Formalizada Servicios

CONTRACTACIÓ DEL ESPAI MUNICIPAL DE LES ARTS, ESCOLA DE CERÀMICA “ESPAI DE LES ARTS- ESCOLA MUNICIPAL DE CERÀMICA ,PINTURA I DIBUIX” PEL CURS 2026/2027

Expediente: 2026/5900/1403

L’ajuntament d’Esplugues disposa del servei espai municipal de les arts – escola de ceràmica, pintura i dibuix . Es tracta d’un servei consolidat i que ofereix una oferta formativa àmplia mitjançant la contractació d’una empresa externa amb els coneixements de les matèries artístiques per tal d’oferir els serveis. La gestió del servei inclou els ensenyaments de ceràmica, pintura, dibuix i de les arts en general. L’empresa adjudicatària haurà de determinar el personal específic que vincularà a l’execució del seu projecte, així com la seva integració amb el personal de l’Ajuntament. El personal haurà de realitzar els cursos normalitzats de “torn” en els horaris que s’indiquin i col·laborarà en aquells cursos que li siguin requerits. L'empresa adjudicatària assumirà la creació, la gestió, la programació i el desenvolupament d’activitats culturals en l’àmbit de la ceràmica, la pintura, el dibuix i les arts que conformen l’Espai Municipal de les Arts d’Esplugues

165.448
Presupuesto base
165.448
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Esplugues de Llobregat, Barcelona (Cataluña)
Publicación
26 may 2026, 21:00

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 26 may 2026
Anuncio de Pliegos 26 may 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 27 ago 2026
Anuncio de Formalización 27 ago 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 ago 2026, 12:14

Más licitaciones de Ajuntament d'Esplugues de Llobregat

Abierta 2026/9553/3084

Obres definides al Projecte executiu per la remodelació i creació d’un espai verd al c/ Pubilla Casas entre el c/ Menta i la plaça de la Bòbila d’Esplugues de Llobregat

329.937 €

Abierta 2026/7427/3084

Obres contemplades al Projecte Executiu de les Obres Ordinàries d'Urbanització del Parc dels Torrents Àmbit Bucle Nord Fase I

1.278.772 €

Abierta 2026/7427/3084

L’objecte del contracte és l’execució de les obres contemplades al "Projecte Executiu de les Obres Ordinàries d'Urbanització del Parc dels Torrents Àmbit Bucle Nord" Fase I, que consisteixen en els següents punts: ● Entorn del Pont d'Esplugues: Es pretén potenciar la contemplació de la cara nord del pont, atorgant-li valor patrimonial mitjançant la recuperació de la totalitat dels seus ulls i la creació d'un espai lliure amb mobiliari per a activitats cíviques. En aquesta zona més propera al pont s'hi instal·larà una àrea de calistènia i una zona de jocs infantils, a més d'adequar el quart ull del pont per a la instal·lació d'una zona d'escalada o rocòdrom. ● Accessibilitat: Es millorarà l'accessibilitat dels itineraris de vianants per complir rigorosament amb el vigent Codi d'Accessibilitat de Catalunya (supressió de barreres arquitectòniques). ● Vegetació i Reg: Es faran tasques de desbrossada i poda per recuperar els arbres existents, s'eliminaran els exemplars morts i es plantaran noves espècies (com pruneres de jardí, jacarandes, tarongers amargs i acàcies roses) adaptades bioclimàticament i de baix consum hídric. Tota la plantació disposarà d'un sistema automatitzat de reg per degoteig soterrat. ● Enllumenat Públic: Es preveu la substitució de la xarxa actual per una de nova per alinear-se amb els requeriments d'eficiència energètica, mitjançant la instal·lació de llumeneres de tipus LED amb una contaminació lluminosa molt reduïda cap a l'hemisferi superior. ● Activitats: Dotar d’elements de mobiliari urbà que perneti l’activitat lúdica i esportiva.

1.278.772 €

Abierta 2026/9553/3084

L’objectiu principal d’aquest contracte és l'execució de les obres definides al "Projecte executiu per la remodelació i creació d’un espai verd al c/ Pubilla Casas entre el c/ Menta i la plaça de la Bòbila d’Esplugues de Llobregat”

329.937 €

Abierta 2026/8453/3084

Obres contemplades al Projecte Bàsic i Executiu de les obres d’urbanització Dels Jardins de Montsió I el Mirador del Parc dels Torrents a Esplugues de Llobregat (Fase I)

650.498 €

En la misma provincia (Barcelona)