APROFITAMENT D´AIGÜES PLUVIALS I CREACIÓ DE ZONES DE PROTECCIÓ SOLAR I PLANTACIÓ D´ARBRAT A FREIXINET, DINS EL MUNICIPI DE RINER (SOLSONÈS)

Expediente: 36/2025

Creació de dos dipòsit soterrats de recollida d'aigua de pluja, que emmagatzemarien les aigües de les cobertes dels locals municipals, un estaria ubicat a la zona d´equipaments i l´altre a l'escola municipal i per altra banda millorar la protecció solar del parc infantil davant de l'escola, la pròpia escola i de l'espai exterior de la zona d'equipaments municipals.

98.947
Presupuesto base
98.947
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Riner, Lleida (Cataluña)
Publicación
3 mar 2026, 11:18

Organismo contratante

Ajuntament de Riner

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 3 mar 2026
Anuncio de Pliegos 3 mar 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 3 mar 2026
Anuncio de Formalización 3 mar 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:09

Más licitaciones de Ajuntament de Riner

Abierta 119/2026

ARRANJAMENT DE CAMINS MUNICIPALS AMB ÀRID RECICLAT EN EL TM DE RINER (ANUALITAT 2022 I 2024)

119.571 €

Abierta 119/2026

Arranjament de diversos camins del municipi en la seva amplada actual, amb una amplada mitjana de 3,5 metres. Es repassarà l’esplanada actual en aquells punts que es consideri convenient en el moment del replanteig de l’obra. El re perfilat es realitzarà amb motoanivelladora, i es deixarà a dues llevat de les corbes on es realitzarà un lleuger peralt. Es compactarà l’esplanada amb corró al 95% PM. Abans del corronat es regarà el material aportat. S’escamparà el tot‐ú reciclat en un gruix no inferior a 15 centímetres. L’explanació serà uniforme per a tota la superfície de trànsit.

119.571 €

Abierta 19/2026

CONSOLIDACIÓ URGENT I RESTAURACIÓ DE LA FAÇANA NORD DE LA CASA GRAN DEL MIRACLE

129.214 €

En evaluacion 19/2026

Execució de les obres de consolidació i restauració de la façana nord de la Casa Gran del Miracle, a Riner. Es tracta d'un BCIN.

129.214 €

Formalizada 171/2025

Creació d'un espai multifuncional al Local Social de Freixinet per tal d’oferir serveis de punt d’informació turística i rebost del poble.Es proposa una actuació a la Sala de la Llar de foc del Local Social de Freixinet, amb l’objectiu d’habilitar-hi dos espais diferenciats: el “Rebost del Poble” i el Punt d’Informació. Aquesta sala compta amb una superfície aproximada de 66 m². El “Rebost del Poble” s’ubicarà dins la sala polivalent i estarà dissenyat perquè pugui funcionar de manera independent respecte de la resta de l’espai. S’hi instal·laran prestatgeries de fusta i expositors modulars, fàcilment adaptables segons la temporada i el tipus de productes a exposar. A més, es preveu la incorporació de neveres i expositors refrigerats per garantir una conservació òptima dels productes alimentaris. Aquest espai estarà destinat a la presentació de productes locals, ja que es preveu disposar d’un nou taulell per organitzar tallers i presentacions, afavorint així una experiència sensorial completa i fomentant el consum de proximitat. D’acord amb els valors del projecte, es prioritzarà l’ús de mobiliaris de fusta certificada, preferiblement amb segells com el PEFC (que acredita una gestió forestal sostenible) o l’Ecolabel, que garanteix el respecte pels criteris mediambientals i socials durant tot el cicle de vida del producte. Paral·lelament, s’intervindrà en un antic magatzem en desús —amb una superfície útil d’uns 4,60 m²— per reconvertir-lo en un Punt d’Informació Turística i Cultural. Aquest espai es connectarà físicament amb la sala polivalent mitjançant la modificació de l’accés actual, integrant-lo plenament al projecte. També es preveu la millora de la instal·lació elèctrica, de monitor i de la il·luminació, per garantir un funcionament òptim de l’espai. En aquest espai, es projectarà un vídeo conjunt dels tres municipis on es promocionarà la Carrerada i incentius turístics del Sudsonès.

58.429 €

En la misma provincia (Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicio consistente en trabajos de elaboración, revisión y actualización del inventario general consolidado de la Diputació de Lleida y de sus organismos autónomos

384.368 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicios consistentes en trabajos de elaboración, revisión y actualización del Inventario General Consolidado de bienes, derechos y obligaciones que conforman el patrimonio de las siguientes entidades, cualquiera que sea su naturaleza y el título de adquisición o uso: a) El Inventario Consolidado de la Diputació de Lleida. b) El Inventario del Organisme Autònom de Gestió y Recaptació de Tributs Locals (OAGRTL). c) El Inventario del Institut d'Estudis Ilerdencs (IEI). d) El Inventario del Patronat de Promoció Económica (PROMECO). e) El Inventario del Patronat de Turisme. La ejecución del contrato comprende la realización de los siguientes trabajos, de acuerdo con lo establecido en el Pliego de Prescripciones Técnicas:1.Efectuar una investigación previa para recopilar información relativa a los bienes y derechos, salvo aquellos de los que ya dispone la Diputació de Lleida y sus organismos autónomos. Esta parte incluye la consulta de información y documentación en registros, archivos, catastro, etc. 2. Cumplimentar la ficha electrónica del bien y crear el correspondiente expediente electrónico, adjuntando la información y documentación correspondiente al bien o derecho, de conformidad con la cláusula segunda del PPTP. 3.Trasladar al programa GPA todos los bienes y derechos incorporados al inventario, junto con la información y documentación correspondiente. La aplicación informática de gestión patrimonial de la Diputació de Lleida deberá contener toda la información disponible sobre el Patrimonio de la Entidad o, como mínimo, los enlaces que conduzcan a la misma, y deberá permitir realizar búsquedas completas y obtener listados por todos los campos de datos posibles, incluida la fecha de tramitación. Asimismo, deberá permitir su agrupación por subclases de bienes (sobre todo en el caso de los bienes muebles), por adscripción a los usos predefinidos o bien por unidades administrativas y por ubicación.

288.276 €