Formalizada Suministros

2026/38 Sistema de cromatografia líquida acoblat a un espectròmetre de masses d’altes prestacions per estudis proteòmics per als CCiTUB

Expediente: 2026/38

Subministrament, instal·lació i posada en marxa d'un sistema de cromatografia líquida acoblat a un espectròmetre de masses d'altes prestacions per estudis proteòmics amb destinació als Centres Científics i Tecnològics de la Universitat de Barcelona. L'objecte també comprèn un ordinador connectat a l'espectròmetre de masses, un ordinador extra per processar dades d'alta capacitat, programari i altres aparells de processament de mostres, detallats al Plec de prescripcions tècniques. Inclou el transport i l'assegurança del sistema i accessoris fins al lloc d'instal·lació de la Universitat. S'inclou la formació que comprèn: − Formació d'usuari LSMS d'2 dies, impartida per un científic d'aplicacions de camp. − 6 hores de formació remota LSMS en línia per a 1-4 persones per part d'un científic d'aplicacions de camp, inclòs certificat de formació. S'inclouran tots els manuals (d'ús, tècnics i de manteniment) com a mínim en format electrònic. L'objecte contempla una garantia de tres anys a partir de la data en què l'equip es trobi instal·lat al laboratori i demostrat que l'equip funciona segons les especificacions tècniques. Aquest contracte és finançat pel projecte: Sistema d'espectrometria de masses d'altes prestacions per a estudis proteòmics i compatible amb anàlisi de distribució espacial, referència EQC2024-008716-P, finançat pel MCNU/AEI/10.13039/501100011033 i cofinançat pel Fons Europeu de Desenvolupament Regional (FEDER, UE), conforme a la Resolució de 26 de març de 2024 de la convocatòria d'ajuts per a l'adquisició d'equipament científic-tècnic dins el Subprograma Estatal d'Infraestructures i Equipament Científic-Tècnic del Programa Estatal per Impulsar la Recerca Científica i la seva Transferència, en el marc del Pla Estatal de Recerca Científica i Tècnica i d'Innovació 2021-2023. Beneficiari: Juan Francisco Sanguesa Ferrer.

600.000
Presupuesto base
600.000
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Negociado sin publicidad
Lugar de ejecución
Barcelona, Barcelona (Cataluña)
Publicación
7 jul 2026, 12:16

Organismo contratante

Universitat de Barcelona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 7 jul 2026
Anuncio de Pliegos 7 jul 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 31 jul 2026
Anuncio de Formalización 3 ago 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 4 ago 2026, 08:30

Más licitaciones de Universitat de Barcelona

Abierta 2026/64

Obres de rehabilitació de la coberta central i nord de l'Aulari Florensa de la Facultat de Belles Arts, per reparar i solucionar les filtracions d’aigua existents, d’acord amb el que es descriu en el projecte executiu, aprovat en data 5 de juny de 2026.

105.817 €

Abierta 2026/67

Obres de substitució de la climatització deficient, existent en la secretaria d’estudiants i docència de la Facultat d’Economia i Empresa, edifici 696, d’acord amb el que es descriu en el projecte executiu aprovat el 3 de juny de 2026. Les actuacions comprenen la renovació i ampliació dels equips de clima i la seva instal·lació elèctrica i control associada del segment de la planta 2 on s’ubica part de la unitat de secretaria de l’edifici, en substitució dels equips existents amb les seves xarxes de conductes associades.

74.629 €

Abierta 2026/67

2026/67 Obres de climatització de la secretaria d’estudiants i docència de la Facultat d’Economia i Empresa, edifici 696

74.629 €

Abierta 2026/49

2026/49 Redacció d’informes, dictàmens, certificacions, projectes, direccions d’obra i altres serveis tècnics d'arquitectura i enginyeria

3.960.000 €

Abierta 2026/49

Seleccionar los proveedores y la determinación/establecimiento de los servicios profesionales especializados de técnicos competentes y habilitados para la prestación de servicios propios del ámbito de la arquitectura, la ingeniería y otros afines que serán objeto de los futuros contratos basados (objeto, condiciones y características). Estas prestaciones son: redacción de proyectos técnicos, dictámenes e informes, de direcciones de obra y direcciones de ejecución, de asistencia técnica y asesoramiento, entre otros vinculados, que resultan necesarios para garantizar el óptimo estado del patrimonio inmobiliario de la Universidad, asegurar el cumplimiento de la normativa vigente en cada momento, y adaptar sus espacios a las necesidades de la actividad que le es propia. Las prestaciones objeto del presente acuerdo marco, y, en particular, las prestaciones definidas en los lotes 2 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM < a 500.000 €. y lote 3 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM > a 500.000 €, serán trabajos y obras que no tendrán un elemento creativo susceptible de producir productos amparados en el derecho a la propiedad intelectual, dado que serán obras ordinarias y funcionales, sin ninguna singularidad o distintividad innovadora. En consecuencia, quedarán excluidas del presente acuerdo marco aquellas prestaciones definidas en los lotes 2 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM < a 500.000 €. y lote 3 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM > a 500.000 € que tengan por objeto proyectos de edificación de nueva construcción, de rehabilitación o de reforma, y proyectos de urbanización, que resulten complejos, tanto en lo que respecta a la planificación, proyección y dirección de ejecución de obra.

1.800.000 €

En la misma provincia (Barcelona)