En evaluacion Concesión de servicios

Concesió del servei de bar del Casal Oliveres, situat al carrer Pep Ventura, 1-3 de Santa Coloma de Gramenet, amb mesures de contractació socialment responsable.

Expediente: 2026-CONSE-RE-02

Gestió del servei per a l’explotació del bar del Casal Oliveres, amb les característiques més a dalt descrites, el qual s’executarà de conformitat amb allò disposat als seus plecs. La gestió del servei es durà a terme mitjançant una concessió de serveis, d’acord amb l’article 15 de la Llei 9/2017, de 8 de novembre, de Contractes del Sector públic (LCSP) que comportarà la transferència al concessionari del risc operacional, incloent el risc de demanda i subministrament, i el risc de no recuperació de les inversions realitzades, si n’hi haguessin. L’activitat es presta “en règim de gestió indirecta”. La concessió es realitzarà a tot l’espai físic que ocupa el bar, assenyalat al plànol d’emplaçament de l’esmentat bar que s’adjunta a l’annex núm. 1 del PPT, així com l’inventari de béns, inclòs en el mateix document com annex núm. 2. Complementàriament és objecte del contracte el foment de l’economia social i solidària, entenent com a tal aquella que prioritza valors com l’equitat, la solidaritat, la sostenibilitat, la participació, la inclusió i el compromís amb la comunitat.

187.444
Presupuesto base
187.444
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Restringido
Lugar de ejecución
Santa Coloma de Gramenet, Barcelona (Cataluña)
Publicación
19 jun 2026, 15:44

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 19 jun 2026
Anuncio de Pliegos 19 jun 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 13 ago 2026, 12:12

Más licitaciones de Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet

Abierta 2026-SE-OH-28

Servei de gestió, dinamització i coordinació dels centres de recursos juvenils Mas Fonollar i Rellotge XXI i del Punt d'Informació juvenil de Santa Coloma de Gramenet, amb mesures de contractació socialment responsable.

1.265.396 €

Abierta 2026-SE-OH-28

Servicio para la gestión, dinamización y coordinación de los Centros de Recursos Juveniles Mas Fonollar y Rellotge XXI, así como del Punto de Información Juvenil de Santa Coloma de Gramenet. Éste contrato también tiene como objeto, de manera complementaria, el fomento de la ocupación de las personas jóvenes, de las mujeres y de las personas migradas y del fomento de la perspectiva de género a través del uso de un lenguaje inclusivo y no sexista.

575.180 €

Abierta 2026-SUB-OS-10

Subministrament del programari informàtic per a la gestió del servei d'ajut a la llar de l'Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet, amb mesures de contractació socialment responsable.

84.108 €

Abierta 2026-SUB-OS-10

Subministrament, instal·lació i manteniment d’un sistema informàtic que doni suport al servei d’atenció domiciliària de l’Ajuntament, amb els objectius que figuren al punt 2 del PPT. Es tracta d’un contracte mixt que conté prestacions de subministraments, el propi programa informàtic, i de serveis, els treballs de consultoria, formació i desenvolupament i configuració, sent la prestació principal el subministrament de l’eina informàtica, que és un 93%, mentre que la part de serveis és un 7%. Complementàriament la finalitat del contracte es promoure la perspectiva de gènere amb l’adopció d’un llenguatge inclusiu i igualitari.

40.822 €

Abierta 2026-SE-OS-22

Prestació dels serveis de desenvolupament i manteniment d’una aplicació web destinada a la visualització de les dades relatives al compliment dels plans municipals, d’acord amb les característiques detallades en el PPT.Amb aquesta finalitat, l’empresa adjudicatària haurà de desenvolupar, implementar i optimitzar l’actual model de web municipal de rendició de comptes “Infogovern”, incorporant-hi les millores que requereix aquest contracte, per garantir-ne una millor eficiència, usabilitat i adaptació a les necessitats actuals. Complementàriament és objecte d’aquet contracte promoure la perspectiva de gènere amb l’adopció d’un llenguatge inclusiu i igualitari.

29.478 €

En la misma provincia (Barcelona)