Contractació del Servei d'Intervenció Socioeducativa, anualitat 2026

Expediente: 1581/2025

L’objecte del present plec és definir les prescripcions tècniques que han de regir la prestació del Servei d’Intervenció Socioeducativa Itinerant (SIS) del Consell Comarcal de la Ribera d’Ebre, adreçat a infants, adolescents i famílies en situació de risc o vulnerabilitat social. Aquest servei té per finalitat prevenir, reduir i corregir situacions de risc o desprotecció, afavorint la permanència dels infants i adolescents en el seu entorn familiar i social mitjançant intervencions socioeducatives estructurades, seguint els criteris definits pel Model del Servei d’Intervenció Socioeducativa no residencial aprovat pel Departament de Drets Socials i Inclusió. El servei comprendrà les actuacions següents: a) Servei de suport a famílies amb infants de 0 a 3 anys. b) Servei d’intervenció socioeducativa diürn itinerant per a infants de 4 a 15 anys. c) Servei d’intervenció amb famílies amb infants o adolescents en situació de risc. d) Servei d’acompanyament socioeducatiu per a adolescents de 16 i 17 anys. Les condicions administratives, econòmiques i jurídiques del contracte es determinen al Plec de Clàusules Administratives Particulars (PCAP), al qual cal remetre’s en tot allò que no tingui caràcter tècnic.

132.465
Presupuesto base
132.465
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Tarragona, Tarragona (Cataluña)
Publicación
16 feb 2026, 13:34

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 16 feb 2026
Anuncio de Pliegos 16 feb 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 25 abr 2026, 12:14

Más licitaciones de Consell Comarcal de la Ribera d'Ebre

En la misma provincia (Tarragona)