Abierta 24 sep 2026 (19d 6h) Obras

Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres contingudes en el “Projecte executiu per la substitució i nova instal·lació d'un ascensor a l'interior de l'edifici del Consell Comarcal del Bages, situat al Carrer Muralla Sant Domènec, 24, del terme municipal de Manresa (08241-Barcelona), el qual s’incorpora a l’expedient com a plec de prescripcions tècniques de la licitació, quedant totalment prohibides les variacions del projecte.

Expediente: 2026_1475

Contrato de obras publicado por Consell Comarcal del Bages en Barcelona. Duración del contrato: 3 meses. Categoría CPV 45313100. Plazo de presentación de ofertas hasta el 24 sep 2026.

59.626
Presupuesto base
59.626
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45313100
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
4 sep 2026, 12:05
Fecha límite
24 sep 2026, 16:00 (19d 6h)
Duración
3 meses

Organismo contratante

Consell Comarcal del Bages

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 sep 2026
Anuncio de Pliegos 4 sep 2026
Fin Plazo Presentación 24 sep 2026
Finaliza en 19 días
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 5 sep 2026, 06:24

Mismo sector y zona (45 en Barcelona)

Abierta 2026/0030353

Execució de les obres del projecte constructiu “Substitució de tancaments a l’escola municipal de Sant Feliu Sasserra”

79.936 €

Abierta 2026/06

Les obres consisteixen en la substitució de la coberta actual de l'edifici del Casal, de plaques de fibrociment amb amiant, per unes altres lliures d'aquest material, optant-se per plaques de xapa perfilada metàl.lica prelacada. Tambè, es reforçarà l'estructura metàl.lca preexistent, amb noves corretges, i es protegirà tot elconjunt, corretges i encavallades, contra el foc, fins a obtenir un RF-30, atesa la característica de coberta lleugera.

82.186 €

Abierta 2026/0024571

(118/2026) Execució de les obres del projecte constructiu “Millora de la xarxa d’abastament d’aigua- Sector Saderra”. TM Orís

89.586 €

Abierta CTON2026000028

L’execució de les obres destinades a les obres de reparació i manteniment d’aglomerat asfàltic de diferents carrers del terme municipal de Sant Vicenç dels Horts. En concret es licita l’execució de les obres contingudes en la Fase 1 i Fase 4 de la memòria valorada.

123.818 €

Abierta 2026/64

Obres de rehabilitació de la coberta central i nord de l'Aulari Florensa de la Facultat de Belles Arts, per reparar i solucionar les filtracions d’aigua existents, d’acord amb el que es descriu en el projecte executiu, aprovat en data 5 de juny de 2026.

105.817 €

Abierta 01040601/2026/8

L'objecte d'aquest Plec és la contractació de l’execució de les obres descrites en el PROJECTE TÈCNIC PER LA COMUNICACIÓ D’OBRES MENORS PER AL CONDICIONAMENT ACÚSTIC I ADDENDA DEL PROJECTE TÈCNIC DE L’O.A.C. LES ROQUETES, aprovat definitivament per Junta de Govern Local en 27 de febrer de 2024. Durant el desembre de 2021 es realitza un Informe d’avaluació i proposta correctora del condicionament acústic de l’OAC. Les Roquetes per tal d'avaluar el condicionament acústic de la sala de l’Oficina d’Atenció al Ciutadà amb l’estudi del temps de reverberació i proposta de millora. Dels resultats de les mesures “in situ” realitzades es va concloure que els valors obtinguts de reverberació, en comparació als nivells mínims segons el DB HR del CTE, presentaven uns nivells superiors dels que exigeix la normativa preceptiva d’aplicació. Es va proposar reduir els temps de reverberació per tal millorar la intel·ligibilitat de la paraula i evitar l'existència d'eco o d'eco flotant. L’objecte del projecte de la present licitació és el compliment de la normativa DB HR del CTE mitjançant la Instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm suspeses del forjat separades un mínim de 500 mm, i la instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm a paret separades un mínim de 50 mm, per tal de reduir el soroll ambiental a la planta baixa de l’OAC de l’edifici municipal de la Vinya d’en Petaca de Les Roquetes a Sant Pere de Ribes.

69.716 €

Abierta C41-26

L’objecte del contracte és l’execució de les obres de reparació dels túnels de compostatge del CCTRVO.

1.991.925 €

Abierta SGT/2026/7

El contrato tiene por objeto el suministro e instalación de cámaras de videovigilancia en la ciudad de Sabadell, a la vía publica. Se tendrá que realizar de conformidad con el "Proyecto Suministro e instalación de cámaras de videovigilancia Modificado" aprobado por la Junta de Gobierno Local, en sesión ordinaria, el 23 de marzo de 2026.

242.448 €

Abierta 2026OB0014

L’objecte del present contracte són les obres relatives al desplaçament de la variant de línia subterrània de mitja tensió (25 KV) L/Z. FRANCA.2 a l’existent centre de mesura 110016, amb mesures de contractació pública sostenible

181.362 €

Abierta 151/2026/0011

Obres consistents en “la millora del funcionament de la xarxa de recollida d’aigües pluvials, àmbit illa 6, Maresme-Irlanda-Toledo del barri Serraparera i àmbit rda. Guinardó-Pineda-Benlliure del barri Fontetes de Cerdanyola del Vallès”

66.417 €

Más licitaciones de Consell Comarcal del Bages

Abierta 2026_1331

CONTRACTE DE SERVEIS CONSISTENT EN LA IMPARTICIÓ DE MÒDULS DE FORMACIÓ TRANSVERSAL PER AL PROGRAMA TREBALL I FORMACIÓ ACOL 2025-2026

6.674 €

Abierta 2026_1331

Contracte de serveis que té com a finalitat la impartició dels mòduls de formació transversal corresponents a la convocatòria del Programa Treball i Formació ACOL 2025, gestionat pel Consell Comarcal del Bages, i obligatoris segons la normativa del SOC. Aquestes accions formatives s’adrecen a les persones contractades en marc del programa TRFO-ACOL.

6.674 €

Abierta 2026_1338

CONTRACTE D’OBRES PER A LA SUBSTITUCIÓ DE LA COBERTA DEL DIPÒSIT PONT NOU DEL SISTEMA D’ABASTAMENT D’AIGUA BAGES CARDENER

88.838 €

Formalizada 2025_2835

Contracte de l'arrendament d’un local d’oficines.

22.330 €

En evaluacion 2026_1338

L’objecte del contracte és l’execució de les obres contingudes en la “Memòria Tècnica d’Execució de les obres per a la substitució de la coberta del dipòsit Pont Nou del sistema d’abastament d’aigua Bages Cardener”, la qual s’incorpora a l’expedient com a plec de prescripcions tècniques de la licitació, quedant totalment prohibides les variacions del projecte. Les actuacions a executar consten determinades doncs en aquesta memòria tècnica d’execució, la qual es troba aprovada inicialment pel Consell Comarcal del Bages en data 2 de juliol de 2026, pel que aquesta licitació resta condicionada a l’aprovació definitiva de la memòria referenciada.

88.838 €