Formalizada Servicios

Contractació del servei de manteniment de l'eina de gestió de l'activitat d'investigació "Fundanet" i del subministrament d'una (1) llicència d'usuari per la Fundació Institut Català de Paleoecologia Humana i Evolució Social (IPHES)

Expediente: IPHES-2026-01

Contrato de servicios formalizado por Fundació de Recerca Clínic Barcelona - Institut d'Investigacions Biomèdiques August Pi i Sunyer en Tarragona. Procedimiento negociado con publicidad. Categoría CPV 72267100. Adjudicado el 13 may 2026 a SEMICROL S.L.. Se recibió 1 oferta.

32.497
Presupuesto base
168.985
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Negociado con publicidad
CPV principal
72267100
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
14 may 2026, 16:03
Fecha límite
3 abr 2026, 12:00

Adjudicación

Adjudicatario
SEMICROL S.L.
NIF
B39024732
Importe
32.497
Ofertas recibidas
1

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 14 may 2026
Anuncio de Pliegos 14 may 2026
Fin Plazo Presentación 3 abr 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 13 may 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 15 may 2026, 06:22

Mismo sector y zona (72 en Tarragona)

Abierta SI26003

Subministrament d'equips i servei integral de suport i manteniment d’un sistema de control de presència i del portal del treballador per al personal d’Aigües de Reus. Actualment hi ha implementada un software EVALOS8 en versió on-premise. Les prestacions que s'inclouen en aquesta licitació són les següents: - Serveis de migració de dades i funcionalitats des de la solució actual - Subministrament de nous terminals de marcatges i altres equips i la seva posta en marxa - Serveis de manteniment i suport del nou sistema de registre horari i del sistema de portal del treballador en plataforma cloud de la licitadora - Serveis de consultoria per auditar i realitzar les configuracions pel compliment de la normativa laboral sobre registre de jornada i control de presència del personal

66.232 €

Abierta 2026_049SE

Servicios de soporte y mantenimiento TIC para la Autoridad Portuaria de Tarragona.

558.050 €

Abierta 2026/16275

Constituye el objeto del presente contrato la prestación de los servicios de telecomunicaciones de voz fija y móvil, datos y acceso a Internet del Ayuntamiento de Deltebre, junto con las actuaciones de infraestructura, reestructuración de red, segurización y gestión que se asocian. El detalle y condiciones del contrato se definen y fijan en el Pliegue de prescripciones técnicas.

522.875 €

Abierta 8004330008-2026-0006700

L'objecte d'aquest contracte és el suport tècnic i serveis de consultoria per a la plataforma empresarial d’orquestració i gestió de contenidors implantada a la Diputació de Tarragona.

18.975 €

Abierta 1-2026/57-GEC

Servei de suport 24x7 destinat a garantir el correcte funcionament, la disponibilitat i la consistència de la base de dades Informix instal·lat al Centre de Processament de Dades de BASE-Gestió d’Ingressos. La contractació d’aquest servei suport inclou tant el manteniment correctiu, com el preventiu i l’evolutiu. El servei de suport a contractar ha de donar resposta a les següents necessitats: • Vetllar per la disponibilitat i el rendiment del sistema gestor de bases de dades Informix. • Gestionar l’operativa bàsica dels diferents entorns de bases de dades de BASE (incloent entorns de DESenvolupament, PREproducció, PROducció i PROduccióDR): - Gestió de les bases de dades - Aturada / Parada de serveis de les base de dades - Gestió i control de la capa d’emmagatzematge (espai, nivell de creixement, comportament, etc.) • Disposar d’informació sobre actualitzacions, certificacions i suport de versions. • Gestionar els pegats de sistema i programari. • Realitzar revisions periòdiques dels sistemes més crítics. • Seguir l’evolució dels procediments d’operació. • Disposar de suport especial, davant de problemes de producte, en determinats sistemes crítics. Cal disposar d’un pla de suport que serveixi com a base per a la planificació i gestió d’aquestes activitats. Aquest pla serà revisat conjuntament amb els responsables tècnics de BASE de forma periòdica i s’ha d’entregar en format electrònic. Aquesta contractació es realitza de manera alineada amb els objectius de desenvolupament sostenible, com pot ser, el consum responsable de conformitat amb l’ODS 7 d’Energia neta i assequible, així com l’objectiu de desenvolupament sostenible 8 que fa referència al treball digne i creixement econòmicd’aquesta manera l’execució del conctracte exigeix el compliment estricte de les condicions laborals i salarials del conveni col·lectiu sectorial aplicable, fomentant l'estabilitat de l'equip tècnic adscrit per garantir la qualitat i continuïtat del servei.

49.330 €

Abierta 1-2026/56-GEC

L’objecte del contracte és la prestació dels serveis necessaris per a la anàlisi, adaptació, transformació i implantació dels programes actualment desenvolupats en llenguatge 4GL per un futur canvi tecnològic a un llenguatge de 4a generació agnòstic del motor de base de dades. Aquest servei inclou, de manera enunciativa però no limitativa: • L’estudi de l’arquitectura i funcionalitats dels sistemes existents en 4GL. • La definició de l’estratègia d’adaptació i del pla de treball. • La revisió del codi font 4GL, assegurant la seva compatibilitat i mantenint la funcionalitat original sense tenir dependències del motor de base de dades. • L’adaptació de components, interfícies d’usuari i accessos a dades amb la nova estratègia de desenvolupament. • La realització de proves tècniques i funcionals per garantir la qualitat i la correcta operativitat dels sistemes vigents. • La implantació en els entorns corresponents (desenvolupament, preproducció i producció). • La documentació tècnica associada al procés d’adaptació. • El suport tècnic durant el període de transició i estabilització. L’objectiu final és garantir una adaptació eficient, segura i amb mínim impacte operatiu, assegurant la continuïtat del servei i la millora del manteniment i evolució futura dels sistemes.

118.438 €

En evaluacion 2025/56-GEC

L’objecte del contracte és la implementació de noves opcions d’introducció de denúncies al sistema i també la implementació d’una nova funcionalitat per realitzar modificacions sobre expedients de multes ja creats, comprovant en cada cas la viabilitat d’aquestes modificacions.

99.548 €

Formalizada 4281/2026

Contracte de serveis d'Administració Electrònica en modalitat Cloud per l'Ajuntament de Vila-seca i els seus Organismes Dependents amb dos lots: Lot 1 Plataforma d'administració electrònica i Lot 2 Plataforma tecnològica d'arxiu únic electrònic i preservació digital

577.762 €

En evaluacion 2026/52-GEC

L’objecte d’aquest contracte és el servei de suport a la plataforma documental, per disposar dels següents serveis: • Possibilitat d’atenció telefònica i/o presencial en cas de necessitat. • Suport a l’arquitectura i explotació del gestor documental. • Execucions de checklists periòdiques de manteniment preventiu del gestor documental. Aquests serveis es poden estendre a: • Assessorament estratègic d’ús de tecnologia de gestió documental. • Suport i gestió d’incidències. • Suport a disseny d’arquitectures. • Suport a disseny de models físics de dades. • Suport a problemes de rendiment. • Suport a la programació de SQL i PLSQL. • Suport en instal·lacions de productes. • Suport a actualitzacions de versions del gestor documental.

37.920 €

Adjudicada 12SE/2026

L’objecte de la present contractació és el servei de connexió i funcionalitats online dels parquímetres existents actualment i que configuren la zona regulada de la ciutat de Tarragona, gestionada aquesta per l’Empresa Municipal de Transports Públics de Tarragona, SA, per tal de garantir la continuïtat del funcionament dels expenedors instal·lats actualment, d’acord amb les especificitats del Plec de prescripcions tècniques particulars.

414.597 €

Más licitaciones de Fundació de Recerca Clínic Barcelona - Institut d'Investigacions Biomèdiques August Pi i Sunyer

Abierta PCP-2671

Servicio de secuenciación de exomas de DNA purificado de 67 muestras humanas

12.000 €

Abierta 2026-10 ICN2

SERVEI DE MANTENIMENT PREVENTIU DELS ARMARIS D’INFLAMABLES, ARMARIS DE CORROSIUS, VITRINES DE GASOS I CABINES DE BIOSEGURETAT, DIVIDIT EN 2 LOTS, PER A L’INSTITUT CATALÀ DE NANOCIÈNCIA I NANOTECNOLOGIA (ICN2)

80.000 €

Abierta 2026-10 ICN2

L’objecte del present plec és la contractació del servei de manteniment preventiu dels armaris per a productes inflamables, armaris de productes corrosius (àcids i bases), vitrines de gasos dels laboratoris, cabines d’aspiració, cabines biològiques i braços extractors, situats als edificis de l’Institut Català de Nanociència i Nanotecnologia (d’ara endavant, ICN2) i del CM3.

32.000 €

Abierta 202607

Expedient de Contractació del servei d’enginyeria per a la redacció del projecte bàsic i executiu d’obra per a la consolidació de la seu de l’IDIBGI, situada a Salt. Aquest contracte està cofinançat pel Departament de recerca i universitats de la Generalitat de Catalunya i cofinançat per la Unió Europea a través del programa del FEDER de Catalunya 2021-2027, per a la realització de projecte AMPLIACIÓ D’ESPAIS I TECNOLOGIES PER IMPULSAR L'ACCÉS DELS PACIENTS GIRONINS A TERÀPIES DE FRONTERA. NÚMERO D’EXPEDIENT: 2024 SINGU 00023 (Codi operació: UR68-001921).

134.363 €

Abierta 202607

Contractació del servei d’enginyeria per a la redacció del projecte bàsic i executiu d’obra per a la consolidació de la seu de l’IDIBGI, situada a Salt. Aquest contracte està cofinançat pel Departament de recerca i universitats de la Generalitat de Catalunya i cofinançat per la Unió Europea a través del programa del FEDER de Catalunya 2021-2027, per a la realització de projecte "AMPLIACIÓ D’ESPAIS I TECNOLOGIES PER IMPULSAR L'ACCÉS DELS PACIENTS GIRONINS A TERÀPIES DE FRONTERA". NÚMERO D’EXPEDIENT: 2024 SINGU 00023 (Codi operació: UR68-001921).

111.969 €