Formalizada Servicios

CONTRACTACIÓ D'EMERGÈNCIA DELS SERVEIS D'ATENCIÓ I ACOMPANYAMENT SOCIALS ARRAN DE L'APROVACIÓ DEL REIAL DECRET 463/2020, DE 14 DE MARÇ, PEL QUAL ES DECLARA L'ESTAT D'ALARMA PER A LA GESTIÓ DE LA SITUACIÓ DE CRISI SANITÀRIA OCASIONADA PEL COVID-19

Expediente: 2020016508

El present contracte té per objecte la prestació dels serveis d'atenció i acompanyament social a la ciutat de Girona, arran de l'aprovació del Reial Decret 463/2020, de 14 de març, pel qual es declara l'estat d'alarma per a la gestió de la situació de crisi sanitària ocasionada pel COVID-19, consistent en el desenvolupament les següents tasques relatives als Serveis Bàsics d'Acció Social:- Atenció 24 hores al dia a les persones sense llar ubicades al Pavelló de Palau II.- Accions educatives i d'intervenció, a sol·licitud de l' Ajuntament de Girona, en accions comunitàries i de suport social amb col·lectius vulnerables.- Intervencions socials d'urgència, si així es requereix en domicilis de persones en situació d'alta vulnerabilitat.- Suport emocional i/o educatiu a persones vulnerables.- Suport emocional i seguiment amb famílies i llurs fills.- Accions i tràmits vinculades a aspectes de necessitats bàsiques derivades de la situació d'excepcionalitat (repartiment de targetes menjador, gestió de compres d'alimentació a favor persones necessitades, accions comunitàries de suport, etc.)- Accions de coordinació i d'organització vinculades a les tasques definides o a d'altres similars que es puguin generar.- Equip professional format per 7 educadores/rs socials i 5 integradores/rs.

93.066
Presupuesto base
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Negociado sin publicidad
Lugar de ejecución
Girona, Girona (Cataluña)
Publicación
17 jul 2020, 13:00

Organismo contratante

Ajuntament de Girona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 17 jul 2020
Anuncio de Pliegos 17 jul 2020
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 21 may 2020
Anuncio de Formalización 17 jul 2020

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:12

Más licitaciones de Ajuntament de Girona

En la misma provincia (Girona)