ARRANJAMENT DEL FERM DE L’AVINGUDA JOAN CELMA

Expediente: 4307700000-2026-0000207

L’ajuntament de Mas de Barberans pretén realitzar l’arranjament i millora del ferm del paviment de l’Avinguda Joan Celma, degut a les diferents irregularitats i desperfectes que presenta en gairebé tot el seu recorregut. També es realitzarà l’arranjament d’un talús/parterre que hi ha entre el recorregut del propi carrer. Aquesta actuació permetrà realitzar parterres de formes amb pendents més suaus a diferents nivells, que faran que les aigües s’evacuïn més lentament, no produint així erosions fortes com ha estat en el cas actual.

262.478
Presupuesto base
262.478
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Mas de Barberans, Tarragona (Cataluña)
Publicación
15 abr 2026, 16:02

Organismo contratante

Ajuntament de Mas de Barberans

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 15 abr 2026
Anuncio de Pliegos 15 abr 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 3 jun 2026
Anuncio de Formalización 1 jul 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 2 jul 2026, 12:14

Más licitaciones de Ajuntament de Mas de Barberans

Formalizada 4307700000-2025-0000419

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres incloses en el Projecte de “Recuperació, rehabilitació, adequació i execució de captacions d’aigües subterrànies per a l’abastament”, redactat per Albacar Enginyers SLP, aprovat definitivament per Decret de l’Alcaldia de data 4 de febrer de 2025.

415.807 €

Formalizada 2025-0000560

Construcció de magatzem municipal en testera

116.904 €

En evaluacion 4307700000-2026-0000218

Contractació de les obres de Millora de la mobilitat segura i sostenible i la pacificació del trànsit i reducció de l'accidentalitat a l'Avinguda Catalunya

115.332 €

En evaluacion 4307700000-2026-0000218

L’objectiu principal de l’actuació és generar un itinerari per a vianants, adaptat a tot tipus d’usuaris, que garanteixi un recorregut segur, amb la pacificació de l’espai destinat a vianants i la separació física amb l’espai destinat a vehicles, des de la sortida del nucli urbà passant pels tres punts d’interès que conté l’àmbit d’actuació, que promogui la mobilitat activa i potencií l’aprofitament i el coneixement d’aquests espais i que estigui dissenyat seguint criteris de sostenibilitat ambiental i accessibilitat universal.

115.332 €

Adjudicada 4307700000-2026-0000272

El present contracte té per objecte l’execució de les instal·lacions fotovoltaiques d’autoconsum dels edificis municipals de Mas de Barberans, què estaran ubicades en 4 edificis municipals de la població sumant una potència nominal de 60 kW, d’acord amb el projecte “Instal·lacions fotovoltaiques dels edificis municipals de Mas de Barberans” redactat per Agustí Fores Valls, de l’Enginyera NOVATEC SL

74.504 €

En la misma provincia (Tarragona)