Abierta 22 sep 2026 (19d 17h) Obras

Aquestes obres recullen les actuacions necessàries a la Biblioteca Vapor Badia, emplaçada al carrer de les Tres Creus, 127-129, per habilitar els espais de l?antiga cafeteria i oficines com a sala d?estudi i lectura en autoservei.

Expediente: OBM/2026/37

Contrato de obras publicado por Ajuntament de Sabadell en Barcelona. Duración del contrato: 6 meses. Categoría CPV 45000000. Plazo de presentación de ofertas hasta el 22 sep 2026.

486.368
Presupuesto base
486.368
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45000000
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
2 sep 2026, 08:04
Fecha límite
22 sep 2026, 23:59 (19d 17h)
Duración
6 meses

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de Sabadell

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 2 sep 2026
Anuncio de Pliegos 2 sep 2026
Fin Plazo Presentación 22 sep 2026
Finaliza en 20 días
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 3 sep 2026, 04:23

Mismo sector y zona (45 en Barcelona)

Abierta 2026OB0014

L’objecte del present contracte són les obres relatives al desplaçament de la variant de línia subterrània de mitja tensió (25 KV) L/Z. FRANCA.2 a l’existent centre de mesura 110016, amb mesures de contractació pública sostenible

181.362 €

Abierta 151/2026/0011

Obres consistents en “la millora del funcionament de la xarxa de recollida d’aigües pluvials, àmbit illa 6, Maresme-Irlanda-Toledo del barri Serraparera i àmbit rda. Guinardó-Pineda-Benlliure del barri Fontetes de Cerdanyola del Vallès”

66.417 €

Abierta OBR02-07/2026

Constituye el objeto del presente contrato la ejecución de las obras de urbanización y electrificación (Fase 3), previstas en el Proyecto de Modificación del Proyecto de Urbanización del PMU-01d Ronda Barceló-Illa Fàbregas y de Caralt. Polígono 1. El ámbito físico del contrato comprende los espacios público situados dentro del Polígono 1 del PMU-01d (PU2-Ronda Barceló): Ronda Barceló (Tramo de la Calle Méndez Nuñez y Avenida Maresme), Calle Méndez Nuñez (Tramo entre Calle Cooperativa y calle Alcalde Abril), Calle Thos y Codina (Tramo entre Calle Cooperativa y calle Alcalde Abril), dos zonas verdes entre Calles Mendez Nuñez y Hermanos Thos y Codina y una zona verde entorno a Torre Barceló.Concretamente, se refiere a las obras del ámbito del PU2 "Ronda Barceló", Polígono 1, con una superficie de actuación de 12.932 m².

5.459.164 €

Abierta 151/2026/0006

Obres millora, legalització i eficiència energètica de l’enllumenat públic de l’Av Catalunya i entorn, de Cerdanyola del Vallès

407.151 €

Abierta 2026/67

Obres de substitució de la climatització deficient, existent en la secretaria d’estudiants i docència de la Facultat d’Economia i Empresa, edifici 696, d’acord amb el que es descriu en el projecte executiu aprovat el 3 de juny de 2026. Les actuacions comprenen la renovació i ampliació dels equips de clima i la seva instal·lació elèctrica i control associada del segment de la planta 2 on s’ubica part de la unitat de secretaria de l’edifici, en substitució dels equips existents amb les seves xarxes de conductes associades.

74.629 €

Abierta 17079/2026

L’objecte del contracte consisteix en l’execució de les obres necessàries per a la instal·lació d’una infraestructura de recàrrega de vehicles elèctrics (IRVE) al pàrquing municipal de l’edifici de l’Ajuntament de Sant Cugat del Vallès, situat a la Plaça de la Vila, 1. Les obres inclouen la instal·lació de 30 estacions de recàrrega amb un total de 54 preses en corrent altern, l’execució de les canalitzacions, cablejats, sistemes de protecció, connexió al quadre elèctric existent, així com totes les actuacions auxiliars necessàries per al correcte funcionament de la instal·lació

207.681 €

Abierta 001_26003336

obres per l'arranjament de guals de vianants a l'entorn de la Plaça de la Pau al Districte de Sant Martí Barcelona amb mesures de contractació pública sostenible

165.261 €

Abierta 2026/093 (92/2026/CONT)

Obres per executar la Instal·lació de sistemes de videovigilància als polígons Congost, Jordi Camp, Cal Gordi, Coll de la Manya, Font del Radium i Palou Nord segons el Projecte executiu per a la instal·lació de sistemes de videovigilància als set polígons industrials de Granollers, (obra 8/2026/PROBR).

391.031 €

Abierta 17304/2026

Contractació de les obres corresponents a la memòria tècnica "Creació d’un nou espai verd a la plaça de Sant Pere". Aquestes obres per a l’adequació de la plaça consisteixen en: - Demolició del paviment existent, per a l’execució de parterres i rases, i reposició del paviment quan sigui necessari. - Excavació en els àmbits d’escocells i parterres. - Execució de les rases de la xarxa de reg (excavació, canonades, vàlvules...), incloent una nova escomesa. - Execució de les rases de desviament dels serveis existents (enllumenat i telecomunicacions) i desplaçament dels elements fixos existents. - Plantacions - Mobiliari

41.378 €

Abierta 52724/2025

L’objecte del projecte és l‘execució de diferents actuacions d’arranjament dels paviments i millora de l’accessibilitat del sector Pla de la Pagesa.

1.263.663 €

Más licitaciones de Ajuntament de Sabadell

Abierta TIC/2026/32

L’objecte d’aquest contracte és la realització del servei de desenvolupament de programari que ampliï les prestacions del sistema Genetec existent per a permetre la gestió autònoma de l’accés a la sala d’estudis, oberta 24 hores, de la Biblioteca Vapor Badia de Sabadell. Aquest desenvolupament consistirà en: -Una plataforma web per a la gestió de l’autorització de l’accés a la sala. -Un connector que interactuarà entre la plataforma web de gestió de l’autorització de l’accés i el sistema de gestió Genetec existent (que comunica amb l’equipament físic de la sala) per aconseguir el funcionament requerit. -Una aplicació per a dispositius mòbils. Així com el servei de manteniment i assistència del programari desenvolupat. Els detalls del programari i les condicions del servei d’assistència i manteniment es troben descrits amb detall al plec de prescripcions tècniques.

43.437 €

Abierta OTU/2026/219

L'objecte del contracte és el subministrament, mitjançant la modalitat de compra, d'un carretó elevador tèrmic destinat al Servei de Logística de l'Ajuntament de Sabadell

59.917 €

Abierta OTU/2025/463

L'objecte del present contracte és el subministrament del material de recanvis que es descriu en l'Annex 1 (Llista de materials) del plec de prescripcions tècniques i d'aquells altres de la mateixa naturalesa que siguin necessaris per poder fer les reparacions oportunes dels vehicles que componen la flota de l'Ajuntament de Sabadell i que afecten al seu correcte funcionament, d'acord amb les peticions realitzades pels diferents serveis municipals que utilitzen aquest vehicles.

41.322 €

Abierta URB/2026/24

L'objecte del projecte consisteix en les obres de reforma de la vorera nord del carrer de l'Alcalde Ribé de Sabadell, entre la plaça d'Espanya i l'avinguda de Matadepera.

693.246 €

Abierta OBM/2026/67

Les actuacions necessàries al Poliesportiu Nostra Llar al municipi de Sabadell per a millorar la pista poliesportiva i adequar-la per la pràctica d'hoquei i patinatge artístic, renovant el paviment i adequant la tanca a la normativa.

81.083 €