Formalizada Servicios

Contractació dels serveis per al desenvolupament, implementació i millora de la plataforma digital "FlexiTransport Catalunya"

Expediente: Exp 2025-63-Po

Contrato de servicios formalizado por Associació de municipis per la Mobilitat i el Transport Urbà. Lote 1. Duración del contrato: 11 meses. Categoría CPV 72000000. Adjudicado el 27 may 2026 a Consultoria Tècnica Nexus Geografics, S.L.. Se recibió 1 oferta.

119.865
Presupuesto base
145.036
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
72000000
Publicación
4 mar 2026, 18:44
Fecha límite
7 mar 2026, 00:59
Duración
11 meses
Lote
1

Adjudicación

Adjudicatario
Consultoria Tècnica Nexus Geografics, S.L.
NIF
B17525429
Importe
85.000
Ofertas recibidas
1

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 7 mar 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 27 may 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 jul 2026, 06:33

Más licitaciones de Associació de municipis per la Mobilitat i el Transport Urbà

Abierta Exp. 2026-27-Po

Serveis de desenvolupament i implementació de millores funcionals de la plataforma digital Flexitransport Catalunya. Adaptació per autobusos – Fase I

208.428 €

Abierta Exp. 2026-27-Po

Contractació dels serveis per al desenvolupament, implementació i millora de la plataforma digital "FlexiTransport Catalunya". Els objectius principals a aconseguir amb aquest contracte són: - Construir solucions tècniques que cobreixin els requeriments genèrics aplicables a múltiples mòduls de la plataforma. - Desenvolupar funcionalitats avançades pel BackOffice que milloren significativament la gestió operacional dels serveis de transport a demanda, incloent-hi filtratge avançat, gestió de tenants, control de vehicles i conductors, gestió de zones i parades, configuració de serveis, gestió de reserves i incidències, i gestió integral d'usuaris. - Implementar millores per a l'App del Conductor que proporcionen informació més detallada sobre les reserves i faciliten la delegació de trajectes. - Optimitzar l'App del Client per millorar l'experiència dels usuaris finals en la realització de reserves i seguiment de viatges. - Assegurar la disponibilitat del sistema amb garanties de 99,5% durant el període de contracte. - Formar els administradors de la plataforma a nivell de gestió operacional i manteniment. - Garantir el manteniment correctiu de les noves funcionalitats implementades durant el període contractual.

208.428 €

En evaluacion Exp 2026-23-Po

Assistència tècnica especialitzada per a l’elaboració d’estudis territorials i municipals de diagnosi, proposta i definició estratègica de millora del transport públic interurbà de viatgers per carretera als ens locals associats a l’AMTU, amb orientació expressa a la futura renovació de concessions 2034. Els treballs hauran de permetre obtenir, per a cada lot i per a cada municipi o ens integrat en el lot, una base tècnica homogènia, comparable i agregable, útil per a l’AMTU, per als ens locals participants, per a les diferents Autoritats de Transport de cada territori, i per a la Direcció General de Transports i Mobilitat de la Generalitat de Catalunya. La finalitat del contracte és doble: d’una banda, disposar d’una diagnosi municipalitzada i territorialitzada de l’oferta actual, de la demanda, dels dèficits del transport interurbà per carretera i de la seva relació amb altres serveis; de l’altra, formular propostes de millora immediata, transicional i estructural que puguin informar la futura arquitectura concessional de Catalunya.

214.863 €

En evaluacion Exp 2026-23-Po

Assistència tècnica per als estudis tècnics de la diagnosi municipal de la xarxa de transport públic interurbà. Participació dels municipis de l’AMTU en el marc de la renovació de concessions 2034

214.863 €

Formalizada 2025-65-Po

Servei d'assistència tècnica per a la recopilació, tractament i actualització de les dades dels municipis del sistema tarifari integrat de l’àrea de Barcelona i associats a l'AMTU (Dossier AMTU 2019-2025), per a l'execució de les tasques relacionades amb les dades del transport públic urbà municipal. El contracte contempla la continuïtat del Dossier AMTU, l’últim publicat amb les dades de l’any 2018, el qual analitzava la sèrie històrica del període 2008-2018, incorporant-hi les dades dels anys 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 i 2025, així com l’anàlisi comparativa dels 20 indicadors de síntesi del transport públic urbà al llarg dels anys.

64.546 €