Formalizada Servicios

Contractació del servei d'assessorament jurídic en matèria d'estrangeria

Expediente: 9220/2025

És objecte d’aquest plec de contractació la prestació del servei d’assessorament jurídic en matèria d’estrangeria del Consell Comarcal del Baix Empordà. Aquest servei ha de donar resposta a la gran demanda que hi ha per part de la població estrangera de la comarca en tant que els tràmits necessaris per regularitzar situacions administratives, nacionalitzar, reagrupar i d’altres procediments necessaris per accedir en condicions d’igualtat a la resta de ciutadania, son molt costosos i requereixen un assessorament específic i molt individualitzat. Així doncs, ha de facilitar l’autonomia personal, l’acollida i la integració de les persones estrangeres de la nostra comarca. A més, el servei d'assessorament jurídic en matèria d’estrangeria ha d’acompanyar els professionals dels Serveis Socials, i altres serveis especialitzats que tenen com a destinataris la mateixa població diana, donant un suport en el seguiment de casos, resolent dubtes o informant dels canvis més rellevants en aquesta matèria. Aquest servei s'adreça a tota la comarca del Baix Empordà i es prestarà amb itinerància a diferents municipis. És un servei gratuït al que es pot accedir personalment, per telèfon i per mitjà de cita prèvia essent la prestació presencial la prioritària. A més, contempla accions grupals en format de taller o xerrada. La ubicació i horaris del servei es troba al punt 4 del PPT. L’objecte d’aquest contracte comprèn els serveis que figuren a l'apartat A del PCAP.

234.835
Presupuesto base
234.835
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Baix Empordà, Girona (Cataluña)
Publicación
26 mar 2026, 14:34

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 26 mar 2026
Anuncio de Pliegos 26 mar 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 26 mar 2026
Anuncio de Formalización 21 abr 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 22 abr 2026, 12:15

Más licitaciones de Consell Comarcal del Baix Empordà

Adjudicada 3875/2026

Contractació basada en l’Acord marc de subministrament de llicències de Microsoft fet per Localret

4.656 €

Anulada 2885/2026

Contractació del subministrament d'equipament de protecció individual per la personal del Centre Especial de Treball Tramuntana dependent del Consell Comarcal del Baix Empordà

17.600 €

Desierta 2885/2026

L’objecte del contracte és el subministrament continuat d’equipament de protecció individual per al personal del Centre Ocupacional i Especial de Treball Tramuntana dependent del Consell Comarcal del Baix Empordà. Aquests articles han de satisfer les necessitats i complir amb els requisits mínims, i que el seu rendiment sigui l’adequat per als tipus de treball requerits. L’adjudicatari del contracte s’obliga a lliurar, de forma successiva i prèvia ordre de comanda emesa pel Centre Tramuntana, els articles d’equipament de protecció individual que es detallen en el “Annex 1: Material a subministrar” del Plec de Clàusules Administratives Particulars i pels preus unitaris contemplats en el contracte que a l’efecte se subscrigui. La quantitat de cadascun dels articles serà depenent de les necessitats del personal del Centre Tramuntana durant la vigència del contracte. Les característiques dels productes a subministrar es troba detallada al PPT.

8.000 €

Formalizada 1634/2026

Contratación del servicio de transporte adaptado Rutas: Girona, Palamós, Calonge i Torroella

140.466 €

Formalizada 1634/2026

Contractació del servei de transport adaptat Rutes: Girona, Palamós, Calonge i Torroella

309.024 €

En la misma provincia (Girona)