a cobrir mitjançant aquesta contractació és disposar de la coordinació de seguretat i salut de les obres que s’han de licitar per a l’execució del PROJECTE CONSTRUCTIU DE L’ESTACIÓ REGENERADORA D’AIGUA A LA DEPURADORA DE VALLS, clau: LAB.00729/01.P. L’actuació està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi B4.033 “ERA a Valls per a usos agrícoles i xarxa de distribució”.

30.003 €

Abierta CTN2600140

La necessitat a cobrir mitjançant aquesta contractació és disposar de la direcció d’obra de les obres que s’han de licitar per a l’execució del PROJECTE CONSTRUCTIU DE L’ESTACIÓ REGENERADORA D’AIGUA A LA DEPURADORA DE VALLS, clau: LAB.00729/01.P. L’actuació està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi B4.033 “ERA a Valls per a usos agrícoles i xarxa de distribució”.

181.361 €

Abierta CSE/AH05/1101477011/27/PO

Servei de fusteria

276.413 €

Abierta 3.26/27507.0206

Servicios de consultoría y asistencia técnica para el control y vigilancia de las obras del proyecto constructivo de instalaciones de seguridad para el cambiador de Vilaseca y nuevos desvíos en bifurcacion Vilaseca

661.399 €

Más licitaciones de Ajuntament de Reus

Abierta CONSER-0236/2026

L’objecte de la present licitació és la contractació dels serveis corresponents a l’establert a l’apartat 2.1.1 del projecte i plec tècnic del ‘’PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY’’, que són les facultats, serveis i responsabilitats del control de l'execució durant la fase d’implantació del projecte estimat en 4 mesos següents: - Desenvolupar les tasques de control de l’execució i correcta realització del «PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY», i sobre la forma i condicions en què s’haurà d’executar la implantació de cada unitat del projecte. Serà responsabilitat seva la direcció i supervisió de tots els treballs executats, ja sigui directament o mitjançant els seus representants, exercint una autoritat tècnica completa i indiscutible, fins i tot en aquells aspectes no contemplats explícitament, i en relació tant amb les persones com amb els mitjans materials implicats. - Totes les instal·lacions compreses en la implantació del projecte s’executaran conforme als terminis aprovats i a les instruccions emeses pel control de l’execució, que resoldrà les qüestions relatives a la interpretació de terminis i condicions d’execució, proporcionant al contractista tota la informació necessària per garantir el correcte desenvolupament de la implantació del projecte. - Abans de l’inici d’implantació del projecte, es durà a terme el seu replanteig en tots els aspectes, amb la presència del control d’execució i del contractista o les persones en qui deleguin, aixecant-se l’acta corresponent que en deixarà constància formal. - Haurà de realitzar totes les actes i certificacions necessàries: acta de replanteig inicial, actes d’execució, certificacions mensuals o documents acreditatius de la prestació realitzada, etc. Addicionalment també haurà de realitzar les tasques previstes en el Plec de Clàusules Administratives Particulars.

10.500 €

Abierta CONSER-0236/2026

Servei de control de l’execució de la implantació del «projecte Reus Smart Mobility and Security» de sistemes de lectors de matrícula pel control i millora de mobilitat sostenible i la seguretat viària.

10.500 €

Abierta CONOBR-0215/2026

Obres de reforma de la casa dels mestres

95.961 €

Abierta CONOBR-0215/2026

El present contracte d'obres públiques té per objecte l’execució de les obres descrites en els projectes següents: - «Projecte de millora del bany, paviment i acabat de parets d’habitatge en planta baixa. Passeig Mata, 3, escala A, baixos 2a – 43202 Reus» i «Projecte de reforma del bany, cuina i instal·lació elèctrica en planta primera. Passeig Mata, 3, escala A, 1r 2a-43202 Reus», aprovats inicialment per Decret de la Regidora delegada de l’Àrea d’Urbanisme i Habitatge, de data 9 d’abril de 2026 i esdevinguts aprovats amb caràcter definitiu en data 11 de maig de 2026. - «Projecte de reparacions puntuals de coberta i fusteries exteriors en edifici plurifamiliar d’habitatge per a lloguer social (Passeig Mata nº 3 – 43202 Reus)», aprovat inicialment per Decret de la Regidora delegada de l’Àrea d’Urbanisme i Habitatge, de data 10 d’abril de 2026 i esdevingut aprovat amb caràcter definitiu en data 12 de maig de 2026. - «Projecte d’arranjament d’instal·lació general de sanejament en edifici plurifamiliar d’habitatge per a lloguer social al Passeig Mata núm. 3 de Reus», aprovat inicialment per Decret de la Regidora delegada de l’Àrea d’Urbanisme i Habitatge, de data 26 de febrer de 2026 i esdevingut aprovat amb caràcter definitiu en data 27 d’abril de 2026.

87.237 €

Abierta M-318

Transmissió de l’autorització núm. 60448

10.000 €