ADEQÜACIÓ INTERIOR D’ESPAIS FUNCIONALS A L’EDIFICI 5B DEL CAMPUS ETSEAFIV

Expediente: 2025OBR1

L’objecte d’aquesta contractació és l’obra d’adequació interior d’espais funcional a l’Edifici 5B del campus ETSEAFiV (UdL), d’acord amb les característiques tècniques i amb les condicions definides al Plec de Prescripcions Tècniques (en endavant PPT), per atendre les necessitats del servei. L'edifici objecte de projecte compta amb una planta baixa, una planta primera i una planta segona. A la Planta Baixa hi ha les sales tècniques de Quadres elèctrics, de Màquines de Climatització, d'equips de Fontaneria com el Grup Pressió i de Protecció contra incendis. A més, compta amb zona de recepció, aules, laboratori i despatxos. Tant a Planta Primera com a Segona, es troben bàsicament aules i despatxos. I a les dues plantes, a la zona de l'ascensor i escales, actualment hi ha uns vestíbuls grans com a espais funcionals. Aquests espais funcionals són els que, amb aquest projecte, es veuran reformats, de manera que s'aprofitaran per fer més despatxos i una altra recepció. Així doncs, es tracta d’un contracte mixt d’obres i subministrament al qual se li aplicarà la normativa relativa al contracte d’obres, atès que n’és la prestació principal i a més, té el major valor estimat, d’acord amb el previst a l’article 18 de la llei a Llei 9/2017 de 8 de novembre, de Contractes del Sector Públic, per la qual es transposen a l’ordenament jurídic espanyol les directives del Parlament Europeu i del Consell 2014/23/UE i 2014/24/UE de 26 de febrer de 2014 (en endavant, “LCSP”)

91.138
Presupuesto base
91.138
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Lleida, Lleida (Cataluña)
Publicación
5 feb 2026, 10:30

Organismo contratante

Fundació Centre de Recerca en Agrotecnologia, AGROTECNIO

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 5 feb 2026
Anuncio de Pliegos 5 feb 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 28 nov 2025
Anuncio de Formalización 5 feb 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:17

En la misma provincia (Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicio consistente en trabajos de elaboración, revisión y actualización del inventario general consolidado de la Diputació de Lleida y de sus organismos autónomos

384.368 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicios consistentes en trabajos de elaboración, revisión y actualización del Inventario General Consolidado de bienes, derechos y obligaciones que conforman el patrimonio de las siguientes entidades, cualquiera que sea su naturaleza y el título de adquisición o uso: a) El Inventario Consolidado de la Diputació de Lleida. b) El Inventario del Organisme Autònom de Gestió y Recaptació de Tributs Locals (OAGRTL). c) El Inventario del Institut d'Estudis Ilerdencs (IEI). d) El Inventario del Patronat de Promoció Económica (PROMECO). e) El Inventario del Patronat de Turisme. La ejecución del contrato comprende la realización de los siguientes trabajos, de acuerdo con lo establecido en el Pliego de Prescripciones Técnicas:1.Efectuar una investigación previa para recopilar información relativa a los bienes y derechos, salvo aquellos de los que ya dispone la Diputació de Lleida y sus organismos autónomos. Esta parte incluye la consulta de información y documentación en registros, archivos, catastro, etc. 2. Cumplimentar la ficha electrónica del bien y crear el correspondiente expediente electrónico, adjuntando la información y documentación correspondiente al bien o derecho, de conformidad con la cláusula segunda del PPTP. 3.Trasladar al programa GPA todos los bienes y derechos incorporados al inventario, junto con la información y documentación correspondiente. La aplicación informática de gestión patrimonial de la Diputació de Lleida deberá contener toda la información disponible sobre el Patrimonio de la Entidad o, como mínimo, los enlaces que conduzcan a la misma, y deberá permitir realizar búsquedas completas y obtener listados por todos los campos de datos posibles, incluida la fecha de tramitación. Asimismo, deberá permitir su agrupación por subclases de bienes (sobre todo en el caso de los bienes muebles), por adscripción a los usos predefinidos o bien por unidades administrativas y por ubicación.

288.276 €