En evaluacion Otro tipo

Contractació de la Prestació dels serveis tècnics i auxiliars, més serveis d’atenció i gestió de públics, per al Teatre la Bòbila de Les Roquetes de Sant Pere de Ribes, d’acord amb aquest plec de clàusules administratives particulars iplec de prescripcions tècniques. Els objectius generals del servei són: - Garantir una correcta i adequada utilització i manteniment del material tècnic del teatre. - Garantir un servei d’atenció i d’acollida adient al públic assistent per assegurar el correcte desenvolupament dels espectacles i activitats que es realitzin. - Vetllar pel correcte ús de les instal·lacions del teatre, incloses tant les d’escena com les de sala. - Realitzar el muntatge i desmuntatge dels elements esceno-tècnics necessaris per cada activitat, assaig o funció. - Establir una bona coordinació amb els representants tècnics de les companyies professionals que hagin de fer l’activitat en l’equipament, o de les entitats amateurs, així com proveïdors que fan ús del teatre. - Col·laborar amb les entitats locals i en tota aquella posada en escena de les propostes no professionals, també, si escau, en l’aspecte més de producció. - Assegurar la correcta aplicació i execució del Pla d’emergències del Teatre. - Gestionar i/o comunicar les incidències que es produeixin en l’equipament, en l’aspecte esceno-tècnic, però també de manteniment de l’edifici i les seves instal·lacions; seguint les indicacions que s’estableixin amb el personal municipal. Per les característiques diferenciades de la tipologia de les instal·lacions, el present contracte es divideix en dos lots. Per cada un d’ells, l’objecte del contracte tindrà caràcter unitari. Aquests dos lots són els següents: - Lot 1. Serveis d’atenció al públic i gestió d’entitats, amb cap de sala, acomodació, control d’accessos, recepció i taquilla, per al Teatre la Bòbila de Les Roquetes, a Sant Pere de Ribes. - Lot 2. Serveis tècnics i auxiliars de sonorització, il·luminació, audiovisual i quan calgui, maquinària e

Expediente: 01040604/2026/11

Contrato de contrato en evaluación por Ajuntament de Sant Pere de Ribes en Barcelona. Lote 1. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 71318100.

147.820
Presupuesto base
360.739
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
71318100
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
3 jul 2026, 14:09
Fecha límite
21 jul 2026, 01:59
Duración
2 años
Lote
1

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 3 jul 2026
Anuncio de Pliegos 3 jul 2026
Fin Plazo Presentación 21 jul 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 21 ago 2026, 06:23

Mismo sector y zona (71 en Barcelona)

Abierta CP-2026-50

Servei de direcció facultativa, executiva i la coordinació de seguretat i salut de tres espais a l’Hospital Duran i Reynals (LRT2, UIC i Àrea Contractació Administrativa)

9.735 €

Abierta 2026-1004SAM

Prestació d'un servei integral de suport tècnic i jurídic a MOGODA SERVEIS SAM, incloent-hi: • Suport en matèria de contractació pública. • Suport en l’ús de les eines AOC. • Auditoria de l’ús del gestor d’expedients ERES per l’avaluació del compliment del model e-SET. • Elaboració i revisió de protocols de gestió administrativa. • Assistència presencial a la seu de MOGODA SERVEIS SAM, una jornada al mes

17.424 €

Abierta 905477/26

Servei consistent en la direcció de les obres del projecte de descontaminació del passeig de la Riera i urbanització. Fase 1: Millora del clavegueram i asfaltat a Cerdanyola del Vallès.

21.251 €

Abierta OTU/2026/310

Servei de supervisió dels següents aspectes relacionats amb la seguretat dels parcs i jardins de Sabadell: LOT 1 SUPERVISIÓ DE LA SEGURETAT I SALUT EN LES TASQUES DE MANTENIMENT DELS ESPAIS VERDS. Supervisió del compliment de la normativa de seguretat i salut durant l?execució de les tasques de manteniment LOT 2 SUPERVISIÓ DE LA PREVENCIÓ DE LA LEGIONEL·LOSI EN ELS REGS AERIS DELS ESPAIS VERDS I EN LES FONTS ORNAMENTALS : Supervisió del compliment de la normativa de control i prevenció de la legionel·losi en els espais amb reg aeri i en les fonts ornamentals de la ciutat de Sabadell LOT 3 SUPERVISIÓ DEL CONTROL DEL RISC DE L'ARBRAT: Supervisió de compliment del Protocol d'avaluació i control del risc de l'arbrat LOT 4 SUPERVISIÓ DE LA GESTIÓ INTEGRAL DE PLAGUES DELS ESPAIS VERDS: Supervisió del compliment de la normativa en relació a la Gestió Integrada de Plagues i a l'ús dels productes fitosanitaris. Registre dels tractaments fitosanitaris

98.279 €

Abierta TNE/2026/24

L'objecte del contracte és la realització d'inspeccions als establiments industrials i l'anàlisi de la qualitat dels seus abocaments d'aigües residuals, el control de la qualitat de l'aigua d'entrada i de sortida de les depuradores de Sabadell i la de l'aigua dels rius per controlar l'impacte dels possibles abocaments al medi

100.111 €

Abierta 905811/26

Serveis de consultoria per a la redacció del projecte, el dimensionament de les solucions constructives basades a la natura i l’assistència a la direcció d’obra per a la prova pilot de renaturalització de la riera de Can Gavarrot, a Sant Boi de Llobregat.

14.106 €

Abierta SAB_2026000044

L’objecte del contracte el constitueix la prestació dels serveis tècnics per a la redacció del projecte executiu i l’estudi de seguretat i salut de les obres de reforma, adequació i modernització de la piscina exterior, edifici de vestidors, zona d’accés, espai bar-restaurant i nova pista de pàdel de l’equipament Tennis Sant Adrià. L’encàrrec inclou tots els treballs tècnics necessaris per a la correcta definició, justificació i valoració econòmica de les actuacions previstes, d’acord amb la normativa tècnica i urbanística aplicable, així com la documentació necessària per possibilitar la posterior licitació i execució de les obres. El projecte haurà de definir de manera completa les característiques funcionals, constructives, tècniques, ambientals, econòmiques i de seguretat de les actuacions previstes. L’abast del contracte comprendrà totes les prestacions i treballs necessaris per garantir la viabilitat tècnica i administrativa de l’actuació, d’acord amb les determinacions establertes en aquest Plec de Prescripcions Tècniques. Aquest contracte no es pot dividir en lots atesos els motius que s'expressen en l'informe de necessitat del contracte que figura en l'expedient.

50.398 €

Abierta 3565/2026

Contractació dels serveis d'assistència tècnica ambiental, logística i econòmica per a la realització de l'estudi de diagnosi i viabilitat del canvi de model cap a un sistema mixt d'alta eficiència, la redacció de tot el bloc documental dels nous plecs i l'assistència tècnica en la valoració d'ofertes per a la pròxima licitació dels Serveis de Neteja Viària, Recollida de Residus i Gestió de la Deixalleria de l'Ajuntament de Vallirana. Així mateix, es defineix que el present contracte té una naturalesa integral de consultoria. A efectes de garantir la continuïtat de l'expedient principal, s'aclareix de forma expressa que l’objecte del contracte inclou l’assessorament tècnic, logístic, jurídic i econòmic obligatori per a la redacció material i confecció de tot el bloc documental dels nous plecs de clàusules administratives i prescripcions tècniques que regiran la pròxima gran licitació dels esmentats serveis municipals.

35.000 €

Abierta 174/26

La present licitació té la finalitat de descriure els treballs a desenvolupar establint l’abast, els requisits i l’operativa perdur a terme els treballs de control tècnic per a l’assegurança de responsabilitat civil desenal a realitzar, definint les condicions, necessitats, directrius i criteris generals que han de servir de base per a la realització dels treballs encarregats, i concretant el procediment per a la redacció i presentació dels diferents documents en la realització dels quals ha d’intervenir l’adjudicatari de l’encàrrec, amb la finalitat que el contingut de l’encàrrec, un cop quedi garantida i assegurada la seva qualitat, coherència i homogeneïtat, pugui ésser rebut i acceptat per l’IMPSOL.

148.751 €

Abierta ECAS 01502/2026

El objeto del contrato es el servicio de prevención ajeno para la especialidad preventiva de medicina del trabajo y la especialidad de higiene industrial y soporte en la realización de las actividades de las especialidades preventivas de seguridad en el trabajo y ergonomía y psicosociología aplicada. Asimismo se harán aquellas pruebas analíticas o asistenciales vinculadas a riesgos específicos de algunas actividades profesionales (analítica de plomo, serología Hepatitis A, serología hepatitis B, vacunación tétanos, vacunación Hepatitis A y B, vacuna antirrábica, serología de la rabia, etc.)

345.000 €

Más licitaciones de Ajuntament de Sant Pere de Ribes

Abierta 01040601/2026/8

L'objecte d'aquest Plec és la contractació de l’execució de les obres descrites en el PROJECTE TÈCNIC PER LA COMUNICACIÓ D’OBRES MENORS PER AL CONDICIONAMENT ACÚSTIC I ADDENDA DEL PROJECTE TÈCNIC DE L’O.A.C. LES ROQUETES, aprovat definitivament per Junta de Govern Local en 27 de febrer de 2024. Durant el desembre de 2021 es realitza un Informe d’avaluació i proposta correctora del condicionament acústic de l’OAC. Les Roquetes per tal d'avaluar el condicionament acústic de la sala de l’Oficina d’Atenció al Ciutadà amb l’estudi del temps de reverberació i proposta de millora. Dels resultats de les mesures “in situ” realitzades es va concloure que els valors obtinguts de reverberació, en comparació als nivells mínims segons el DB HR del CTE, presentaven uns nivells superiors dels que exigeix la normativa preceptiva d’aplicació. Es va proposar reduir els temps de reverberació per tal millorar la intel·ligibilitat de la paraula i evitar l'existència d'eco o d'eco flotant. L’objecte del projecte de la present licitació és el compliment de la normativa DB HR del CTE mitjançant la Instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm suspeses del forjat separades un mínim de 500 mm, i la instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm a paret separades un mínim de 50 mm, per tal de reduir el soroll ambiental a la planta baixa de l’OAC de l’edifici municipal de la Vinya d’en Petaca de Les Roquetes a Sant Pere de Ribes.

69.716 €

Abierta 01040601/2026/8

Contractació de l'execució de les obres contemplades al projecte tècnic per la comunicació d'obres menors per al condicionament acústic de l'OAC de Les Roquetes i en l'ADDENDA del projecte tècnic

83.659 €

Abierta 01040604/2026/21

Contractació per a la prestació del Servei de Mediació Comunitària i Convivència Ciutadana de l’Ajuntament de Sant Pere de Ribes.

269.501 €

Abierta 01040604/2026/21

Contractació de la prestació del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana de l’Ajuntament de Sant Pere de Ribes, d’acord amb aquest plec de clàusules administratives particulars i de prescripcions tècniques. Els objectius del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana seran els següents: • Oferir un recurs gratuït per a la ciutadania del municipi que vulguin trobar una solució alternativa als conflictes al sistema judicial. • Promoure i facilitar el dret de la ciutadania de resoldre els seus propis conflictes. • Activar dins la xarxa sociocomunitària un projecte que fomenti i afavoreixi la convivència i la cultura de la pau i el diàleg entre tota la ciutadania. • Vetllar per la implementació adequada del servei a nivell de suport tècnic i logístic. • Fomentar la convivència i la comunicació dels ciutadans i ciutadanes del municipi per tal de millorar les relacions interpersonals. • Potenciar la corresponsabilitat i la participació activa de la ciutadania en la gestió i resolució dels conflictes que els afecten. • Millorar el diàleg entre les persones i els diferents col·lectius deSant Pere de Ribes acceptant que el conflicte comporta canvi i és constructiu. • Instal·lar el diàleg com a forma alternativa de resolució de conflictes basada en el respecte i la igualtat. • Gestió de la reeducació a través, entre d’altres, de programes de mesures comunitàries alternatives a la sanció. • Oferir unes infrastructures mínimes de confidencialitat i atenció personalitzada que garanteixin el procés de mediació (professional adequat, despatx equipat, normativa de funcionament clara, codi deontològic...). • Formar els agents derivadors i els col·lectius interessats sobre el procés de mediació. • Fer pedagogia de la mediació. • Afavorir la reflexió sobre els conflictes i la posterior recerca d’acords negociats i satisfactoris per les dues parts. • Millorar les circumstàncies conflictives que porten al detriment de la convivència • Evitar i prevenir

117.174 €

Abierta 01040604/2026/23

Licitació del contracte del servei de la gestió integral de l’organització i desenvolupament de les Jornades de Solidaritat i Cooperació (tramitació ordinària, procediment obert i pluralitat de criteris d’adjudicació, regulació no harmonitzada).

170.766 €