Formalizada Suministros

2026/72 Adquisició de la instal·lació artística “Llum” de l’artista Lita Cabellut

Expediente: 2026/72

Adquisició de l’obra de l’autora LITA CABELLUT, titulada LLUM, 2025, instal·lació composada per un banc de la Plaça Reial de Barcelona i dos panells. Sobre el banc, unit per cable d'acer, es disposa un contenidor d'acer amb forma de llibre, titulat Diari d'una vida que en el seu interior alberga un llibret amb imatges i reflexions de l'artista Lita Cabellut, amb les característiques que es descriuen al Plec de prescripcions tècniques (PPT) Títol de l’obra: Llum Any: 2025 Unitats: Instal·lació composada per un banc de la Plaça Reial de Barcelona i dos panells Tècnica: mixta sobre llenç (panells); ferro colat y fusta (banc): Mides: 2 panells de 290 x 200 x 5cm c/u. Banc 140 x 80 x 50 cm. Pes: 20 kg (cada panell). 50 kg (banc). Contenidor d'acer amb forma de llibre, titulat Diari d'una vida i llibret interior: Mides aproximades llibret 21 x 29 cm. Mides aproximades llibre contenidor: 25 x 34 x 6 cm. Pes aproximadament 2 kg S’adjunta com a Annex 1 del PPT, fotografies identificatives de l’obra El destí de l’obra serà la seva exposició pública a l’espai de la Universitat de la Barcelona que es considerin més adient. Inicialment estarà situada al replà de l’Escala Noble de l’Edifici Històric de la Universitat de Barcelona (UB), a la Gran Via de les Corts Catalanes 585, de Barcelona.

60.000
Presupuesto base
60.000
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Negociado sin publicidad
Lugar de ejecución
Barcelona, Barcelona (Cataluña)
Publicación
14 jul 2026, 15:30

Organismo contratante

Universitat de Barcelona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 14 jul 2026
Anuncio de Pliegos 14 jul 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 14 jul 2026
Anuncio de Formalización 22 jul 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 23 jul 2026, 12:11

Más licitaciones de Universitat de Barcelona

Abierta 2026/64

Obres de rehabilitació de la coberta central i nord de l'Aulari Florensa de la Facultat de Belles Arts, per reparar i solucionar les filtracions d’aigua existents, d’acord amb el que es descriu en el projecte executiu, aprovat en data 5 de juny de 2026.

105.817 €

Abierta 2026/67

Obres de substitució de la climatització deficient, existent en la secretaria d’estudiants i docència de la Facultat d’Economia i Empresa, edifici 696, d’acord amb el que es descriu en el projecte executiu aprovat el 3 de juny de 2026. Les actuacions comprenen la renovació i ampliació dels equips de clima i la seva instal·lació elèctrica i control associada del segment de la planta 2 on s’ubica part de la unitat de secretaria de l’edifici, en substitució dels equips existents amb les seves xarxes de conductes associades.

74.629 €

Abierta 2026/67

2026/67 Obres de climatització de la secretaria d’estudiants i docència de la Facultat d’Economia i Empresa, edifici 696

74.629 €

Abierta 2026/49

2026/49 Redacció d’informes, dictàmens, certificacions, projectes, direccions d’obra i altres serveis tècnics d'arquitectura i enginyeria

3.960.000 €

Abierta 2026/49

Seleccionar los proveedores y la determinación/establecimiento de los servicios profesionales especializados de técnicos competentes y habilitados para la prestación de servicios propios del ámbito de la arquitectura, la ingeniería y otros afines que serán objeto de los futuros contratos basados (objeto, condiciones y características). Estas prestaciones son: redacción de proyectos técnicos, dictámenes e informes, de direcciones de obra y direcciones de ejecución, de asistencia técnica y asesoramiento, entre otros vinculados, que resultan necesarios para garantizar el óptimo estado del patrimonio inmobiliario de la Universidad, asegurar el cumplimiento de la normativa vigente en cada momento, y adaptar sus espacios a las necesidades de la actividad que le es propia. Las prestaciones objeto del presente acuerdo marco, y, en particular, las prestaciones definidas en los lotes 2 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM < a 500.000 €. y lote 3 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM > a 500.000 €, serán trabajos y obras que no tendrán un elemento creativo susceptible de producir productos amparados en el derecho a la propiedad intelectual, dado que serán obras ordinarias y funcionales, sin ninguna singularidad o distintividad innovadora. En consecuencia, quedarán excluidas del presente acuerdo marco aquellas prestaciones definidas en los lotes 2 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM < a 500.000 €. y lote 3 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM > a 500.000 € que tengan por objeto proyectos de edificación de nueva construcción, de rehabilitación o de reforma, y proyectos de urbanización, que resulten complejos, tanto en lo que respecta a la planificación, proyección y dirección de ejecución de obra.

1.800.000 €

En la misma provincia (Barcelona)