Formalizada Servicios

Contractació de la Prestació del Servei de manteniment de les línies de vida i sistemes de protecció contra caigudes dels edificis i equipaments municipals de Sant Pere de Ribes, d’acord amb aquest plec de clàusules administratives particulars i de prescripcions tècniques. Els principals objectius, són els següents: - Garantir la protecció de les persones que treballen en la conservació i manteniment dels edificis i equipaments municipals, en treballs en alçada o en aquelles tasques en que cal canviar de nivell, evitant caigudes. - Mantenir en perfecte estat de funcionament i conservació el conjunt de les línies de vida i resta d’elements de seguretat i EPI’s dels sistemes de protecció contra caigudes dels edificis i equipaments municipals. - Efectuar les inspeccions periòdiques de les instal·lacions segons la vigent normativa d’aplicació. - Actualitzar i mantenir l’inventari existent i la documentació tècnica de les instal·lacions. - Reduir i solucionar les incidències i deficiències que puguin sorgir, amb el mínim temps possible. - Adequar les instal·lacions a la vigent normativa d’aplicació. El servei contempla dues prestacions diferenciades, segons si les actuacions es troben incloses dins el manteniment preventiu i les inspeccions obligatòries dels elements de seguretat ja existents, o si es tracta d’actuacions correctives en els edificis i equipaments ja sigui per corregir deficiències, substituir elements existents, o afegir nous equips i sistemes de seguretat per tal de garantir la protecció de les persones i complir amb la vigent normativa d’aplicació. Aquestes dues prestacions són les següents: - Prestació P1: Manteniment preventiu - Prestació P2: Manteniment correctiu

Expediente: 01040604/2023/32

Contrato de servicios formalizado por Ajuntament de Sant Pere de Ribes en Barcelona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 50700000. Adjudicado el 3 may 2024 a PROALTEC S.L.P.M.. Se recibieron 3 ofertas.

20.000
Presupuesto base
52.000
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
50700000
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:36
Fecha límite
21 oct 2023, 01:59
Duración
2 años

Adjudicación

Adjudicatario
PROALTEC S.L.P.M.
NIF
B58005497
Importe
20.000
Ofertas recibidas
3

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 21 oct 2023
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 3 may 2024

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 17:41

Mismo sector y zona (50 en Barcelona)

Abierta 16132284

Servei d’auscultació de carril mitjançant corrents induïdes i ultrasons

905.981 €

Abierta SS-/001-26

L'objecte de la licitació és la de contractar el servei de manteniment d'un total de 136 aparells elevadors, distribuïts en tres lots, en edificis gestionats per Pla de Besòs, SAU-OLH, al barri de La Mina de Sant Adrià de Besòs.

255.439 €

Abierta X2026000305

Servei de neteja i desinfecció del sistema de ventilació i climatització, així com la realització de la inspecció i avaluació de les condicions ambientals (CAI), de les oficines centrals de la societat i del Centre d'activitats de La Farga, GEM,S.A.

35.950 €

Abierta CSE/AH02/1101481806/27/PS

Servei de revisió i reparació d'endoscopis rígids de l'Hospital Universitari de Bellvitge

46.750 €

Abierta 904985/26

Adquisició i manteniment del digestor i destil·lador automàtic amb valorador integrat per la determinació del nitrogen Kjeldahl i amoni.

106.000 €

Abierta 26/053

Servicios de mantenimiento integral, gestión y aprovisionamiento energético de las instalaciones de producción térmica de los edificios de vivienda del IMHAB, con medidas de contratación pública sostenible

2.904.000 €

Abierta 5/2026/CSOH

Señalización

300.000 €

Abierta 2026/9781L

L’objecte d’aquesta licitació és la contractació promoguda pel Servei de Seguretat Ciutadana, Convivència i Protecció Civil de l’Ajuntament de Santa Perpètua de Mogoda, consistent en la prestació del servei de retirada de vehicles de la via pública, i el seu posterior trasllat al dipòsit municipal o al lloc indicat per la Policia Local, quan l’Ajuntament ho determini

179.081 €

Abierta CTON2026000033.

Servei de neteja de vehicles de propietat, renting, lloguer o altre ús municipal de l’Ajuntament de de Sant Vicenç dels Horts, Lot 1

36.600 €

Abierta 5933/2025

Servei de manteniment de les instal·lacions de protecció, passiva i activa, contra incendis dels diferents equipaments municipals de l'Ajuntament de Caldes de Montbui

112.657 €

Más licitaciones de Ajuntament de Sant Pere de Ribes

Abierta 01040601/2026/8

L'objecte d'aquest Plec és la contractació de l’execució de les obres descrites en el PROJECTE TÈCNIC PER LA COMUNICACIÓ D’OBRES MENORS PER AL CONDICIONAMENT ACÚSTIC I ADDENDA DEL PROJECTE TÈCNIC DE L’O.A.C. LES ROQUETES, aprovat definitivament per Junta de Govern Local en 27 de febrer de 2024. Durant el desembre de 2021 es realitza un Informe d’avaluació i proposta correctora del condicionament acústic de l’OAC. Les Roquetes per tal d'avaluar el condicionament acústic de la sala de l’Oficina d’Atenció al Ciutadà amb l’estudi del temps de reverberació i proposta de millora. Dels resultats de les mesures “in situ” realitzades es va concloure que els valors obtinguts de reverberació, en comparació als nivells mínims segons el DB HR del CTE, presentaven uns nivells superiors dels que exigeix la normativa preceptiva d’aplicació. Es va proposar reduir els temps de reverberació per tal millorar la intel·ligibilitat de la paraula i evitar l'existència d'eco o d'eco flotant. L’objecte del projecte de la present licitació és el compliment de la normativa DB HR del CTE mitjançant la Instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm suspeses del forjat separades un mínim de 500 mm, i la instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm a paret separades un mínim de 50 mm, per tal de reduir el soroll ambiental a la planta baixa de l’OAC de l’edifici municipal de la Vinya d’en Petaca de Les Roquetes a Sant Pere de Ribes.

69.716 €

Abierta 01040601/2026/8

Contractació de l'execució de les obres contemplades al projecte tècnic per la comunicació d'obres menors per al condicionament acústic de l'OAC de Les Roquetes i en l'ADDENDA del projecte tècnic

83.659 €

Abierta 01040604/2026/21

Contractació per a la prestació del Servei de Mediació Comunitària i Convivència Ciutadana de l’Ajuntament de Sant Pere de Ribes.

269.501 €

Abierta 01040604/2026/21

Contractació de la prestació del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana de l’Ajuntament de Sant Pere de Ribes, d’acord amb aquest plec de clàusules administratives particulars i de prescripcions tècniques. Els objectius del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana seran els següents: • Oferir un recurs gratuït per a la ciutadania del municipi que vulguin trobar una solució alternativa als conflictes al sistema judicial. • Promoure i facilitar el dret de la ciutadania de resoldre els seus propis conflictes. • Activar dins la xarxa sociocomunitària un projecte que fomenti i afavoreixi la convivència i la cultura de la pau i el diàleg entre tota la ciutadania. • Vetllar per la implementació adequada del servei a nivell de suport tècnic i logístic. • Fomentar la convivència i la comunicació dels ciutadans i ciutadanes del municipi per tal de millorar les relacions interpersonals. • Potenciar la corresponsabilitat i la participació activa de la ciutadania en la gestió i resolució dels conflictes que els afecten. • Millorar el diàleg entre les persones i els diferents col·lectius deSant Pere de Ribes acceptant que el conflicte comporta canvi i és constructiu. • Instal·lar el diàleg com a forma alternativa de resolució de conflictes basada en el respecte i la igualtat. • Gestió de la reeducació a través, entre d’altres, de programes de mesures comunitàries alternatives a la sanció. • Oferir unes infrastructures mínimes de confidencialitat i atenció personalitzada que garanteixin el procés de mediació (professional adequat, despatx equipat, normativa de funcionament clara, codi deontològic...). • Formar els agents derivadors i els col·lectius interessats sobre el procés de mediació. • Fer pedagogia de la mediació. • Afavorir la reflexió sobre els conflictes i la posterior recerca d’acords negociats i satisfactoris per les dues parts. • Millorar les circumstàncies conflictives que porten al detriment de la convivència • Evitar i prevenir

117.174 €

Abierta 01040604/2026/23

Licitació del contracte del servei de la gestió integral de l’organització i desenvolupament de les Jornades de Solidaritat i Cooperació (tramitació ordinària, procediment obert i pluralitat de criteris d’adjudicació, regulació no harmonitzada).

170.766 €