Anulada Suministros

Aquest document correspon a la memòria tècnica justificativa d’una de les subactuacions incloses a l’actuació 4: Interconnexió d’espais ciclables. El contracte de subministrament es basa amb la unificació de les senyals de les rutes de senderisme i cicloturisme de la Ribera d’Ebre, consisteix en la implantació de: • Senyalització horitzontal a totes les rutes senderistes: és la senyalització que es prioritza i es considera a totes les rutes senderistes que componen el projecte “La Ribera a peu”. • Senyalització vertical: hi ha punts en determinades rutes de senderisme que la senyalització horitzontal no és suficient i és quan es proposa senyalitzar la continuació de la ruta mitjançant plaques, totes elles iguals, les quals es miraran d’instal·lar sempre que es pugui en pals o estaques ja existents • Respecte les rutes “la Ribera amb bicicleta”, són de més llarg recorregut, es considera que és necessari instal·lar plaques direccionals que indiquin al llarg del recorregut la direcció correcta. • En referència al manteniment o neteja d’alguns punts concrets de les rutes senderistes de la “Ribera a peu” es tracta de desborssar alguns trams de camí, adequar alguns punts i refer un marge. Amb aquesta actuació a la Ribera d’Ebre, s’aconsegueix integrar una gran xarxa de vies ciclables a les quatre comarques ebrenques i per tant, s’arriba a l'objectiu de l’actuació: d’Interconnexió d’espais ciclables, aconseguir vies de llarg recorregut que permetin a la gent autòctona del territori desplaçar-se amb vehicle no motoritzats entre poblacions de la zona, així com posar a disposició dels visitants un gran ventall d’oferta de rutes ciclistes i per fer senderisme, completament habilitades, senyalitzades i amb un estat òptim per gaudir dels diversos paisatges que ofereix la Reserva de la Biosfera de les Terres de l’Ebre. La incorporació de diverses rutes adaptades a ser espais ciclables, dona una visió global de les quatre comarques com a destí turístic sostenible sota la marca de

Expediente: 178/2025

Contrato de suministros anulado por Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE) en Tarragona. Duración del contrato: 45 días. Categoría CPV 34928470.

56.815
Presupuesto base
56.815
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
34928470
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
21 mar 2026, 05:22
Fecha límite
8 abr 2026, 01:59
Duración
45 días

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 21 mar 2026
Anuncio de Pliegos 21 mar 2026
Fin Plazo Presentación 8 abr 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 3 abr 2026, 06:22

Mismo sector y zona (34 en Tarragona)

Abierta 2026/15612

L’objecte d’aquest contracte és la contractació del subministrament decoratiu nadalenc per al municipi de Deltebre.

87.446 €

Abierta CO 11/2026

Acord marc privat, amb diverses empreses, per al subministrament, mitjançant arrendament, en la modalitat de rènting, sense opció de compra, de camions per a la recollida de residus, maquinària de neteja i vehicles auxiliars de l'empresa pública Serveis Comarcals Mediambientals, SA

1.173.816 €

Abierta 43006630/2026/38

Subministrament d’una cabina tractora didactitzada destinada exclusivament a finalitats formatives, incloent-hi la formació específica associada adreçada al personal docent del centre

30.000 €

Adjudicada 420/2026

Subministrament, mitjançant arrendament sense opció de compra, d’un camió de combustió de menys de 3.500 kg de MMA, amb serveis integrals inclosos, destinat als serveis municipals, en el marc de la compra agregada de l’Associació Catalana de Municipis.

43.968 €

Adjudicada 2026-CBSU004

Adhesió a l'Acord Marc de subministrament de parcs infantils i mobiliari per a espais públics amb destinació a les entitats locals de Catalunya (Exp. 2022.05)

2.918 €

Adjudicada 8004330008-2026-0005662

Adquisició de dues furgonetes de combustió gran (furgó) mitjançant contracte basat en l’acord marc de maquinària tècnica i elements de transport i serveis de manteniment amb destinació a les entitats locals de Catalunya de l’ACM (expedient 2023.07), lot 1

73.818 €

En evaluacion 2026_045SU

Adquisición del sistema necesario para recepción y almacenamiento de residuos peligrosos de la cofradía de pescadores del Puerto de Tarragona

50.000 €

En evaluacion 19-2026

Suministro en modalidad de renting de vehículos industriales para las instalaciones de SIRUSA

78.183 €

En evaluacion 875/2026

L'objecte del present contracte és l'execució de les obres d'adequació de la zona verda del nucli de Saifores, al terme municipal de Banyeres del Penedès, amb la finalitat de transformar-la en un espai públic funcional, accessible i de qualitat, destinat a l'ús col·lectiu i orientat a la millora del benestar i la qualitat de vida de la ciutadania. Les actuacions previstes tenen per objecte la consolidació de l'actual espai lliure com a parc públic, mitjançant la realització dels treballs necessaris d'urbanització i adequació de l'espai, incloent-hi els treballs previs i moviments de terres, l'execució de paviments i itineraris accessibles, la col·locació de mobiliari urbà i d'elements de joc infantil i esportiu, així com les actuacions de jardineria i plantació d'arbrat.

58.372 €

En evaluacion S-01-2026

Subministrament d'un vehicle elctric tipus furgoneta per la brigada municipal, de tres places.

25.500 €

Más licitaciones de Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE)

Adjudicada 410/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans i el seu transport”.

234.000 €

Adjudicada 376/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans”.

115.000 €

Formalizada 320/2025

L’objecte del present contracte és el manteniment de la plataforma d’administració electrònica que actualment té implantada el Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l’Ebre (COPATE) per a tota la seva gestió administrativa i organitzativa, la qual incorpora els components i funcionalitats necessàries que permeten tant el compliment del marc legal vigent com l’adequació a les normes tècniques d’interoperabilitat i seguretat. Així mateix, també constitueix objecte del contracte la definició de les especificacions tècniques per a la contractació dels serveis que siguin necessaris per al manteniment, en les seves diferents modalitats, de la plataforma contractada.

56.900 €

Adjudicada 165/2026

Servei de neteja dels centres de treball del COPATE a Roquetes i a Deltebre

46.368 €

Adjudicada 165/2026

L'objecte del present contracte és la prestació del servei de neteja integral de les instal·lacions dels centres de treball del Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE), ubicats als municipis de Roquetes i de Deltebre, incloent-hi totes les dependències, espais comuns, zones de treball, despatxos, sales de reunions, lavabos, magatzems i qualsevol altre espai que formi part de les instal·lacions.

23.184 €