Abierta 18 sep 2026 (15d 8h) Servicios

Contractar un servei de fotografia i vídeo de diferents esdeveniments organitzats per l’Ajuntament de Sitges amb l’objectiu de documentar els actes institucionals i mantenir l’arxiu històric. Amb aquest servei, es vol informar de les activitats d’interès per a la ciutadania i alhora de promocionar la destinació entre turistes i visitants. Per comunicar l’activitat municipal i fer-la extensiva a tota la ciutadania, visitants i turistes, l’Ajuntament de Sitges requereix comptar amb material audiovisual (fotografies i vídeos). L’Ajuntament de Sitges comunica la seva activitat i promociona la destinació a través de diferents canals de comunicació (xarxes socials, web, butlletins) i mitjançant també notes de premsa (el suport que utilitzen els mitjans de comunicació per informar-se d’allò que passa a Sitges). Tots aquests suports requereixen de la necessitat de tenir fotografies i vídeos per tal que arribin al públic desitjat i tenir l’impacte que es vol assolir. El servei que es vol contractar és:  Realització de treballs de fotografies dels esdeveniments institucionals més importants que tenen lloc a Sitges anualment.  Dos reportatges fotogràfics l’any que serviran per a promoure la destinació turísticament (estiu i hivern).  Realització de vídeos dels actes i esdeveniments institucionals més importants que tenen lloc a Sitges anualment.

Expediente: 1403-000089-007410/2026

Contrato de servicios publicado por Ajuntament de Sitges en Barcelona. Lote 1. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 92100000. Plazo de presentación de ofertas hasta el 18 sep 2026.

48.100
Presupuesto base
96.200
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
92100000
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
2 sep 2026, 12:03
Fecha límite
18 sep 2026, 14:30 (15d 8h)
Duración
2 años
Lote
1

Organismo contratante

Ajuntament de Sitges

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 2 sep 2026
Anuncio de Pliegos 2 sep 2026
Fin Plazo Presentación 18 sep 2026
Finaliza en 15 días
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 3 sep 2026, 04:23

Mismo sector y zona (92 en Barcelona)

Abierta 01040604/2026/23

L’objecte del present contracte és la prestació del servei de la gestió integral de l’organització dels serveis i subministraments necessaris pel muntatge i desenvolupament de les Jornades de Solidaritat i Cooperació que cada any se celebra en el nucli urbà de Les Roquetes. Els seus principals objectius són els següents: - Organitzar els serveis i subministraments de les Jornades de forma coordinada amb l’Ajuntament. - Aconseguir una decoració adient, amb activitats, espectacles i animació diversa i de qualitat. - Avaluar anualment les Jornades i proposar millores i innovacions per a les edicions següents. - Adaptar el servei a les necessitats reals, amb l’optimització i redistribució dels recursos disponibles.

35.576 €

Abierta 2025/0054389

Servei d’atenció a les persones visitants del Centre de Cultura Contemporània de Barcelona (CCCB)

722.452 €

Abierta CONEXP2026000075

L’objecte del present contracte és regular el contracte de serveis de secretaria tècnica i monitoratge, recepció i cobrament d’entrades per al Saló de la Infància i la Joventut, Campi qui Jugui 2026/2027. El Saló de la Infància i la Joventut, Campi qui Jugui, va dirigit preferentment als nens i nenes, nois i noies d’entre 1 i 12 anys de la Catalunya Central. Des de les darreres edicions però, algunes activitats s’han fet extensives a les persones adultes per afavorir les relacions intergeneracionals.

97.341 €

Abierta B1392026000004

L’objecte del present contracte és el desenvolupament de l’adaptació artística d’un espectacle de caràcter musical existent, a realitzar en el marc de la programació cultural nadalenca del municipi, i que podrà incorporar, reinterpretar, actualitzar o transformar els elements escènics, musicals i dramatúrgics originals, així com introduir nous continguts creatius, tot respectant els drets d’explotació de l’obra original, titularitat de l’Ajuntament. Aquest espectacle pren com a base l’obra “La Fanalera”, produïda per Alea Teatre, SL, de la qual l’Ajuntament n’ostenta els drets d’explotació en virtut del contracte de serveis de creació i exhibició d’un espectacle de Nadal de gran format, tramitat amb el núm. d’expedient B1392025000005. L’actuació inclourà també la representació de la tradició local d’encesa de fanals per guiar Ses Majestats els Reis d’Orient la nit del 5 de gener. Així mateix, els personatges protagonistes de l’espectacle també participaran en els actes vinculats a l’arribada de Ses Majestats els Reis d’Orient i la cavalcada de Reis. Les característiques d’aquest contracte són les que s’especifiquen al plec de prescripcions tècniques (PPT).

47.554 €

Abierta 2026.46

Servicios técnicos para la producción de noticias desde Barcelona

93.900 €

Abierta 2026.46

Servicios técnicos para la producción de noticias desde Barcelona

93.900 €

Abierta CLT/2026/633

Prestació del servei d?acompanyament i suport especialitzat a les residències professionals d?arts escèniques de l?Estruch, Fàbrica de Creació de les Arts en Viu, adreçat als artistes i companyies residents de dansa, teatre, circ i escena híbrida. El servei inclou el seguiment dels processos de creació artística, l?acompanyament i assessorament als projectes residents, la coordinació amb la direcció del centre, el suport a les activitats formatives, educatives, divulgatives i de mediació vinculades al programa de residències i la col·laboració en accions de projecció i connexió amb xarxes professionals i circuits d?exhibició relacionats amb les arts escèniques contemporànies, d?acord amb les prestacions definides al Plec de Prescripcions Tècniques.

22.246 €

Abierta 2026/001707

L’objecte del contracte és oferir activitats a la població d’Olesa de Montserrat amb l’objectiu de promoure la salut i el benestar. Els serveis consistiran en la realització de les pràctiques descrites als diferents lots per part de professionals amb experiència en dinamització i conducció de grups i que domini les pràctiques descrites, amb formació acreditada i els conceptes a treballar: Txikung; Caminades (entorn natural i entorn urbà); Activitat física durant l’embaràs i el postpart i Cursos de salut emocional.

34.421 €

Abierta CS/2025047

L'objecte de la contractació és el servei d’organització i implementació de programes i esdeveniments esportius d’esport salut i popular a Vilanova del Camí: Programes esportius de temporada i tasques d’execució en esdeveniments esportius puntuals de caire popular, d’acord amb el PPTP.

69.343 €

Abierta DC SERV 35_26(2026/00010080K)

Servei de recollida, transport, dipòsit i destrucció de documentació confidencial de caràcter públic generada per l’Ajuntament de Gavà.

14.232 €

Más licitaciones de Ajuntament de Sitges