En evaluacion Obras

CONTRACTACIÓ DE LES OBRES PER A LA SUBSTITUCIÓ DE LA XAPA EXTERIOR DE LA COBERTA DEL PAVELLÓ ESPORTIU DEL SERRALLO

Expediente: 2026/9-EG626

El present contracte té per objecte donar resposta a la necessitat de substituir la coberta del Pavelló Esportiu del Serrallo, atès l'estat avançat de deteriorament que presenta l'estructura actual, la qual cosa genera filtracions, deficiències en l'aïllament tèrmic i riscos potencials per a la seguretat de les persones usuàries. La intervenció resulta imprescindible per garantir la seguretat estructural de l’edifici, la salubritat dels espais interiors i la continuïtat del seu ús públic

74.255
Presupuesto base
74.255
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Tarragona, Tarragona (Cataluña)
Publicación
18 feb 2026, 12:02

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 18 feb 2026
Anuncio de Pliegos 18 feb 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 8 abr 2026, 12:13

Más licitaciones de Patronat Municipal d'Esports de Tarragona

Abierta 2026/60-EG626

SUBMINISTRAMENT D’ESTELLA FORESTAL, AMB DESCÀRREGA PNEUMÀTICA, PER DONAR SERVEI A LA CALDERA DE BIOMASSA DE LA PISCINA OLÍMPICA “SYLVIA FONTANA”

154.440 €

Abierta 2026/59-EG626

SUBMINISTRAMENT DE COBERTA TÈRMICA I EQUIP D’ENROTLLAMENT DESPLAÇABLE DE LA PISCINA OLÍMPICA “SYLVIA FONTANA

137.253 €

Abierta 2026/59-EG626

La justificació del contracte és la necessitat d'automatitzar el sistema de coberta tèrmica de la piscina Sylvia Fontana per millorar l’eficiència dels recursos humans, reduir la càrrega operativa associada a la seva manipulació diària i incrementar l'eficiència energètica de la instal·lació. Aquesta intervenció optimitzarà les instal·lacions, millorant-ne el funcionament i reduint els costos d'explotació derivats de les tasques manuals actuals. A més, permetrà garantir una prestació més eficient i sostenible del servei, assegurant unes condicions òptimes d'ús de la piscina durant tot l'any. • Integració amb els elements existents (sureres), eliminant tasques addicionals. • Millora de l’eficiència energètica i sostenibilitat del recinte.

137.253 €

Abierta 2026/45-EG626

CONTRACTACIÓ DE LES OBRES PER A L'EXECUCIÓ DE GIMNÀS, ZONA D'AIGÜES I VESTIDORS DE L'EQUIPAMENT DE LES PISCINES PÚBLIQUES MUNICIPALS DE SANT PERE I SANT PAU.

2.065.222 €

Abierta 2026/39-EG626

CONTRACTACIÓ DE LES OBRES PER A LA CONSTRUCCIÓ D’UN EQUIPAMENT AL CAMP DE RUGBI SITUAT A L’ANELLA MEDITERRÀNIA, DESTINAT A VESTIDORS, ÚS SANITARI, ESPAI D’ATENCIÓ MÈDICA I ALTRES ESPAIS TÈCNICS

635.732 €

En la misma provincia (Tarragona)