En evaluacion Obras

Contractació de les obres incloses en el Projecte de “Mesures d’actuació per a la mitigació i adaptació al canvi climàtic” a Banyeres del Penedès

Expediente: 163/2025

L’objecte del contracte és la instal•lació d’ombrejats artificials (tendals i veles tensades) en diferents espais i equipaments públics i ombrejat natural amb la plantació d’arbres en diferents zones verdes del municipi per tal d’assolir els següents objectius: \n\n•\tReducció de la vulnerabilitat en la salut de les persones\n•\tEsmorteïment dels efectes de les illes de calor urbanes en l’àmbit de l’habitatge, la salut i l’urbanisme. \n•\tPrevenció de l’excés de calor i millora l’eficiència energètica de l’escola.\n•\tDotació d’ombrejat natural als espais utilitzats per grups vulnerables en diferents àmbits del municipi per esmorteir la calor.\n•\tDotació d’ombrejat artificial als espais públics i equipament públic (escola) utilitzats per grups vulnerables en diferents àmbits del municipi per esmorteir la calor.\n•\tPreparar al municipi i fer-lo més resilient davant l’augment de la temperatura global.\n•\tAdaptació climàtica i millora ambiental dels espais públics.\n

252.981
Presupuesto base
41.679
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Banyeres del Penedès, Tarragona (Cataluña)
Publicación
2 jul 2025, 22:16

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 2 jul 2025
Anuncio de Pliegos 2 jul 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 10 sep 2025
Anuncio de Formalización 26 sep 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:08

Más licitaciones de Ajuntament de Banyeres del Penedès

En evaluacion 1491/2025

Contracte del servei del Delegat de Protecció de dades (DPD) per l'Ajuntament de Banyeres del Penedès i el seu organisme autònom Fundació Josep Cañas

4.900 €

En evaluacion 1491/2025

L'objecte del contracte consisteix en la prestació del servei de Delegat de Protecció de Dades (DPD) de l'Ajuntament de Banyeres del Penedès i del seu organisme autònom Fundació Josep Cañas. L'adjudicatari assumirà les funcions pròpies del Delegat de Protecció de Dades previstes als articles 37, 38 i 39 del RGPD i desenvoluparà, com a mínim, les actuacions descrites en la clàusula 2a del PCAP.

2.500 €

Adjudicada 1123/2026

El contracte té per objecte la prestació del servei de càtering al menjador de l’escola bressol municipal Marta Mata de Banyeres del Penedès. L’escola bressol escolaritza alumnes d’educació infantil de primer cicle de 0 a 3 anys. El període de prestació del servei per cada curs escolar serà de setembre a juliol, coincidint amb el calendari escolar. En aquest sentit, queden exclosos dels serveis els dies de lliure disposició, els dies d’adaptació a l’inici del curs, els dies de vacances, festius, festes locals, així com qualsevol altre dia que no hi hagi activitat en les escoles bressol, circumstància que es comunicarà a l’adjudicatari del servei amb antelació suficient.

21.060 €

En evaluacion 850/2026

Pavimentació de la zona intermèdia situada entre el supermercat i la cooperativa de Banyeres del Penedès.

65.566 €

Adjudicada 1123/2026

Contracte de servei de menjador per l'escola bressol municipal Marta Mata de Banyeres del Penedès

35.802 €

En la misma provincia (Tarragona)