Abierta Sin plazo publicado Servicios

Assistència tècnica en matèria de medi ambient, urbanisme i territori i agricultura en relació amb l’elaboració del Pla Territorial Sectorial per a la implantació de les energies renovables a Catalunya (PLATER).

Expediente: ICAEN-2026-1

Assistència tècnica a l' ICAEN en els àmbits del medi ambient, l'agricultura, l'urbanisme i el territori en la realització del pla territorial sectorial per a la implantació de les energies renovables a Catalunya (PLATER), en la seva nova fase que comença al 2026. Aquesta nova fase requereix un nou suport de naturalesa similar al de l’anterior contractació però amb un enfocament especialment centrat en l’anàlisi de les aportacions que es puguin rebre en la fase d’exposició pública i de la tramitació ambiental del pla.

130.125
Presupuesto base
130.125
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Catalunya (Cataluña)
Publicación
16 mar 2026, 09:20
Fecha límite
Sin plazo publicado

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 16 mar 2026
Anuncio de Pliegos 16 mar 2026
Fin Plazo Presentación
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 13 may 2026, 12:14

Más licitaciones de Institut Català d'Energia (ICAEN)

Abierta ICAEN-2026-41

Assessorament jurídic laboral especialitzat

70.000 €

Abierta ICAEN-2026-2

Assistència tècnica en el procediment d’avaluació ambiental estratègica del Pla Territorial Sectorial per a la implantació de les energies renovables a Catalunya (PLATER), fase II.

69.420 €

En evaluacion ICAEN-2026-41

Prestació del servei d'assessorament jurídic laboral especialitzat

70.000 €

En evaluacion ICAEN-2026-2

L’objectiu principal del present encàrrec consisteix en la continuació i finalització de les tasques associades al procediment d’avaluació ambiental estratègica (AAE) del Pla Territorial Sectorial per a la planificació i implantació de les energies renovables a Catalunya (PLATER), en les zones que formen part de l’abast d’aquest contracte, incloent l’assistència tècnica en la redacció de tots els documentsnecessaris que es derivin d’aquest procediment.

69.420 €

Adjudicada ICAEN-2025-00037

L’objectiu principal de l’encàrrec consisteix en assessorar tècnicament l'elaboració del Pla Integrat d’Energia i Clima de Catalunya 2030 (PINECCAT30), analitzant les accions del Pla, comprant-les i adaptant-les a d’altres planificacions existents, validant els càlculs efectuats i calculant els impactes socials que se’n deriven, així com resolent dubtes i fent recomanacions acompanyant l’equip impulsor del Pla. L’empresa adjudicatària haurà de revisar, validar i proposar millores sobre la bateria d’accions i objectius específics del Pla, especialment pel que fa a les quantificacions associades, ja siguin de caire energètic (reducció de consum, generació d’energia renovable ) mediambiental (reducció d’emissions de GEH) o econòmics (cost). Aquestes validacions es podran fer tant a nivell d’acció com de conjunts d’accions al voltant d’un d’objectiu específic (per exemple: la rehabilitació d’edificis residencials), i hauran d’incloure una avaluació de la consistència dels resultats i la seva coherència amb els objectius globals del PINECCAT30 i la PROENCAT 2050.

51.480 €