Formalizada Servicios

Aquest contracte té per objecte el servei de recollida, cura i custòdia dels animals de companyia abandonats o perduts i la gestió de les colònies de gats ferals reconegudes pels ajuntaments i Consell Comarcal. És objecte d’aquest contracte la prestació dels serveis següents: - Servei de recollida d’animals de companyia perduts o abandonats, ferits o accidentats, morts, procedents de comisos per part dels cossos de seguretat, d’ordres judicials i dels Ajuntaments de la comarca del Pla de l’Estany. - Servei de custòdia dels animals que formin part del nucli zoològic del Consell Comarcal del Pla de l’Estany fins al retorn al propietari, adopció, sacrifici o mort. - Servei de custòdia d’animals de companyia cedits pels titulars al Consell Comarcal del Pla de l’Estany. - Col·laboració en gestions i campanyes de foment d’adopció d’animals i sensibilització en la tinença responsable. - Servei de captura, esterilització i retorn d’animals de les colònies felines. - Serveis veterinaris. - Serveis de reeducació d’animals de companyia i preparació per a la seva adopció. - Gestió documental derivada d’aquestes actuacions, incloent el Llibre de registre del centre.

Expediente: X2026000172

Contrato de servicios formalizado por Consell Comarcal del Pla de l'Estany en Girona. Lote 1. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 1 año. Categoría CPV 85200000. Adjudicado el 24 abr 2026 a ROGER CORTÈS GASSÓ. Se recibió 1 oferta.

98.171
Presupuesto base
215.977
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
85200000
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:38
Fecha límite
26 feb 2026, 15:30
Duración
1 año
Lote
1

Adjudicación

Adjudicatario
ROGER CORTÈS GASSÓ
NIF
43450674V
Importe
67.984
Ofertas recibidas
1

Documentos

(2)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 26 feb 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 24 abr 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 30 abr 2026, 06:23

Mismo sector y zona (85 en Girona)

Abierta X2026/564

El plec de prescripcions tècniques té com a finalitat definir les característiques tècniques i funcionals del servei necessari per al desenvolupament del servei de lleure socioeducatiu per infants de l’Estartit anomenat la Llongada. El servei està reconegut per la Llei 14/2010, de 27 de maig, dels drets i les oportunitats en la infància i l’adolescència, realitzant una tasca socioeducativa, preventiva, comunitària i de lleure des de la vessant de l’educació social.

58.115 €

Abierta 2026/8156

L’objecte del contracte és el servei de sessions de musicoteràpia (Projecte Vibrem) destinat a pacients adults i pediàtrics en situació de cures pal·liatives, cronicitat complexa o hospitalització de llarga durada que, de manera temporal o permanent, estan privats del dret d’accés universal a la cultura. L’objecte comprèn sessions de musicoteràpia d’una hora cadascuna, que poden ser individuals o grupals, a domicili o en espais sociosanitaris, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques. Aquest contracte s’emmarca en la col·laboració existent entre la Diputació de Girona i l’Hospital Universitari de Girona Dr. Josep Trueta, integrat a l’Institut Català de la Salut (ICS) (en endavant Hospital), formalitzada mitjançant un Protocol d’intencions aprovat per la Junta de Govern de la Diputació de Girona, que preveu, entre altres mecanismes de seguiment, la creació d’una comissió mixta integrada per representants d’ambdues institucions. L’execució de l’objecte d’aquest contracte comporta, per part del contractista, l’accés i el tractament de dades de caràcter personal de les persones beneficiàries del servei. En aquest marc, el contractista accedirà a dades de les quals és responsable l’Hospital, d’acord amb els acords i protocols establerts entre la Diputació de Girona i l’Hospital. El contractista haurà de seguir estrictament les instruccions de l’Hospital en relació amb el tractament de les dades personals, l’aplicació de les mesures de seguretat corresponents, l’atenció als drets de les persones interessades, el deure de confidencialitat i la resta d’obligacions derivades de la normativa vigent en matèria de protecció de dades. Amb caràcter previ a l’inici de la prestació, l’adjudicatari haurà de subscriure amb l’Hospital el corresponent contracte d’encàrrec del tractament, que serà redactat pels serveis jurídics de l’Hospital.

28.900 €

Abierta 029-2026-0049

Gestión y prestación del transporte Sanitario para los pacientes de Mutua Universal en la provincia de Girona.

56.715 €

Formalizada 2025/288

Servei de gestió i control de colònies de gats ferals en els municipis de la comarca que han delegat la prestació del servei en el Consell Comarcal

93.215 €

En evaluacion GENE2026004566 (X2026004634)

Gestió del servei municipal d’habitatge de Castell d’Aro, Platja d’Aro i s’Agaró

125.956 €

Prevista AP16/26

Servicio de médico al dispensario médico de la estación de montaña de Vall de Nuria (RE. AP16/26)

179.178 €

En evaluacion N202600485

Servicio de Atención Sociosanitaria de Larga Estancia en Régimen de Ingreso en el ámbito territorial de Girona y área de influencia.

49.200 €

En evaluacion 2026/708

Serveis d'intervenció socioeducativa de prevenció diürna als municipis de Sant Miquel de Fluvià, Sant Pere Pescador, La Jonquera i Saus-Camallera

111.546 €

Formalizada 2024/LIC/0099

Servicio de atenciones ambulatorias y rehabilitación en Lloret de Mar

29.984 €

En evaluacion 2026/5/1403

servei social bàsic que té com a objectiu general realitzar una tasca preventiva fora de l’horari escolar, que dona suport, estimula i potencia l’estructuració del desenvolupament de la personalitat, la socialització, l’adquisició d’aprenentatges bàsics i l’esbarjo, i compensa les deficiències socioeducatives de les persones ateses mitjançant el treball individual, grupal, la família, el treball en xarxa i amb la comunitat.

497.357 €

Más licitaciones de Consell Comarcal del Pla de l'Estany

Abierta X2026003768

Subministrament de material d'oficina i de paper per a escriptura i impressió del Consell Comarcal del Pla de l'Estany

34.975 €

Abierta X2026003768

L’objecte del contracte és el subministrament de material d’oficina i paper per a escriptura i impressió necessari per al funcionament ordinari de les diferents àrees, serveis i dependències del Consell Comarcal del Pla de l’Estany. El contracte comprèn la preparació, manipulació, transport, lliurament i, si escau, retirada i substitució dels productes objecte del contracte, d’acord amb les necessitats que es presentin duran la seva vigència. Les característiques tècniques dels productes, les quantitats estimades i la resta de prescripcions tècniques aplicables es defineixen en el Plec de Prescripcions Tècniques Particulars i els seus annexos. Les quantitats que consten als annexos tenen caràcter estimatiu i no comporten cap compromís del Consell Comarcal d’adquirir-ne la totalitat. Els subministraments es realitzaran en funció de les necessitats reals de la corporació durant la vigència del contracte.

15.207 €

Abierta X2026001780

Contracte de subministrament de maquinària de combustió i elèctrica de jardineria i forestal per al personal de les brigades externes del Centre El Puig del Consell Comarcal del Pla de l'Estany

95.844 €

Abierta X2026001780

Aquest contracte té per objecte l’adquisició de maquinària de combustió i elèctrica de jardineria i forestal de les Brigades Externes del Centre el Puig del Consell Comarcal del Pla de l’Estany.

54.870 €

Abierta X2026003264

Serveis de prevenció de riscos laborals i vigilància de la salut del Consell Comarcal del Pla de l’Estany

90.565 €