Formalizada Servicios

Conotracte de servei d’implantació d’una solució tecnològica per tal de dotar a l’Ajuntament de Tarragona d’un sistema de planificació i guiatge de rutes multimodal amb gamificació.

Expediente: 955/2025/G626

Contrato de servicios formalizado por Ajuntament de Tarragona en Tarragona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 3 años. Categoría CPV 72200000. Adjudicado el 30 mar 2026 a CONSULTORIA TÈCNICA NEXUS GEOGRÀFICS, S.L. Se recibió 1 oferta.

125.000
Presupuesto base
205.263
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
72200000
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
5 mar 2026, 04:10
Fecha límite
21 ene 2026, 15:00
Duración
3 años

Adjudicación

Adjudicatario
CONSULTORIA TÈCNICA NEXUS GEOGRÀFICS, S.L
NIF
B17525429
Importe
123.000
Ofertas recibidas
1

Organismo contratante

Ajuntament de Tarragona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 5 mar 2026
Anuncio de Pliegos 5 mar 2026
Fin Plazo Presentación 21 ene 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 30 mar 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 11 abr 2026, 06:23

Mismo sector y zona (72 en Tarragona)

Abierta SI26003

Subministrament d'equips i servei integral de suport i manteniment d’un sistema de control de presència i del portal del treballador per al personal d’Aigües de Reus. Actualment hi ha implementada un software EVALOS8 en versió on-premise. Les prestacions que s'inclouen en aquesta licitació són les següents: - Serveis de migració de dades i funcionalitats des de la solució actual - Subministrament de nous terminals de marcatges i altres equips i la seva posta en marxa - Serveis de manteniment i suport del nou sistema de registre horari i del sistema de portal del treballador en plataforma cloud de la licitadora - Serveis de consultoria per auditar i realitzar les configuracions pel compliment de la normativa laboral sobre registre de jornada i control de presència del personal

66.232 €

Abierta 2026_049SE

Servicios de soporte y mantenimiento TIC para la Autoridad Portuaria de Tarragona.

558.050 €

Abierta 2026/16275

Constituye el objeto del presente contrato la prestación de los servicios de telecomunicaciones de voz fija y móvil, datos y acceso a Internet del Ayuntamiento de Deltebre, junto con las actuaciones de infraestructura, reestructuración de red, segurización y gestión que se asocian. El detalle y condiciones del contrato se definen y fijan en el Pliegue de prescripciones técnicas.

522.875 €

Abierta 8004330008-2026-0006700

L'objecte d'aquest contracte és el suport tècnic i serveis de consultoria per a la plataforma empresarial d’orquestració i gestió de contenidors implantada a la Diputació de Tarragona.

18.975 €

Abierta 1-2026/57-GEC

Servei de suport 24x7 destinat a garantir el correcte funcionament, la disponibilitat i la consistència de la base de dades Informix instal·lat al Centre de Processament de Dades de BASE-Gestió d’Ingressos. La contractació d’aquest servei suport inclou tant el manteniment correctiu, com el preventiu i l’evolutiu. El servei de suport a contractar ha de donar resposta a les següents necessitats: • Vetllar per la disponibilitat i el rendiment del sistema gestor de bases de dades Informix. • Gestionar l’operativa bàsica dels diferents entorns de bases de dades de BASE (incloent entorns de DESenvolupament, PREproducció, PROducció i PROduccióDR): - Gestió de les bases de dades - Aturada / Parada de serveis de les base de dades - Gestió i control de la capa d’emmagatzematge (espai, nivell de creixement, comportament, etc.) • Disposar d’informació sobre actualitzacions, certificacions i suport de versions. • Gestionar els pegats de sistema i programari. • Realitzar revisions periòdiques dels sistemes més crítics. • Seguir l’evolució dels procediments d’operació. • Disposar de suport especial, davant de problemes de producte, en determinats sistemes crítics. Cal disposar d’un pla de suport que serveixi com a base per a la planificació i gestió d’aquestes activitats. Aquest pla serà revisat conjuntament amb els responsables tècnics de BASE de forma periòdica i s’ha d’entregar en format electrònic. Aquesta contractació es realitza de manera alineada amb els objectius de desenvolupament sostenible, com pot ser, el consum responsable de conformitat amb l’ODS 7 d’Energia neta i assequible, així com l’objectiu de desenvolupament sostenible 8 que fa referència al treball digne i creixement econòmicd’aquesta manera l’execució del conctracte exigeix el compliment estricte de les condicions laborals i salarials del conveni col·lectiu sectorial aplicable, fomentant l'estabilitat de l'equip tècnic adscrit per garantir la qualitat i continuïtat del servei.

49.330 €

Abierta 1-2026/56-GEC

L’objecte del contracte és la prestació dels serveis necessaris per a la anàlisi, adaptació, transformació i implantació dels programes actualment desenvolupats en llenguatge 4GL per un futur canvi tecnològic a un llenguatge de 4a generació agnòstic del motor de base de dades. Aquest servei inclou, de manera enunciativa però no limitativa: • L’estudi de l’arquitectura i funcionalitats dels sistemes existents en 4GL. • La definició de l’estratègia d’adaptació i del pla de treball. • La revisió del codi font 4GL, assegurant la seva compatibilitat i mantenint la funcionalitat original sense tenir dependències del motor de base de dades. • L’adaptació de components, interfícies d’usuari i accessos a dades amb la nova estratègia de desenvolupament. • La realització de proves tècniques i funcionals per garantir la qualitat i la correcta operativitat dels sistemes vigents. • La implantació en els entorns corresponents (desenvolupament, preproducció i producció). • La documentació tècnica associada al procés d’adaptació. • El suport tècnic durant el període de transició i estabilització. L’objectiu final és garantir una adaptació eficient, segura i amb mínim impacte operatiu, assegurant la continuïtat del servei i la millora del manteniment i evolució futura dels sistemes.

118.438 €

En evaluacion 2025/56-GEC

L’objecte del contracte és la implementació de noves opcions d’introducció de denúncies al sistema i també la implementació d’una nova funcionalitat per realitzar modificacions sobre expedients de multes ja creats, comprovant en cada cas la viabilitat d’aquestes modificacions.

99.548 €

Formalizada 4281/2026

Contracte de serveis d'Administració Electrònica en modalitat Cloud per l'Ajuntament de Vila-seca i els seus Organismes Dependents amb dos lots: Lot 1 Plataforma d'administració electrònica i Lot 2 Plataforma tecnològica d'arxiu únic electrònic i preservació digital

577.762 €

En evaluacion 2026/52-GEC

L’objecte d’aquest contracte és el servei de suport a la plataforma documental, per disposar dels següents serveis: • Possibilitat d’atenció telefònica i/o presencial en cas de necessitat. • Suport a l’arquitectura i explotació del gestor documental. • Execucions de checklists periòdiques de manteniment preventiu del gestor documental. Aquests serveis es poden estendre a: • Assessorament estratègic d’ús de tecnologia de gestió documental. • Suport i gestió d’incidències. • Suport a disseny d’arquitectures. • Suport a disseny de models físics de dades. • Suport a problemes de rendiment. • Suport a la programació de SQL i PLSQL. • Suport en instal·lacions de productes. • Suport a actualitzacions de versions del gestor documental.

37.920 €

Adjudicada 12SE/2026

L’objecte de la present contractació és el servei de connexió i funcionalitats online dels parquímetres existents actualment i que configuren la zona regulada de la ciutat de Tarragona, gestionada aquesta per l’Empresa Municipal de Transports Públics de Tarragona, SA, per tal de garantir la continuïtat del funcionament dels expenedors instal·lats actualment, d’acord amb les especificitats del Plec de prescripcions tècniques particulars.

414.597 €

Más licitaciones de Ajuntament de Tarragona

Abierta 504/2026/G626

L’objecte d’aquest contracte és la contractació dels serveis tècnics per la redacció i direcció facultativa dels projectes executius següents: • Consolidació i restauració de les estructures arqueològiques de la Reserva Arqueològica Xavier Dupré-Camí de la Fonteta, Tarragona. • Adequació de la Reserva Arqueològica Xavier Dupré-Camí de la Fonteta, Tarragona

79.100 €

Abierta 467/2026-G626

Serveis de col·laboració i d'assistència tècnica a la Intervenció General en actuacions d'auditoria pública i control financer

888.742 €

Abierta 467/2026-G626

Servicios de asistencia técnica para la colaboración y apoyo a la Intervención General del Ayuntamiento de Tarragona en el ejercicio de las funciones de control interno, mediante actuaciones de auditoria pública, control Financiero y otros Trabajos incluidos en los planes anuales de control Financiero, de acuerdo con la normativa vigente. Lote 1 Auditoría de cuentas. Lote 2 Auditoría operativa. Lote 3 Control financiero de subvenciones. Lote 4 Revisión de cuentas justificativas de subvenciones concedidas. Lote 5 Revisión de cuentas justificativas de subvenciones recibidas. Lote 6 Servicios de colaboración

370.309 €

Abierta Compres Exp490/2026 G626

Subministrament de tres llicències MySQL Enterprise Edition i el suport avançat de l’arquitectura MySQL de l’Ajuntament de Tarragona.

83.364 €

Abierta Compres Exp490/2026 G626

És el subministrament de tres llicències MySQL Enterprise Edition i el suport avançat de l’arquitectura MySQL de l’Ajuntament de Tarragona.

69.470 €