Formalizada Servicios

Contractació dels serveis de consultoria i assistència tècnica per a la supervisió de projectes i redacció d’estudis i projectes associats als sistemes de sanejament gestionats pel Consorci Besòs Tordera

Expediente: 2024/1512

Contrato de servicios formalizado por Consorci Besòs Tordera en Barcelona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 71356200. Adjudicado el 1 sep 2025 a DBA-FLUXE ESTUDIOS Y PROYECTOS SL. Se recibieron 17 ofertas.

1.000.000
Presupuesto base
2.000.000
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
71356200
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
18 mar 2026, 14:05
Fecha límite
29 abr 2025, 14:00
Duración
2 años

Adjudicación

Adjudicatario
DBA-FLUXE ESTUDIOS Y PROYECTOS SL
NIF
B64011638
Ofertas recibidas
17

Documentos

(2)

Organismo contratante

Consorci Besòs Tordera

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 18 mar 2026
Anuncio de Pliegos 18 mar 2026
Fin Plazo Presentación 29 abr 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 1 sep 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 abr 2026, 06:22

Mismo sector y zona (71 en Barcelona)

Abierta CP-2026-50

Servei de direcció facultativa, executiva i la coordinació de seguretat i salut de tres espais a l’Hospital Duran i Reynals (LRT2, UIC i Àrea Contractació Administrativa)

9.735 €

Abierta 2026-1004SAM

Prestació d'un servei integral de suport tècnic i jurídic a MOGODA SERVEIS SAM, incloent-hi: • Suport en matèria de contractació pública. • Suport en l’ús de les eines AOC. • Auditoria de l’ús del gestor d’expedients ERES per l’avaluació del compliment del model e-SET. • Elaboració i revisió de protocols de gestió administrativa. • Assistència presencial a la seu de MOGODA SERVEIS SAM, una jornada al mes

17.424 €

Abierta 905477/26

Servei consistent en la direcció de les obres del projecte de descontaminació del passeig de la Riera i urbanització. Fase 1: Millora del clavegueram i asfaltat a Cerdanyola del Vallès.

21.251 €

Abierta OTU/2026/310

Servei de supervisió dels següents aspectes relacionats amb la seguretat dels parcs i jardins de Sabadell: LOT 1 SUPERVISIÓ DE LA SEGURETAT I SALUT EN LES TASQUES DE MANTENIMENT DELS ESPAIS VERDS. Supervisió del compliment de la normativa de seguretat i salut durant l?execució de les tasques de manteniment LOT 2 SUPERVISIÓ DE LA PREVENCIÓ DE LA LEGIONEL·LOSI EN ELS REGS AERIS DELS ESPAIS VERDS I EN LES FONTS ORNAMENTALS : Supervisió del compliment de la normativa de control i prevenció de la legionel·losi en els espais amb reg aeri i en les fonts ornamentals de la ciutat de Sabadell LOT 3 SUPERVISIÓ DEL CONTROL DEL RISC DE L'ARBRAT: Supervisió de compliment del Protocol d'avaluació i control del risc de l'arbrat LOT 4 SUPERVISIÓ DE LA GESTIÓ INTEGRAL DE PLAGUES DELS ESPAIS VERDS: Supervisió del compliment de la normativa en relació a la Gestió Integrada de Plagues i a l'ús dels productes fitosanitaris. Registre dels tractaments fitosanitaris

98.279 €

Abierta TNE/2026/24

L'objecte del contracte és la realització d'inspeccions als establiments industrials i l'anàlisi de la qualitat dels seus abocaments d'aigües residuals, el control de la qualitat de l'aigua d'entrada i de sortida de les depuradores de Sabadell i la de l'aigua dels rius per controlar l'impacte dels possibles abocaments al medi

100.111 €

Abierta 905811/26

Serveis de consultoria per a la redacció del projecte, el dimensionament de les solucions constructives basades a la natura i l’assistència a la direcció d’obra per a la prova pilot de renaturalització de la riera de Can Gavarrot, a Sant Boi de Llobregat.

14.106 €

Abierta SAB_2026000044

L’objecte del contracte el constitueix la prestació dels serveis tècnics per a la redacció del projecte executiu i l’estudi de seguretat i salut de les obres de reforma, adequació i modernització de la piscina exterior, edifici de vestidors, zona d’accés, espai bar-restaurant i nova pista de pàdel de l’equipament Tennis Sant Adrià. L’encàrrec inclou tots els treballs tècnics necessaris per a la correcta definició, justificació i valoració econòmica de les actuacions previstes, d’acord amb la normativa tècnica i urbanística aplicable, així com la documentació necessària per possibilitar la posterior licitació i execució de les obres. El projecte haurà de definir de manera completa les característiques funcionals, constructives, tècniques, ambientals, econòmiques i de seguretat de les actuacions previstes. L’abast del contracte comprendrà totes les prestacions i treballs necessaris per garantir la viabilitat tècnica i administrativa de l’actuació, d’acord amb les determinacions establertes en aquest Plec de Prescripcions Tècniques. Aquest contracte no es pot dividir en lots atesos els motius que s'expressen en l'informe de necessitat del contracte que figura en l'expedient.

50.398 €

Abierta 3565/2026

Contractació dels serveis d'assistència tècnica ambiental, logística i econòmica per a la realització de l'estudi de diagnosi i viabilitat del canvi de model cap a un sistema mixt d'alta eficiència, la redacció de tot el bloc documental dels nous plecs i l'assistència tècnica en la valoració d'ofertes per a la pròxima licitació dels Serveis de Neteja Viària, Recollida de Residus i Gestió de la Deixalleria de l'Ajuntament de Vallirana. Així mateix, es defineix que el present contracte té una naturalesa integral de consultoria. A efectes de garantir la continuïtat de l'expedient principal, s'aclareix de forma expressa que l’objecte del contracte inclou l’assessorament tècnic, logístic, jurídic i econòmic obligatori per a la redacció material i confecció de tot el bloc documental dels nous plecs de clàusules administratives i prescripcions tècniques que regiran la pròxima gran licitació dels esmentats serveis municipals.

35.000 €

Abierta 174/26

La present licitació té la finalitat de descriure els treballs a desenvolupar establint l’abast, els requisits i l’operativa perdur a terme els treballs de control tècnic per a l’assegurança de responsabilitat civil desenal a realitzar, definint les condicions, necessitats, directrius i criteris generals que han de servir de base per a la realització dels treballs encarregats, i concretant el procediment per a la redacció i presentació dels diferents documents en la realització dels quals ha d’intervenir l’adjudicatari de l’encàrrec, amb la finalitat que el contingut de l’encàrrec, un cop quedi garantida i assegurada la seva qualitat, coherència i homogeneïtat, pugui ésser rebut i acceptat per l’IMPSOL.

148.751 €

Abierta ECAS 01502/2026

El objeto del contrato es el servicio de prevención ajeno para la especialidad preventiva de medicina del trabajo y la especialidad de higiene industrial y soporte en la realización de las actividades de las especialidades preventivas de seguridad en el trabajo y ergonomía y psicosociología aplicada. Asimismo se harán aquellas pruebas analíticas o asistenciales vinculadas a riesgos específicos de algunas actividades profesionales (analítica de plomo, serología Hepatitis A, serología hepatitis B, vacunación tétanos, vacunación Hepatitis A y B, vacuna antirrábica, serología de la rabia, etc.)

345.000 €

Más licitaciones de Consorci Besòs Tordera

Abierta 2026/1684

2026/1684 CONTRACTE DE SERVEIS DE CONSULTORIA I ASSISTÈNCIA TÈCNICA PER A LA DIRECCIÓ DE LES OBRES I COORDINACIÓ EN MATÈRIA DE SEGURETAT I SALUT DE L’EXECUCIÓ DE LES OBRES D’“AMPLIACIÓ DE LA DIGESTIÓ ANAERÒBIA DE L’EDAR MONTORNÈS DEL VALLÈS. MODIFICAT NÚM.01”, AL TERME MUNICIPAL DE MONTORNÈS DEL VALLÈS.

381.585 €

Abierta 2026/1684

Contracte pels serveis de consultoria i assistència tècnica per a la direcció de les obres i coordinació en matèria de seguretat i salut de l’execució de les obres d'“AMPLIACIÓ DE LA DIGESTIÓ ANAERÒBIA DE L’EDAR MONTORNÈS DEL VALLÈS. MODIFICAT NÚM.01”, al terme municipal de Montornès del Vallès, amb la finalitat de doblar la capacitat actual de tractament de fangs, incrementar la producció de biogàs i millorar l'aprofitament energètic de la planta.

381.585 €

Abierta 2026/1539

2026/1539 CONTRACTE D’EXECUCIÓ DE LES OBRES D’“AMPLIACIÓ DE LA DIGESTIÓ ANAERÒBIA DE L’EDAR MONTORNÈS DEL VALLÈS. MODIFICAT NÚM.01”, AL TERME MUNICIPAL DE MONTORNÈS DEL VALLÈS

7.946.434 €

Abierta 2026/1539

Es objeto del presente contrato la ejecución de las obras de ampliación de la digestión anaerobia de la EDAR de Montornès del Vallès, con el fin de doblar la capacidad actual de tratamiento de fangos, incrementar la producción de biogás y mejorar el aprovechamiento energético de la planta.

6.622.028 €

Abierta 2026/1318

2026/1318 CONTRACTACIÓ DEL SERVEI D’OPERACIÓ I EXECUCIÓ DE REPOSICIONS I MILLORES DELS SISTEMES DE SANEJAMENT DE CÀNOVES I SAMALÚS, SANT ANTONI DE VILAMAJOR, LA ROCA DEL VALLÈS, VILANOVA DEL VALLÈS, CONGOST, LA GARRIGA, CORRÓ D’AMUNT, GRANOLLERS, SANT QUIRZE SAFAJA, SANT FELIU DE CODINES, BIGUES I RIELLS, STA. EULÀLIA DE RONÇANA, MONTORNÈS DEL VALLÈS, CALDES DE MONTBUI, LA LLAGOSTA, CAN CANYAMERES, CASTELLAR DEL VALLÈS, SANT LLORENÇ SAVALL, SANT CELONI, STA. Mª DE PALAUTORDERA, VILALBA SASSERRA, VALLGORGUINA, GUALBA, CAMPINS, PERTEGÀS, CAN RAM , MONTSENY, COSTA DE MONTSENY I COMES DURANT EL PERÍODE 2027-2031

61.226.074 €