Abierta Sin plazo publicado Servicios

Contractació de la prestació de serveis d'auditoria interna i auditoria de certificació del sistema de gestió de la qualitat del Servei Municipal d'Ocupació, d'acord a la norma UNE-EN ISO 9001:2015

Expediente: 2025058349

El present contracte té per objecte la contractació dels serveis d'auditoria interna i d'auditoria externa de certificació del Sistema de Gestió de la Qualitat del Servei Municipal d'Ocupació de l'Ajuntament de Girona, d'acord amb els requisits de la norma UNE-EN ISO 9001:2015. L'Associació Española de Normalització UNE és l'únic organisme de normalització a l'estat espanyol designat pel Ministeri d'Economia, Indústria i Competitivitat davant la Comissió Europea. Aquests serveis tenen com a finalitat verificar la correcta implementació del sistema, identificar-ne les possibles millores i garantir la seva certificació oficial mitjançant una entitat acreditada. Amb l'objectiu de garantir la imparcialitat i la independència entre les diferents tipologies d'auditoria, el contracte es divideix en dos lots diferenciats: Lot 1 - Auditoria interna: Servei d'auditoria interna del sistema de gestió de qualitat, amb l'objectiu de verificar la correcta implementació del sistema, identificar desviacions o incidències, i proposar millores, en compliment de la norma UNE-EN ISO 9001:2015. Lot 2 - Auditoria externa de certificació: Servei d'auditoria externa del sistema, realitzada per una entitat acreditada per l'ENAC, per a la certificació o renovació del sistema de qualitat implantat. L'ENAC es l'Organisme Nacional d'Acreditació designat pel Govern en aplicació del Reglament (CE) nº765/2008 del Parlament Europeu i del Consell, de 9 de juliol de 2008, que regula el funcionament de l'acreditació a Europa. Les empreses licitadores es podran presentar a un o dos lots, però només podran resultar adjudicatàries d'un dels dos lots, per tal de garantir la independència i imparcialitat entre les auditories interna i externa.

7.459
Presupuesto base
3.269
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Simplificado abreviado
Lugar de ejecución
Girona, Girona (Cataluña)
Publicación
16 jul 2026, 12:30
Fecha límite
Sin plazo publicado

Organismo contratante

Ajuntament de Girona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 16 jul 2026
Anuncio de Pliegos 16 jul 2026
Fin Plazo Presentación
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 17 jul 2026, 12:10

Más licitaciones de Ajuntament de Girona

En la misma provincia (Girona)