Anulada Suministros

2026/31 Clúster de computació d'alt rendiment per al projecte de recerca Red Teaming the HO tension REDHOT

Expediente: 2026/31

Subministrament, instal·lació, configuració i posada en marxa d’un clúster de computació d’alt rendiment d’almenys 3072 cores de computació (HPC), basat en 4 xassís d’alta intensitat, amb capacitat per allotjar 4 servidors de còmput en un espai reduït de 2U pel projecte de recerca “Red teaming the H0 Tension “RedH0T” de la Universitat de Barcelona. El subministrament comprèn, de forma integrada, els elements següents: - Nodes de còmput basats en CPU i GPU d’alta prestació. - Sistema d’emmagatzematge d’alta capacitat i rendiment, incloent el node d’emmagatzematge i la cabina associada. - Nodes d’accés (login) per als usuaris. - Infraestructura de comunicacions d’alta velocitat - Racks tècnics amb sistemes de refrigeració avançada. - Programari base específic per entorns HPC, incloent-hi el sistema operatiu i les eines de gestió i execució de càrregues científiques. - Tots els elements auxiliars necessaris per a la correcta interconnexió elèctrica i de dades de la solució. Finançament: Projecte RedH0T- Red teaming the H0 Tension amb número GA 101225120, finançat per la comissió Europea, Horizon Europe-ERC-2025-SyG. IP: Licia Verde.

1.400.000
Presupuesto base
1.400.000
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Barcelona, Barcelona (Cataluña)
Publicación
16 jun 2026, 06:26

Organismo contratante

Universitat de Barcelona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 16 jun 2026
Anuncio de Pliegos 16 jun 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 25 jul 2026, 12:10

Más licitaciones de Universitat de Barcelona

En la misma provincia (Barcelona)