481,482/2024 Projecte executiu del centre de formació per a la transició digital CTTD a Sabadell. Aquest contracte es finança amb el Fons Europeu de Recuperació Next Generation de la Unió Europea de conformitat amb el Pla de Recuperació, Transformació y Resiliència (PRTR), i el Programa de Impulso a la Rehabilitación de Edificios Públicos (PIREP)

Expediente: OBM/2024/102

L'objecte d'aquesta contractació és dur a terme les actuacions incloses en el projecte de referència. L'objecte del projecte és la consolidació estructural i estanqueïtat del nivell superior de la Nau E del conjunt de Sallares Deu i la urbanització de la zona d'accés a aquesta nau. La localització de l'actuació correspon al carrer de Cellers, núm. 69 i de Jacint Verdaguer, núm. 51 de Sabadell. Les actuacions a dur a terme suposen la rehabilitació integral de l'edifici pel que fa a: 1_Millora de l'envolvent tèrmic de l'edifici: Es procedirà a treballs previs i enderrocs necessaris per a la rehabilitació. Les façanes del conjunt es repararan i consolidaran, restituint els volums perduts i maons meteoritzats. La consolidació estructural es basarà en el desmuntatge dels trams de façana afectats mitjançant l'extracció de maons, el cosit d'esquerdes mitjançant grapes d'acer inoxidable, i la reposició amb morter de calç dels maons manuals d'iguals característiques als existents. Les cobertes de les naus a dues aigües estan formades per una coberta lleugera amb acabat de teula àrab. Aquesta estarà formada per l'acabat de teula àrab de recuperació muntada sobre doble rastellat de fusta. Entremig del rastellat s'hi col·locarà una làmina impermeable transpirable amb capa exterior de fibra de polipropilè i interior amb film de polipropilè microperforat reforçat amb malla de polietilè. El conjunt es muntarà sobre panells sandvitx de fusta. Es proposa la substitució de la totalitat de les fusteries per unes noves d'alumini amb trencament de pont tèrmic. 2_ Millora de la sostenibilitat: Millora del sistema de sanejament de l'edifici. 3_Millora de l'accessibilitat: Actuacions destinades a una accessibilitat universal a l'edifici. 4_Conservació de l'edifici Rehabilitació i reforç estructural

930.456
Presupuesto base
402.294
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Sabadell, Barcelona (Cataluña)
Publicación
8 jul 2026, 12:32

Organismo contratante

Ajuntament de Sabadell

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 8 jul 2026
Anuncio de Pliegos 8 jul 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 16 abr 2025
Anuncio de Formalización 2 may 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 3 sep 2026, 12:13

Más licitaciones de Ajuntament de Sabadell

Abierta OTU/2026/310

Servei de supervisió dels següents aspectes relacionats amb la seguretat dels parcs i jardins de Sabadell: LOT 1 SUPERVISIÓ DE LA SEGURETAT I SALUT EN LES TASQUES DE MANTENIMENT DELS ESPAIS VERDS. Supervisió del compliment de la normativa de seguretat i salut durant l?execució de les tasques de manteniment LOT 2 SUPERVISIÓ DE LA PREVENCIÓ DE LA LEGIONEL·LOSI EN ELS REGS AERIS DELS ESPAIS VERDS I EN LES FONTS ORNAMENTALS : Supervisió del compliment de la normativa de control i prevenció de la legionel·losi en els espais amb reg aeri i en les fonts ornamentals de la ciutat de Sabadell LOT 3 SUPERVISIÓ DEL CONTROL DEL RISC DE L'ARBRAT: Supervisió de compliment del Protocol d'avaluació i control del risc de l'arbrat LOT 4 SUPERVISIÓ DE LA GESTIÓ INTEGRAL DE PLAGUES DELS ESPAIS VERDS: Supervisió del compliment de la normativa en relació a la Gestió Integrada de Plagues i a l'ús dels productes fitosanitaris. Registre dels tractaments fitosanitaris

98.279 €

Abierta TNE/2026/24

L'objecte del contracte és la realització d'inspeccions als establiments industrials i l'anàlisi de la qualitat dels seus abocaments d'aigües residuals, el control de la qualitat de l'aigua d'entrada i de sortida de les depuradores de Sabadell i la de l'aigua dels rius per controlar l'impacte dels possibles abocaments al medi

100.111 €

Abierta TNE/2026/24

338/2026 Tasques d'inspecció, recollida i anàlisis de mostres d'abocaments industrials, de l'entrada i sortida de les EDARS i de la llera del riu Sec i del riu Ripoll

200.222 €

Abierta OTU/2026/310

334,335,336,337/2026 Servei de supervisió d'aspectes relacionats amb la seguretat dels parcs i jardins de Sabadell: Seguretat i salut, legionel·losi, risc d'arbrat i plagues

157.247 €

Abierta SGT/2026/7

328,329,330,331/2026 Subministrament i instal·lació de càmeres de videovigilància a la ciutat de Sabadell 2025

242.448 €

En la misma provincia (Barcelona)